Dabar populiaru
15min be reklamos

III ketvirtį daugiau nei trečdalis visų sostinės NT sandorių įvyko miesto centre

Susidomėjimas butais, esančiais Vilniaus centre – Senamiestyje, Naujamiestyje, Užupyje, Šnipiškėse – nenustoja augęs jau kelerius metus iš eilės. Nekilnojamojo turto paslaugų bendrovės „Resolution“ ir startuolio „CityNow“ duomenimis, šių metų III ketvirtį naujo būsto rinkoje daugiau nei trečdalis visų sandorių įvyko būtent centrinėje sostinės dalyje, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Vilniaus senamiestis
Vilniaus senamiestis / Sauliaus Žiūros nuotr.

Atsižvelgiant į paklausą, neišvengiamai auga ir pasiūla. Vienas pavyzdžių – neseniai sėkmingai realizuotas unikalios architektūros CNTRL projektas Labdarių gatvėje. Projekto plėtotojai įsitikino, kad Vilniaus senamiestyje esantys butai yra itin patraukli investicija. „Galime išskirti du pirkėjo portretus. Tai – aukštas pajamas gaunantys asmenys, kurie įsigijo antrą būstą (pavyzdžiui, gyvenantys užmiestyje ar užsienyje). Jie dažniausiai butus pirko sau ar šeimos nariams, tačiau kartu įvertino, kad tai saugi ir likvidi investicija. Kita kategorija – vidutinio amžiaus vyrai ir moterys, perkantys butą tik investiciniais tikslais – jau iškart planuoja jį nuomoti arba po kurio laiko parduoti“, – sako įmonės „Resolution NT“ projektų grupės vadovas Algirdas Navickas.

Ekonomistai seniai kalba apie tai, kad lietuviai vis dažniau renkasi investuoti į nekilnojamąjį turtą nei pirkti obligacijas, akcijas ir pan. Nekilnojamasis turtas yra labiau apčiuopama investicija, tad žmogui yra lengviau suprasti, ką jis įsigijo. „Kadangi nekilnojamasis turtas – ilgalaikė investicija, pirkėjas, prieš priimdamas sprendimą, nuodugniai apsvarsto visus pranašumus ir trūkumus, kiekvienas neatsakytas klausimas gali lemti sprendimą. Nekilnojamojo turto projekto plėtotojai turi itin gerai išmanyti tiek rinką, tiek kiekvieno projekto niuansus, kad pirkėjas nebūtų nusivylęs savo sprendimu“, – teigia Paulius Šatikas, UAB CNTRL LT direktorius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką