Dabar populiaru
15min be reklamos

Draudimas atbuline data: namą jau pasistatęs vilnietis turi draustis nuo rizikų, kurių nebėra

Norėjęs registruoti prieš kelerius metus statyto namo pabaigą, vilnietis Rytis gerokai nustebo – paaiškėjo, kad namo statybų laikotarpiui reikėjo turėti draudimą. Vyras tikina apie tai nežinojęs, o draudimą gavęs atbuline tvarka. Vis dėlto Ryčiui keista, kodėl taikomi tokie biurokratiniai reikalavimai, jei statybos jau pabaigtos, o draudimo tikslas – apsidrausti nuo galimų praradimų. Dėl tokios tvarkos atsakingos institucijos bado pirštais viena į kitą.
Statybos Tik prenumeratoriams
Statybos / Vida Press nuotr.

Prireikė drausti pasibaigusias statybas

Vilnietis Rytis15min pasakojo, kad leidimą namui statytis gavo dar 2015 metais, o po metų pradėjo statybos darbus. Šiuo metu vyras ruošiasi jį, liaudiškai tariant, „priduoti“ – registruoti statybų pabaigą.

Tačiau sužinojęs, kokių dokumentų tam reikia, vyras nustebo. Mat vienas iš privalomų veiksmų, kuriuos turi atlikti – draudimas atgaline data. Kitaip tariant, būtina gauti draudimą visam statybos, nors ji ir pasibaigusi, laikotarpiui.

„Tuo metu, kai stačiausi, to dar nereikėjo, o dabar paaiškėjo, kad reikia. Draudimas užrašė, kad statybos vykdytos 2017–2022 m.“, – 15min pasakojo vyras.

Jis teigė iš vienos draudimų bendrovės gavęs draudimo atbuline tvarka pasiūlymą ir suprantąs, kad tai – įprasta praktika, tačiau vyrui kyla klausimų: kodėl statyboms pasibaigus, kai nebėra kam nukentėti, tenka jas apdrausti.

Institucijos atkerta – Rytis pažeidė įstatymus, o retroaktyviai apsidrausti (tai reiškia gauti atsakomybės draudimą už praeityje atliktus statybos darbus) leidžiama, norint klientams padėti įgyvendinti įstatymo raidę.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką