Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Įmonę gelbėjęs verslininkas sulaukė FNTT kirčio: bus teisiamas, nes sumokėjo tiekėjams, o ne valstybei

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba kirto Nekilnojamojo turto vystymo bendrovės direktoriui, kuris, gelbėdamas skęstančią įmonę ir siekdamas pabaigti projektus, atsiskaitė už suteiktas prekes ir paslaugas su tiekėjais, nors pirmiausia turėjo susimokėti mokesčius valstybei. Už tokį sprendimą jis bus teisiamas.
Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba
Asociatyvi iliustracija / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Nekilnojamojo turto vystymo bendrovės direktoriui – kaltinimai kreditoriams padarius žalos, siekiančios beveik pusę milijono eurų, ir skolininko nesąžiningumu. Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Vilniaus apygardos valdybos atliktas ikiteisminis tyrimas jam vadovavusio Vilniaus apygardos prokuroro sprendimu perduotas teismui, rašoma FNTT pranešime spaudai.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad Vilniuje privačius namus stačiusios įmonės direktorius, bendrovei atsidūrus ant bankroto slenksčio, galimai nesilaikė nustatyto atsiskaitymų su kreditoriais eiliškumo ir likusiems kreditoriams padarė žalos, siekiančios per 429 tūkst. eurų.

Tyrimo duomenimis, įmonės direktorius, matydamas itin prastą bendrovės finansinę padėtį, toliau tęsė veiklą, tačiau nutraukė atsiskaitymus su Valstybine mokesčių inspekcija (VMI), Vilniaus miesto savivaldybės administracija ir „Sodra“.

Esą, pirmiau buvo bandoma atsiskaityti su tiekėjais už suteiktas prekes ir paslaugas, kad plėtojamas nekilnojamojo turto projektas būtų tęsiamas.

Įtariama, kad taip buvo pažeistas kreditorių eiliškumas, nes buvo tenkinami kelių žemesnės eilės kreditorių reikalavimai, įvairiomis dalimis jiems sumokėjus beveik 430 tūkst. eurų.

Privačius namus stačiusios bendrovės direktorius ikiteisminio tyrimo metu tikino, kad jo valdoma bendrovė nuo pat įkūrimo nebuvo finansiškai sėkminga, o 2018 metais, pasikeitus rinkos poreikiams, situacija ėmė blogėti, todėl direktorius ir priėmė tokį sprendimą.

Ikiteisminiam tyrimui vadovavo Vilniaus apygardos prokuratūros 3-iojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras. Jam surašius kaltinamąjį aktą, byla buvo perduota teismui. Civilinius ieškinius šioje byloje yra pareiškusi VMI – per 297 tūkst. eurų bei Vilniaus miesto savivaldybės administracija – per 17 tūkst. eurų. Laikinai apribota nuosavybės teisė turtui, kurio vertė – per 177 tūkst. eurų.

Baudžiamajame kodekse nustatyta, kad tas, kas dėl savo sunkios ekonominės padėties ar nemokumo, kai akivaizdžiai grėsė bankrotas, neturėdamas galimybės patenkinti visų kreditorių reikalavimų, patenkino tik vieno ar keleto iš jų reikalavimus arba užtikrino vieno ar kelių kreditorių reikalavimus ir dėl to padarė turtinės žalos likusiems kreditoriams, griežčiausiai baudžiamas laisvės atėmimu iki dvejų metų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Reklama
Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas
Reklama
Nauja automatika ir robotai leis „VLI Timber“ auginti gamybą daugiau kaip 40 proc.
Reklama
Mitai stabdo pasiryžti? Specialistė paneigė pagrindinius investavimo mitus
Užsisakykite 15min naujienlaiškius