TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Gyventojų priekaištai „Hanner“: nenorime vaizdą užstojančių pastatų

Griaunamas „Žalgirio“ stadionas
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Griaunamas „Žalgirio“ stadionas
Šaltinis: 15min
6
A A

Greta buvusio Žalgirio stadiono teritorijos gyvenantys žmonės nerimauja, kad prieš jų langus iškils pastatai, užstojantys vaizdą. Jie skundžiasi, kad apie keičiamą detalųjį planą nekilnojamojo turto bendrovė „Hanner“ informavo netinkamai. Įmonės atstovai tvirtina – viskas pagal įstatymus.

Į 15min redakciją kreipęsis sostinės Šeimyniškių gatvėje gyvenantis Giedrius Vasiliauskas skundėsi, kad „Hanner“ netinkamai informavo gyventojus apie detaliojo plano koregavimą.

„Koregavimas vyksta supaprastinta tvarka, nevykdomas joks viešas svarstymas, tačiau keičiami reglamentai prilygsta detaliojo plano rengimo procedūrai. Manome, kad savivaldybė ir vystytojai nori apeiti tas sudėtingesnes procedūras“, – teigė jis.

Netenkina pastatų aukštis

Anot G.Vasiliausko, gyventojai reikalauja palikti nuo 2009 metų detaliajame plane galiojančius nuostatus, pagal kuriuos prie Šeimyniškių gatvės galima statyti ne aukštesnius nei 4 aukštų pastatus. „Hanner“ šioje vietoje nori statyti iki 7 aukštų statinius. Namas, kuriame gyvena redakcijai parašęs vyras, yra 6 aukštų.

„Reikalaujame, kad aplink mūsų teritoriją, pakankamai nedidelėje dalyje, kuriame vykdomas koregavimas, aukštingumas būtų paliktas toks, koks jis buvo galiojančiame detaliajame plane – 4 aukštai“, – sakė jis.

Sauliaus Žiūros nuotr./Buvusio „Žalgirio” stadiono teritorija
Sauliaus Žiūros nuotr./Buvusio „Žalgirio” stadiono teritorija

Be to, gyventojai reikalauja, kad transporto srautai būtų nukreipti į Rinktinės ir Šeimyniškių gatves. „Hanner“ nori įrengti įvažiavimus iš Rinktinės ir Upės gatvių.

„Tie srautai neturėtų patekti į kvartalo vidų, nes jis šiuo metu yra užsikimšęs ir jau šiuo metu gyventojai susiduria su didžiulėmis problemomis norėdami atvažiuoti iki savo kiemų. Norime, kad išliktų dabartinis detalusis planas, kad nebūtų antžeminio transporto srautų ir viskas būtų požeminiuose garažuose“, – teigė G.Vasiliauskas.

Viskas pagal įstatymą

Tačiau „Hanner“ tvirtina, kad apie detaliojo plano koregavimą bendruomenė buvo informuota. Esą, viskas vyko pagal įstatymus: aplinkinių teritorijų gyventojai su detaliojo plano koregavimo procedūra galėjo susipažinti Vilniaus miesto savivaldybės tinklalapyje.

„Detaliojo plano koregavimo projektas buvo viešinamas pagal supaprastintą teritorijų planavimo dokumentų viešinimo procedūrų tvarką. Gautos kelios dešimtys gyventojų laiškų ir užklausų dėl šio proceso, visiems besikreipusiems buvo pateikti atsakymai“, – teigiama „Hanner“ atsiųstame komentare.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Arvydas Avulis
Luko Balandžio / 15min nuotr./Arvydas Avulis

Bendrovės atstovų teigimu, gyventojų siūlymas dalyje teritorijos statyti ne aukštesnius negu 4 aukštų pastatus yra nelogiškas, mat miesto centre turi kilti aukštesni statiniai.

„Mes manome, jog toks pasiūlymas yra nelogiškas, nes čia yra miesto centras, kur gali stovėti ir aukštesni pastatai. Sprendimą turės priimti Miesto plėtros departamentas – jei bus nuspręsta, jog čia galima statyti ne aukštesnius negu 4 aukštų pastatus, sieksime, jog visoje centrinėje miesto dalyje būtų galima statyti ne aukštesnius negu 4 aukštų pastatus ir visi vystytojai turėtų vienodą investicinę aplinką“, – teigiama „Hanner“ atsiųstame komentare.

„Hanner“ vizualizacija/Žalgirio stadiono teritorijos planas
„Hanner“ vizualizacija/Žalgirio stadiono teritorijos planas

Bendrovė detaliojo plano koregavimo procedūrą pradėjo praėjusių metų rugsėjo pabaigoje. Projektą bene 8 ha ploto sklype planuojančios įmonės atstovų teigimu, 2009 metais detaliuoju planu patvirtinti privalomieji statybos reglamentai – užstatymo tankis, intensyvumas nėra koreguojami. Pagrindiniai pokyčiai, kurių siekia bendrovė – detaliajame plane numatomi du papildomi įvažiavimai į teritoriją iš Rinktinės gatvės, atsisakoma ankstesniame dokumente suplanuotų tunelių po šia teritorija.

„Galiojančiu Vilniaus miesto bendruoju planu šioje teritorijoje yra nustatytas maksimalus iki 35 m pastatų aukštingumas, atliekant detaliojo plano korektūrą šis rodiklis nėra keičiamas. Sklypo aukštingumo reglamentai yra išdėstomi nuo 7 iki 9 aukštų, suplanuojamos pėsčiųjų zonos ir erdvės“, – teigiama „Hanner“ atsiųstame komentare.

M.Pakalnis: gyventojai nebuvo tinkamai informuoti

Vilniaus miesto vyriausiasis architektas Mindaugas Pakalnis pritaria, jog gyventojai apie detaliojo plano koregavimo procedūras iš tiesų nebuvo tinkamai informuoti. Esą plėtotoja turėjo ne tik paskelbti apie savo ketinimus savivaldybės tinklalapyje, bet ir kiekvieną informuoti asmeniškai.

„Gyventojai buvo informuoti taip, kaip nustato teisės aktai, bet tai nėra pakankama, kad būtų apgintas viešasis interesas. Šioje vietoje mes įsikišome ir sakome, kad reikia palikti sprendinius tokius, kokie jie yra dabar, arba informuoti visuomenę ir su ja diskutuoti, ieškoti sutarimo“, – sakė M.Pakalnis.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Mindaugas Pakalnis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Mindaugas Pakalnis

Be to, savivaldybė įpareigojo „Hanner“ laikytis šiuo metu galiojančio bendrojo plano nuostatų, kuriose iki šiol numatyta galimybė teritorijoje palikti stadioną.

„Savivaldybės pozicija, kad būtina laikytis šiuo metu galiojančio bendrojo plano sprendinio ir palikti galimybę toje vietoje pastatyti stadioną. Vystytojui yra pateiktos pastabos. Nepaisant to, kad Vilniaus miesto taryba buvo priėmusi monitoringo ataskaitą, kurioje kalbama apie tai, kad keičiant bendrąjį planą ten neturi likti stadiono, tačiau tas pakeitimas neatliktas ir planas tebegalioja“, – 15min teigė M.Pakalnis.

Kreipsis į ministeriją

M.Pakalnis tvirtina, jog po šio atvejo miesto valdžia kreipsis į Aplinkos ministeriją ir inicijuos teisės aktų pakeitimus.

„Gyventojai turėtų sekti informaciją, susijusią su gretimų teritorijų planavimu, savivaldybės puslapyje ir teritorijų planavimo dokumentų rengimo sistemoje. Jeigu daromi esminiai pakeitimai, reikia informuoti gretimų sklypų savininkus. Kreipsimės į Aplinkos ministeriją siūlydami, kad tokiais atvejais, jeigu keičiami pagrindiniai detaliojo plano dokumentai, būtų informuojami kaimyninių sklypų savininkai, nes tai tiesiogiai daro įtaką jų gyvenimo ar veiklos sąlygoms“, – tikino miesto architektas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką