Dabar populiaru
Publikuota: 2020 birželio 2d. 05:58

Detektyvas dėl stadiono Neries pakrantėje: bręsta pardavimo planas?

Buvęs LEU stadionas Vilniuje, Žvėryne 15min tema
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Buvęs LEU stadionas Vilniuje, Žvėryne

Vilniaus regiono futbolo sąjungos prezidentas Paulius Malžinskas feisbuke sukėlė triukšmą, kuomet pareiškė, kad Vilniuje gali nelikti dar vieno stadiono. Anot jo, buvusį Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) stadioną, kurį dabar valdo Vytauto Didžiojo universitetas (VDU), Žvėryne ketinama perduoti Turto bankui. Vyriausybė teigia to daryti neketinanti, o apie tokius planus sako negirdėję ir Turto banko atstovai. Tuo metu konservatoriai Vilniaus merui Remigijui Šimašiui pasiūlė įsigyti valstybės žinioje esantį stadioną.

„Tikėtina, kad LEU stadionas Žvėryne, kuris yra Vytauto Didžiojo universiteto žinioje, gyvena paskutines dienas. Nuomos sutartys jau nesudaromos, o nuo liepos 1 d. planuojama pradėti žemės sklypo perdavimo Turto bankui procedūras“, – taip socialiniame tinkle „Facebook“ rašė P.Malžinskas.

Jis įsitikinęs, kad nekilnojamojo turto rykliams įdomus ne pats stadionas, o jo vieta ir sklypas.

„Didysis aukso lobis guli Nėries vingyje Žvėryne. VMS (Vilniaus miesto savivaldybė, – aut. past.) buvo paskelbusi, kad bendrajame Vilniaus plane čia gali būti tik stadionas, skambėjo priesakai, kad šį kartą bus kitaip. Turint omenyje, kad Žalgirio stadionas tuose planuose vis dar yra stadionas, labai norisi paklausti – o tai bus kaip?“ – klausė jis.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Buvęs LEU stadionas Vilniuje, Žvėryne
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Buvęs LEU stadionas Vilniuje, Žvėryne

Į Lietuvos futbolo federacijos (LFF) prezidento postą ketinantis kandidatuoti P.Malžinskas pasiūlė palikti LEU stadioną ramybėje ir jį rekonstruoti. O tam, esą, užtektų 2–3 mln. eurų

„Stadionas turi būti gyvas. Pastatykite nedidelę tribūną, persirengimo vietas, sutvarkykite apšvietimą, bėgimo takelius, žaidimo aikšteles ir po kurio laiko stadionas taps visuotinu traukos objektu. Ši vieta privalo išlikti sporto ir aktyvaus laisvalaikio reikmėms“, – įsitikinęs jis.

Visą P.Malžinsko įrašą galite skaityti čia:

Skirtingos versijos, kam atiteks

VDU atstovė spaudai Ina Žurkuvienė 15min teigė, kad universitetas stadioną valdo pagal patikėjimo sutartį laikinai.

„Sutarčiai baigiantis, tolesnius sprendimus dėl stadiono panaudojimo ir ateities priims Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM), Vyriausybė. Šių metų vasario mėnesio VDU Tarybos sprendimu stadionas grąžinamas Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai“, – 15min atsakė ji.

Vilniaus miesto savivaldybės teigimu, LEU stadionas Žvėryne liepos 1 dieną pagal planą turi būti perduotas Turto bankui. Tiesa, šią informaciją savivaldybė gavo iš spaudos. Tuo metu Turto bankas šią informaciją neigia.

„Turto bankas nėra gavęs jokių oficialių užklausų dėl LEU stadiono perėmimo ar įtraukimo į perimamo turto sąrašus. Esame gavę tik siūlymą iš Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos dėl dalies buvusių LEU pastatų Studentų g. perėmimo, tačiau tarp tų objektų stadiono nėra“, – 15min komentavo Turto banko atstovas spaudai Tomas Bagdonas.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Buvęs LEU stadionas Vilniuje, Žvėryne
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Buvęs LEU stadionas Vilniuje, Žvėryne

Ketina perduoti Lietuvos sporto centrui

Vyriausybės atsakyme 15min rašoma, kad VDU nenumato perimti šio objekto, šiuo metu vyksta stadiono perėmimo ŠMSM dispozicijon procedūra.

„Toliau bus rengiami dokumentai dėl jo perdavimo Lietuvos sporto centrui. ŠMSM pozicija – stadioną sutvarkyti ir naudoti fiziniam aktyvumui, atitinkamų sporto šakų vystymui. ŠMSM nesvarstė šio turto perduoti Turto bankui“, – atsakė Vyriausybė.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Buvęs LEU stadionas Vilniuje, Žvėryne
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Buvęs LEU stadionas Vilniuje, Žvėryne

Lietuvos sporto centro (LSC) direktorius Linas Tubelis 15min sakė girdėjęs gandus, kad stadioną ketinama perduoti centrui. Tačiau konkrečių sprendimų jis nežino.

„Žinau, kad tokie projektai skraidžioja“, – patvirtino jis.

L.Tubelis sakė puikiai pažįstantis šį stadioną, nes jis ne vienerius metus buvusiame LEU dėstė lengvąją atletiką. Jo nuomone, stadionas Žvėryne puikiai tiktų tiek lengvajai atletikai, tiek futbolui.

„Ten yra keliasdešimties metų senumo lengvosios atletikos danga, ją būtinai reikia pakeisti. O dėl futbolo, ten galėtų būti iki 3 tūkstančių vietų tribūnos, o dėl pačios dangos reikia spręsti, gal su federacija kalbėtis. Ir persirengimo kambariai ten šiaip sau“, – kalbėjo jis.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Buvęs LEU stadionas Vilniuje, Žvėryne
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Buvęs LEU stadionas Vilniuje, Žvėryne

LSC vadovo nuomone, vien dėl vietos stadionas yra labai perspektyvus.

„Jeigu ji būtų paversta, kaip sakant, plytelėms, tai jau būtų praradimas. Stadionas tikrai labai strategiškai neblogoje vietoje ir tokioje vietoje būtų tikrai perspektyvus dalykas“, – 15min komentavo L.Tubelis.

Pasiūlė stadioną įsigyti Vilniaus valdžiai

Gegužės 28 dieną laikinosios parlamentinės grupės „Už Lietuvos futbolo ateitį“ nariai Arvydas Anušauskas ir Laurynas Kasčiūnas išplatino pranešimą spaudai. Jame jie nurodo, kad kreipėsi į Vilniaus miesto merą Remigijų Šimašių dėl LEU stadiono ateities. A.Anušauskas ir L.Kasčiūnas prašo imtis iniciatyvos dėl galimybės nupirkti Vilniaus miestui minėtą stadioną ir jį rekonstruoti, pritaikant profesionalų rungtynėms.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Buvęs LEU stadionas Vilniuje, Žvėryne
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Buvęs LEU stadionas Vilniuje, Žvėryne

15min pateiktame atsakyme nurodoma, kad Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas išsiuntė prašymą perduoti stadioną sostinės savivaldybei.

„Pabrėžtina, jog komerciniu požiūriu šis objektas nėra tinkamas, kadangi pagal Vilniaus miesto teritorijų planavimo dokumentus stadiono vietoje gali būti plėtojami tik sporto paskirties objektai.

Savivaldybė pasiruošusi visapusiškai užtikrinti objekto atgaivinimą ir gyvavimą. Stadionas matomas, kaip svarbus objektas viešojo gėrio užtikrinimui, visuomenės sveikatingumui palaikyti, tad būtų tikslingiau jį perleisti Savivaldybei, o ne privačiam subjektui“, – rašoma savivaldybės atsakyme 15min.

Kartu Vilniaus miesto savivaldybė pabrėžė, kad teritorijų planavimo dokumentus teritorijoje galima statyti tik sporto paskirties objektus.

Registrų centre nurodoma, kad 3,4 hektarų žemės sklypą J.I.Kraševskio gatvėje valdo valstybė. Nuo 2019 metų vasario turtas patikėjimo teise perduotas VDU, kuris universitetui atiteko reorganizavus LEU.

Nekilnojamojo turto registro išraše nurodoma, kad sklype yra keturi pastatai, įvardinti kaip sandėliai, taip pat kiemo statiniai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

20:37
00:58
00:23

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką