Metinė prenumerata tik 7,99 Eur! Trumpiausiai nakčiai - mažiausia kaina!
Išbandyti

Garsioji „Rotonda“ pagaliau atgims – bus džiazo, klasikinės muzikos, poezijos

Apleista buvusi ledainė Gedimino kalno papėdėje Sereikiškių parke ne vienam vilniečiui atrodė lyg sąžinės priekaištas – kažkada labai populiari ir lankoma vieta vis neatrasdavo naujų šeimininkų, kurie ją prikeltų naujam gyvenimui. Bet situacija pasikeitė. Vilniaus savivaldybės rengtą patalpų nuomos konkursą laimėjo muzikinis klubas „Tamsta“, čia žadantis įkurti unikalią kamerinės muzikos kavinę.
„Rotondos“ kavinė Vilniaus Gedimino kalno papėdėje
„Rotondos“ kavinė Vilniaus Gedimino kalno papėdėje / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Balandžio vidury Vilniaus savivaldybė paskelbė, kad dar vasarą tikisi turėti kavinę Gedimino kalno papėdėje. Ši vieta ne vieną dešimtmetį stovėjo apleista, todėl buvo nuspręsta skelbti dar vieną konkursą.

Konkursas – sėkmingas

Šią vasarą muzika buvusioje ledainėje tikrai nesuskambės, bet kavinė naujus šeimininkus jau turi. Vilniaus savivaldybė informavo, kad patalpų nuomos konkursas buvo sėkmingas ir čia kursis muzikinis klubas „Tamsta“.

„Daugiau nei 20 metų „Rotonda“ keliavo iš vienų nuomininkų rankų į kitas, o tuometinės Vilniaus savivaldybės administracijos nesuprasdavo, kad norint sėkmingo veiklos modelio miestui būtina atlikti parengiamuosius darbus – sutvarkyti pastato komunikacijas, įvesti elektrą, vandenį, dujas. Pagaliau šiandien galime pasidžiaugti, kad šis keistas maratonas baigiasi – turime naujus nuomos konkurso laimėtojus, kurie miestiečiams grąžins svarbią erdvę ir galų gale „Rotonda“ galės tapti nauju kultūriniu traukos centru Vilniuje“, – kalbėjo Vilniaus savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Apleista legendinė kavinė „Rotonda“
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Apleista legendinė kavinė „Rotonda“

Jo teigimu, kartu atgims ir ši miesto centro erdvė, kuri dabar kiek primiršta ir neturi patrauklių akcentų.

Bus džiazo ir poezijos

Turime naujus nuomos konkurso laimėtojus, „Rotonda“ galės tapti nauju kultūriniu traukos centru Vilniuje, – sakė P.Poderis.

Naujoji kamerinės muzikos kavinė kvies visus vilniečius bei miesto svečius pasimėgauti klasikine ir džiazo muzika. Kaip ši vieta vadinsis, dar nėra žinoma, bet naujieji nuomininkai žada kavinėje organizuoti gyvos klasikinės muzikos koncertus, poezijos skaitymus, susitikimus ir pokalbių vakarus su įvairiais menininkais, kompozitoriais, rašytojais. Planuojama, kad sutvarkius ir visiškai pritaikius patalpas, senojoje „Rotondoje“ atsiras ir meno galerija, vyks edukaciniai užsiėmimai vaikams ir jaunimui. Kavinė savo veiklą galėtų pradėti jau kitų metų pavasarį.

VIDEO: Rotonda

„Kamerinės muzikos kavinė skirta reprezentuoti Lietuvos muzikinę kultūrą, skatinti kūrybiškumą ir skleisti kultūrinį švietimą. Šiai idėjai mus įkvėpė profesoriaus Leonido Donskio mintys, kad sostinėje galima fantastiška itališko barokinio miesto ir modernios muzikos dermė – Vilnius L.Donskui buvo kamerinio džiazo miestas“, – taip pasiūlyme savivaldybei apie idėją pristatė konkursą laimėjusi įmonė.

„Tamstos“ klubas gyvuoja jau 13-tus metus ir per savo veiklos metus surengė daugiau kaip 2 tūkst. koncertų ir kitų kultūrinių renginių.

Galės veikti ir žiemą

Laimėjusi konkursą įmonė investuos apie 100 tūkst. eurų į esamų patalpų sutvarkymą ir pritaikymą planuojamai veiklai. Laimėtojui suteikiama teisė keisti pastato vidaus apdailą, atlikti remonto darbus, įsirengti lauko kavinę. Nuomos sutartis bus sudaroma penkeriems metams, su galimybe ją pratęsti dar trejiems. Nuomos kaina – 7,5 euro už kv. metrą kas mėnesį. Bendras pastato plotas – 218 kv. metrų, tad bendra nuomos kaina mėnesiui – 1635 eurų.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Apleista legendinė kavinė „Rotonda“
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Apleista legendinė kavinė „Rotonda“

Vilniaus savivaldybė savo ruožtu šiuo metu įrenginėja inžinerines komunikacijas, elektros tinklus. Iki spalio numatyta įvesti dujotiekį bei vandens ir nuotekų tinklus. Atlikus šiuos darbus kavine bus galima naudotis ir šaltuoju sezonu.

Konkurse savo pasiūlymą pateikė dar viena įmonė, norėjusi čia nuomoti elektrinius paspirtukus, pardavinėti suvenyrus, kavą, supakuotus pyragaičius ir sumuštinius.

Sovietmečiu „Rotonda“ buvo alternatyvus statinys, pritaikytas parkui.

Patalpų nuomos konkurso laimėtojus rinko savivaldybės darbo grupė.

1954–1956 metais suprojektuota ir pastatyta kavinė-ledainė „Rotonda“ veikė iki 1992 metų. Vėliau buvo išnuomota, bet veikla čia taip ir neatgijo, išskyrus proginius renginius, tarkim, „Tebūnie naktis“ metu.

Projekto autorius – architektas Gediminas Valiuškis, statinys priklauso XX a. architektūros periodui, vadinamam pokario sovietine architektūra. Pastatas mūrinis, tinkuotas, vienaaukštis, po juo nėra rūsių, išsaugoti visi kultūriniai sluoksniai.

Sovietmečiu „Rotonda“ buvo alternatyvus statinys, pritaikytas parkui. Čia mėgo rinktis skulptoriai, dailininkai, Dailės instituto studentai, kurie gerdavo kavą ir kalbėdavosi gana laisvamaniškomis tam laikui temomis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šekspyriška vasara Pakruojo dvare: spektakliai, kvapą gniaužiantys triukai ir įspūdingos gėlių kompozicijos
Reklama
Joninių grilio vakarėlis už mažą kainą: pasigaminkite tris patiekalus neišleisdami 15 eurų
Reklama
Tinklinis, kepsninės, universalūs treniruokliai: ką šiemet erdvėms prie savo namų siūlys vilniečiai?
Reklama
„Telia“ stiprina ryšį Dainų šventės dalyviams ir lankytojams dar nematytu būdu
Užsisakykite
15min naujienlaiškius