Dabar populiaru
Publikuota: 2020 kovo 6d. 06:00

Gyventojai paaiškino, kodėl verta rinktis „Bajorų parką“: solidi kaimynystė, įstabi gamta

„Bajorų parkas“
Vizualizacijose nurodyti sprendiniai yra rekomendacinio pobūdžio / „Bajorų parkas“

Privatumas, įstabi gamta miesto pakraštyje ir patikimas plėtotojas. Šiaurinėje sostinės dalyje besikuriančiame išskirtinių sklypų kvartale formuojasi solidžių kaimynų bendruomenė, o gyvenimas gali priminti atostogas – priežastis, kodėl pasirinko „Bajorų parką“, vardija jo naujakuriai.

Renkantis sklypą, kuriame ketinama kurti ateitį, dažnas pirkėjas, be techninių detalių, domisi ir kaimynais. Tai net gali tapti lemiamu kriterijumi, kodėl įsigyjamas turtas. Šį faktą patvirtina ir „Bajorų parko“ projekto vadovas Ričardas Kasparavičius, kuris pastebi, kad kvartale formuojasi solidžių kaimynų bendruomenė.

„Daliai pirkėjų svarbi kaimynystė. Juk vis tiek su kaimynais atsiranda bendrų reikalų“, – kalbėjo jis.

Gyventojų prioritetas – gamta ir miškas

R.Kasparavičiui antrina ir jau kuris laikas kvartale gyvenantis Gintautas. Pašnekovas pasakojo sklypą „Bajorų parke“ kartu su šeima išsirinkęs dėl kelių priežasčių. Pirmiausia, jo dėmesį patraukė unikali, rinkoje analogų neturinti vieta.

„Atvykus apžiūrėti sklypo, mus sužavėjo gamta, čia labai ramu, priešingai nei kitose vietose, čia visai netriukšminga. Tiesiog gamta miesto pakraštyje. Ko daugiau reikia? Patiko ir kvartalo, sklypų išplanavimas, buvo lengva projektuoti namą, kuriame dabar gyvename“, – kalbėjo vyras.

Be to, Gintautas sakė, kad jam buvo svarbus ir geras susisiekimas su miestu, galimybė greitai pasiekti ne tik darbą, bet ir miesto centrą.

„Iš „Bajorų parko“ galiu patogiai ir greitai susisiekti su dviem pagrindinėmis miesto arterijomis – Geležinio Vilko ir Ukmergės gatvėmis. Iš tiesų net geriau, nei tikėjausi“, – tikino jis.

Netoliese esantis miškas ir gamtos ramybė buvo pagrindiniai Žydrūno bei jo šeimos, kitų kvartalo gyventojų, prioritetai.

„Plynuose laikuose nusipirkti sklypą buvo galima visame mieste, bet rasti tinkamą, kuris būtų patogus, nebūtų kompromisinis, yra gana sunku. Dar sudėtingiau rasti tinkamą sklypą su mišku pašonėje. Ieškojome tokios vietos, kuri atitiktų mūsų šeimos gyvenimo būdą, taip pat norėjome, kad vaikai nenutoltų nuo gamtos ir jos teikiamo ramumos. Jausmas, lyg kasdien atostogautume“, – kalbėjo jis.

Vizualizacijose nurodyti sprendiniai yra rekomendacinio pobūdžio/„Bajorų parkas“
Vizualizacijose nurodyti sprendiniai yra rekomendacinio pobūdžio/„Bajorų parkas“

Tadas, vienas pirmųjų kvartale sklypą įsigijusių žmonių, tikino radęs tai, ko ieškojo jis ir jo šeima.

„Buvome susidarę sąrašą kriterijų, kuriuos turėjo atitikti sklypas. Pirmiausiai, ieškojome kampinio sklypo, kuris suteiktų privatumo. Taip pat svajojome apie sklypą prie miško. Atsikeli, pasidarai kavos ir mėgaujiesi gamta. Be to, nenorėjome gyventi plyname lauke, lyg vienkiemyje, kur artimiausias kaimynas tik už kilometro, ir prioritetu laikėme būsimą gyvenvietę. „Bajorų parke“ radome viską, ko ieškojome“, – sakė Tadas.

Plėtotojas įvykdė visus pažadus

„Bajorų parko“ plėtotojas buvo pasižadėjęs sutvarkyti aplinką, inicijuoti kelių asfaltavimą bei įrengti infrastruktūrą, elektrą. Jau 2018 metais buvo nutiestas Bajorų kelias, kuriuo galima privažiuoti iki pat kvartalo. O pernai pokyčių sulaukė ir vidinė Žemuogių gatvė, kurios asfaltavimo darbai buvo baigti dar iki metų pabaigos.

„Kai pirkome sklypą, čia nebuvo net pagrindinio kelio. Tuomet iki darbo keliaudavome tik žvyro keliuku. Tačiau dabar situacija pasikeitusi – nutiesta pagrindinė gatvė. Nė karto nesuabejojome plėtotojo pažadais ir tikrai savo sprendimo nesigailime“, – teigė kvartale besikuriantis Žydrūnas.

Vizualizacijose nurodyti sprendiniai yra rekomendacinio pobūdžio/„Bajorų parkas“
Vizualizacijose nurodyti sprendiniai yra rekomendacinio pobūdžio/„Bajorų parkas“

Jam pritarė ir Gintautas, kuris taip pat atkreipė dėmesį į plėtotojo atsakingumą.

„Esu labai patenkintas savo pasirinkimu, plėtotojas viršijo lūkesčius. Kvartalo infrastruktūra yra nuolat gerinama“, – tikino pašnekovas.

Nuostabos dėl plėtotojo neslėpė ir Tadas. Pašnekovas atskleidė, kad „Bajorų parko“ vystytojas įvykdė daugiau, nei žadėjo.

„Plėtotojas buvo įsipareigojęs įvesti komunikacijas, elektrą, dujas, sutvarkyti lietaus nuotekas. Visa tai buvo įvykdyta ir išpildyta. Iš tiesų net daugiau, nei žadėjo“, – aiškino jis.

Solidi ir saugi kaimynystė

R.Kasparavičiaus nuomone, „Bajorų parko“ gyventojai šią vietą pasirenka, nes vertina privatumą, ramybę. Kartu jie nori pabėgti iš miesto ir jaustis kaip sodyboje gamtos prieglobstyje. Kvartalui vertę suteikia vieta, kurios negali pakeisti – graži aplinka, miškas, patogus privažiavimas ir arti esantis miesto centras. Taip pat žmonėms svarbu sukurta infrastruktūra ir komunikacijos.

„Gyvenimas sostinėje dabar gali priminti amžinas atostogas užmiestyje, nors judesio kupinas senamiestis nuo naujų namų bus pasiekiamas tiesiog ranka. Galbūt dėl šios priežasties čia sklypus renkasi ir žinomi įvairių sričių profesionalai, lyderiai – didelių įmonių vadovai, bankininkai, medikai, farmacininkai, teisininkai, politikai“, – pasakojo jis.

„Bajorų parko“ sklypus renkasi aukštesnes pajamas gaunantys žmonės, todėl čia formuojasi saugi kaimynystė, panašių poreikių bendruomenė.

„Bajorų parkas“ yra išskirtinis, kokybiškoje vietoje esantis rajonas, kuris nėra intensyvus, bet lengvai pasiekiamas.

„Kvartalas tinka žmonėms, kuriems svarbus privatumas, ramybė, tačiau jie nenori nutolti nuo miesto šurmulio. Būtent tokią gyventojų grupę ir pastebime „Bajorų parke“ – aktyvius, šiuolaikiškus žmones, kurie po darbų tikisi atsipūsti nuosavuose, modernios architektūros namuose“, – sakė jis.

Plėtotojas pasirūpina tinkama infrastrūktūra

Jam antrino jo partneris, projektų vadovas Robertas Aleksa, kuris neigia mitą, jog visa šiaurinė miesto dalis yra perpildyta. Atvirkščiai, čia galima rasti puikių žemės sklypų lopinėlių.

„Bajorų parko“ kvartale yra labai daug miško plotų ir pačių sklypų išdėstymas yra platus. Dėl šios priežasties nėra ir užgrūstumo jausmo“, – paaiškino jis.

R.Aleksa pastebi, kad šiuo metu pasiūloje yra daug įvairių žemės sklypų, tačiau daugelyje jų pirkėjui teks pačiam rūpintis infrastruktūra. Pavyzdžiui, teks organizuoti darbus, kad būtų nutiestas privažiavimas ir komunikacijos iki nuosavos valdos, reikės dėl to tartis su kaimynais, rengti projektus, derinti su savivaldybe

„Bajorų parke“ nėra vadinamųjų „sklypų plyname lauke“ ir žmonės nerizikuoja pirkdami „katės maiše“. Tai ir yra šio kvartalo išskirtinumas – visą teritoriją tvarko vienas plėtotojas, kuris organizuoja projektavimo darbus, įrengia infrastruktūrą, tiesia privažiavimus. Todėl žmonės įsigyja tokią namų valdą, kur galima iš karto projektuotis savo individualų namą ir pradėti statybas“, – kalbėjo jis.

Visas naujienas apie „Bajorų parką“ ir kvartalo pokyčius galite rasti atnaujintoje svetainėje www.bajoruparkas.lt.

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

00:38
00:18
29:38

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Šaltibarščiai
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką