Dabar populiaru
15min be reklamos

Griovėjai jau prie „Nidos seklyčios“: statinio neliks iki kovo

Statybininkai pirmadienį gūžėjo į "Nidos seklyčią", kur prasidėjo svečių namų griovimo darbai.
Aurelijos Jašinskienės/15min.lt nuotr. / Statybininkai pirmadienį gūžėjo į "Nidos seklyčią", kur prasidėjo svečių namų griovimo darbai.
Pirmadienį, kaip ir buvo žadėta, statybininkų būrys pasirodė prie legendinių svečių namų „Nidos seklyčia“. Tik šį kartą ne statyti, o griauti: bus įgyvendinamas prieš kelerius metus priimtas teismo sprendimas dalį komplekso nugriauti.

15min penktadienį rašė apie tai, kad dalis „Nidos seklyčios“ komplekso liks tik istorija. Po penkiolika metų trukusio bylinėjimosi prieitas kelio galas: svečių namai, kur vykdavo pobūviai, bus nugriauti. Kaip pasakojo bendrovės „Robala“, valdančios „Nidos seklyčią“, direktorius Romas Kvaselis, griovimo darbai bus baigti iki kovo.

Statinio statybų istorija teismuose atsidūrė prieš daugiau nei penkiolika metų. Statinys, anot R.Kvaselio, buvo rekonstruotas gavus visus leidimus. Buvo netgi gauta Europos Sąjungos parama.

Aurelijos Jašinskienės/15min.lt nuotr./Darbininkai prie „Nidos seklyčios“
Aurelijos Jašinskienės/15min.lt nuotr./Darbininkai prie „Nidos seklyčios“

Tačiau prabėgus keleriems metams po rekonstrukcijos, kai statinys buvo pripažintas tinkamas naudoti, prasidėjo ilga kelionė po teismus. Imta motyvuoti, kad stiklinė statinio dalis nebūdinga Kuršių nerijai, darko kraštovaizdį, naikinti leidimai statybai.

R.Kvaselis skaičiuoja, kad nuostoliai gali siekti apie 2,5 mln. eurų. Tiek jis tikisi prisiteisti iš valstybės už tai, kad jam tenka mokėti už „valdininkų klaidas“. Precendentų Kuršių nerijoje jau yra – nugriovus žuvies restoraną Juodkrantėje, statytojams pavyko prisiteisti iš valstybės solidžią kompensaciją.

Aurelijos Jašinskienės/15min.lt nuotr./Bus nugriauta dalis „Nidos seklyčios“
Aurelijos Jašinskienės/15min.lt nuotr./Bus nugriauta dalis „Nidos seklyčios“

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

SEB verslo augimo programa

01:37:23

OfiSPA – vieta dirbti ir nepavargti

Video

01:00
16:32
19:43

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką