Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2017 gegužės 29d. 14:07

Aukcione už 3,2 mln. eurų parduodamas daugiabutis greta sugriuvusios „Maximos“ Rygoje

Buvusio prekybos centro vietoje
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Buvusio prekybos centro vietoje
Greta sugriuvusios „Maximos“ Rygos Zolitudės rajone stovintį daugiabutį planuojama parduoti aukcione. Anksčiau skelbta, kad pastatą planuota nugriauti ir šioje vietoje įrengti memorialą bei parką aukų atminimui, tačiau dabar, regis, daugiabutis parduodamas su tikslu jį rekonstruoti, o galop parduoti jame įrengus butus, skelbia Latvijos žiniasklaida.

Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Homburg Zolitude“ šalia sugriuvusios parduotuvės statė 12 aukštų ir 134 butų daugiabutį. Dabar, kai greta stovėjusi parduotuvė nugriauta, turtą perėmęs bankas namą parduoda aukcione už 3,2 mln. eurų pradinę kainą

Latvijos žiniasklaida rašo, kad, nepaisant Rygos miesto savivaldybės teiginių, jog šioje vietoje niekada neklestės verslas, pardavimo sąlygos teigia kitką. Elektroninėje varžytynių sistemoje skelbiama, kad naujasis pirkėjas galės rekonstruoti pastatą – vadinasi, ieškoma pirkėjo, kuris galėtų imtis pastato plėtros. Tiesa, kas norės gyventi tokioje vietoje – neaišku.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Daugiabutis namas greta sugriuvusios „Maximos“
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Daugiabutis namas greta sugriuvusios „Maximos“

Rygos savivaldybės Turto departamento vadovas Olegas Burovas, sužinojęs apie rengiamą aukcioną, teigė, kad vietos valdžia nekeičia savo pozicijos – šioje vietoje negali būti plėtojamas verslas, o vietoje jo privalu pastatyti memorialinį parką. Tačiau į aukciono eigą kištis neplanuoja.

Anksčiau skelbta, kad greta sugriuvusio prekybos centro „Maxima“ Rygoje statomas daugiabutis gali būti nugriautas, jei bus nustatyti jo konstrukcijos defektai. Kiek į projektą buvo investuota, plėtotojai visuomenei taip ir neatskleidė.

Dėl galimos daugiabučio griūties buvo įspėję ir architektai. Vienas jų, Einaras Vilnis, teigė, kad priekinė parduotuvės siena griuvo todėl, kad šalia stovinčio namo priekinė siena išsilenkė į priekį, taip iš šono spausdama parduotuvės pastato plokštes, remdamasis interviu LTV skelbė Tvnet.lv.

Bendrovės „Homburg International“ valdybos pirmininkas Richardas Homburgas nurodė, kad parduotuvės griūtis galėjo sukelti padarinių tam namui, nes jie yra sujungti vienas su kitu. Planuota, kad parduotuvės stogas taps terasa daugiabučio gyventojams.

2013 metų lapkritį įgriuvus Zolitudėje veikusios parduotuvės „Maxima“ stogui žuvo 54 žmonės, tarp jų – trys gelbėtojai, dar dešimtys žmonių buvo sužeisti.

Dėl šios mirtinos nelaimės, kurią galėjo sukelti keli veiksniai, įskaitant statinio projektavimo klaidas, statybininkų ar prekybos centro operatoriaus aplaidumą, buvo pradėtas baudžiamasis tyrimas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

24:11
00:45
28:20

15min metų knygų rinkimai

Tema

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką