Dabar populiaru
15min be reklamos

Įkaitusi NT rinka degina nuomininkų kišenes, bet keltis kitur – per brangu

Ne paslaptis, kad pažvelgus į dabartines nekilnojamojo turto nuomos kainas net ir šalčiausių nervų žmogų gali išpilti prakaitas. Nors dauguma nuomotojų lieka supratingi ilgamečių nuomininkų atžvilgiu, atsiranda ir tokių, kurie nevengia pasipelnyti – pavyzdžiui, sutartyje numato kainų peržiūrą kas pusmetį.
Būsto rinka
Būsto rinka / 123RF.com nuotr.

Su 15min redakcija susisiekęs skaitytojas Lukas (tikrasis vardas ir pavardė redakcijai žinomi) pasakojo, kad jau metus drauge su mergina nuomojasi 65 kv. m butą Naujamiestyje, Vilniuje. Artėjant nuomos sutarties pabaigai, nuomotojas patikino, kad nuomą per 100 eurų pakels tik nuo Naujųjų metų, tačiau po poros savaičių persigalvojo.

„Sulaukiau skambučio, kad nuomą nori kelti nuo rugsėjo, o jeigu mums tai netinka – jau turi, kas įsikeltų vietoje mūsų“, – 15min sakė Lukas.

Tačiau, anot vaikino, tai dar ne viskas.

„Pasitarę su drauge nusprendėme sutikti su nauja kaina, mat rinkoje dabar situacija liūdna, vis tiek labiau apsimoka likti, – pasakojo Lukas., – Klausėme, ar nebus taip, kad nuomą pakels nuo rudens, o po to dar ir po kelių mėnesių. Patikino, kad taip nebus, nebent prasidėtų karas.“

Susitarę ir susigyvenę su šia mintimi, po savaitės nuomininkai sulaukė dar vienos nemalonios staigmenos. Nuomos sutarties papildyme, kuriame turėjo būti nurodyta nauja kaina, buvo įtrauktas ir dar vienas punktas: nuomos kaina bus peržvelgiama kas 6 mėnesius.

15min kalbinti brokeriai neslėpė – dėl nuomotojų noro pasinaudoti esama situacija tokių pavyzdžių pasitaikyti gali, tačiau jų nėra daug.

„Geras, mokus, ištikimas, tvarkingas nuomininkas yra daug didesnė vertybė. Tai aš sakau ir savo klientams“, – 15min pasakojo NT brokerė Aušra Kriščiūnienė.

Įkaitus rinkai nuomotojus vilioja lengvas uždarbis

„Inreal“ investicijų ir analizės vadovo Tomo Sovijaus Kvainicko teigimu, nors nuomos kaina dažnai nėra didinama, nes ieškoti naujų gyventojų ir mokėti tarpininkavimo mokestį nuomotojui tiesiog neapsimoka, dabartinėje situacijoje lengva susivilioti didesniu užmokesčiu.

„Paklausą padidino karas, todėl nuomos kainos dabar yra didesnės. Nėra tokia kardinali situacija, kaip buvo pavasarį, bet būsto daugiau nebuvo pristatyta, žmonės niekur nedingo, o noras gauti didesnes pajamas liko“, – 15min situaciją komentavo ekspertas.

O A.Kriščiūnienė pastebi, kad dėl esamos padėties patys nuomininkai rodo įvairias iniciatyvas tam, kad esama nuomos kaina nepakiltų: „Būna, kad klausia iš anksto, ar nereikia sumokėti už nuomą, kad tik nekeltų kainos.“

Tačiau net ir pakėlus nuomos kainą daugelis nuomininkų pasirenka likti butuose, nes, lyginant su kainomis rinkoje, toks sprendimas labiau apsimoka. Jei gyventojas tvarkingas ir patikimas, nuomotojas net ir keldamas kainą vis tiek ją palieka žemesnę nei rinkos.

„Inreal“ nuotr./Tomas Sovijus Kvainickas
„Inreal“ nuotr./Tomas Sovijus Kvainickas

„Jei sutartis labai ilgai neperžiūrima, irgi labai keista – kad nebūtų taip, jog vieną dieną pasako, kad pardavė butą“, – pasakojo A.Kriščiūnienė.

Pasiūlymų daug, bet pigių – mažai

Nors butų paklausa itin išaugusi, atsidarius nekilnojamojo turto platformą aruodas.lt skelbimų netrūksta. Visgi nurodomos kainos tokios, kokių dar niekada nebuvo matyti.

Štai netoli Vilniaus centro, Naujamiesčio rajone, esantį 60 kv. m dailiai įrengtą 3 kambarių butą galima išsinuomoti už 1200 eurų per mėnesį. Pernai šioje vietoje 65 kv. m butą Lukas išsinuomojo už dvigubai mažesnę sumą.

Pasižvalgius toliau nuo centro, Žirmūnuose, galima rasti 65 kv. m butą už 950 eurų, o Baltupiuose tokios kvadratūros buto nuoma siekia 600–700 eurų.

Vis dėlto, jei nuspręstumėte pataupyti, pigiausias variantas Vilniuje – 12 kv. m butas Markučiuose už 260 eurų per mėnesį. Pridėję dar 10 eurų galėtumėte gauti 20 kv. m butą netoli Vilniaus oro uosto.

Kaune, Žaliakalnyje, 30 kv. m butą galima išsinuomoti už 320 eurų – tai pigiausias būsto nuomos variantas. O už 65 kv. m butą netoli centro reikėtų pakloti 1150 eurų.

Klaipėdoje pasirinkimas šiek tiek mažesnis, kaip ir kainos. Čia gražiai įrengtas 68 kv. m butas centre atsieitų 780 eurų. Toliau nuo centro, Debreceno rajone, esantį 64 kv. m butą pavyktų gauti ir už 600 eurų.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką