Dabar populiaru
Publikuota: 2019 sausio 10d. 15:15

Į Lietuvos būsto rinką žengia skandinavų „Bonava“: ir statys, ir pardavinės

Statybos
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Statybos

Skandinavų nekilnojamojo turto plėtros įmonė „Bonava“ ketina žengti į Lietuvos rinką – bendrovė šiuo metu ieško šalies filialo vadovo. Tiesa, ekspertų nuomone, didelės įtakos rinkai, ypač sostinėje, naujas žaidėjas nepadarys.

„Ilgą laiką esame aktyvūs Baltijos rinkoje, Estijoje ir Latvijoje, ir pastaruoju metu pasiekėme didelę parduotų vienetų rinkos dalį abiejose rinkose. Todėl tikslinga peržiūrėti likusią regiono rinką“, – 15min sakė „Bonavos“ Sankt Peterburgo ir Baltijos šalių regionų prezidentas Michaelas Björklundas.

Jo teigimu, kompanija planuoja veikti „Vilniaus metropolinėje zonoje“.

„Bonava“ skelbia, kad šiuo metu Baltijos šalių rinkai tenka apie 2 proc. nuo visų kompanijos pardavimų. M.Björklundas nesitiki, kad ši dalis atėjus į Lietuvą smarkiai didės.

„Baltijos šalys greičiausiai nebus reikšminga apyvartos dalis, tačiau, atsižvelgiant į veiklos rezultatus, nuo šiandienos toliau augs“, – 15min komentavo jis.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Statybos
Luko Balandžio / 15min nuotr./Statybos

Dabar „Bovana“ ieško vietos filialo vadovo, kuris turės ne tik suformuoti komandą, bet ir bus atsakingas už veiklos rezultatus.

„Pradėjome ieškoti tinkamo vadovo ir tai užtruks šiek tiek laiko. Kiti veiksmai bus vertinami žingsnis po žingsnio.

Pagrindinė vadovo atsakomybė yra bendri verslo rezultatai per visą grandinę, pradedant žemės įsigijimu iki projektų pardavimo, gamybos ir garantinių paslaugų“, – aiškino M.Björklundas.

Darbo skelbime „Bonava“ nurodo, kad jie „sieks tapti pirmaujančia gyvenamojo būsto plėtotoja Lietuvoje“.

„Bonava“ nuotr./Michaelas Björklundas
„Bonava“ nuotr./Michaelas Björklundas

Kokio atlyginimo galėtų tikėtis toks asmuo, M.Björklundas taip pat neatskleidžia. Esą, atlygis priklausys nuo rinkos.

Kiek iš viso planuoja samdyti darbuotojų ir kokių specialistų kompanijai prireiks, jis neatskleidė. Esą šiuo metu ieškomas vietos filialo vadovas.

„Daugiau planų ir detalių bus pranešta vėliau“, – patikino M.Björklundas.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Statybos
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Statybos

„Bonava“ savo internetiniame puslapyje prisistato kaip gyvenamojo turto plėtotoja Šiaurės Europoje. Iš viso kompanija veikia aštuoniose Europos šalyse: Švedijoje, Vokietijoje, Suomijoje, Danijoje, Norvegijoje, Rusijos mieste Sankt Peterburge, Estijoje ir Latvijoje.

Įmonė nurodo, kad yra statybų bendrovės „NCC“ grupės dalis.

„Mes skiriame dėmesį į įperkamų ir tvarių būstų plėtrą vartotojams ir investuotojams pasirinktose rinkose, kur galime pritaikyti savo kompetenciją ir optimizuoti savo išteklius per visą vertės grandinę – nuo projekto valdymo iki baigtų namų“, – taip prisistato „Bonava“.

Įmonė fokusuojasi į didžiuosius šalių miestus, pavyzdžiui, Estijoje ir Latvijoje jie stato tik sostinėse. Nuo 2004 metų Baltijos šalyse bendrovė yra įrengusi 2,5 tūkst. butų.

Nurodoma, kad 2017 metais kompanijos grynieji pardavimai siekė 1,45 mlrd. eurų. Didžiausią kompanijos pardavimų dalį 2017 metais sudarė Švedijos (39 proc.) ir Vokietijos (35 proc.) rinkos, Danijos ir Norvegijos – 10 proc. nuo visų pardavimų, Suomijos – 9 proc., Sankt Peterburgo – 5 proc., Estijos ir Latvijos – 2 proc.

Iš viso įmonėje dirba apie 2 tūkst. darbuotojų.

Nuo 2016 metų „Bonava“ yra listinguojama Stokholmo „Nasdaq“ biržoje.

M.Statulevičius: rinkai didelės įtakos nedarys

Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) vadovas Mindaugas Statulevičius, mano, kad didelių pokyčių šalies NT rinkai naujas žaidėjas nepadarys. Nors „Bonava“ ir yra didelio NCC koncerno dalis, jis turėtų būti tik dar vienu iš rinkos žaidėjų.

„Skandinavišką kokybę statybos ir projektų valdyme mūsų kompanijos ir taip yra perėmusios. Negali sakyti, kaip prieš kokius 20 metų, kad ateina užsienio kompanija ir pakels sektoriaus lygį nauju laipteliu. Manau, kad tai tiesiog bus vienas iš rinkos žaidėjų. Matyt, stengsis išsiskirti. Kiek skaičiau, jie dėmesį skiria kokybei, bendruomenei, tai čia bus įdomesnis kampas, kaip jie jį realizuos“, – 15min komentavo jis.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Mindaugas Statulevičius
Luko Balandžio / 15min nuotr./Mindaugas Statulevičius

LNTPA vadovas taip pat nemano, kad „Bonavos“ atėjimas galėtų padaryti didelę įtaką kainoms.

„Jeigu jie dempinguos kažkaip kainas, pavyzdžiui, statydami didelį kiekį butų, tada galėtų būti poveikis. Bet nelabai tikėtina, kad ateitų į rinką dideles nuolaidas siūlantis žaidėjas. <...> Tai, matyt, bus konkuruojama kitais dalykais: vardu, patikimumu, garantijomis, kažkokiais išskirtiniais architektūriniais ar technologiniais sprendimais. Manau, eis daugiau į išskirtinumą", – mano jis.

M.Statulevičiaus teigimu, „Bonavai“, kaip ir kitoms kompanijoms, Lietuvoje nebus lengva rasti tinkamos darbo jėgos. Todėl, jo teigimu, tikėtina, kad įmonė bandys persivilioti profesionalus iš konkurentų.

„Tą patį matėme, kai atėjo iš kitų sektorių – degalų, maisto, medienos, bandų, tai jie pirmiausiai samdydavo žmones, kurie jau tose kompanijose dirbę. Manau, kad čia stebuklų nebus ir branduolys bus sudaromas šiuo keliu“, – aiškino pašnekovas.

Be to, M.Statulevičius priminė, kad pati NCC jau yra buvusi Lietuvoje, tačiau per krizę pasitraukė.

„Tai antras jų bandymas. Tai kompanija, kuri mūsų rinką vertino, todėl jiems nebus čia kažkas labai svetimo“, – įsitikinęs LNTPA vadovas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

02:13
02:24
00:57

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką