Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Istorinė akimirka: nuo „Lietuvos“ kino teatro nuimtas pavadinimas

Šaltinis: 15min
3
A A

Nuo jau penkiolika metų neveikiančio kino teatro „Lietuva“ nuimtas jo pavadinimas. Nuimtų raidžių likimas kol kas neaiškus – galbūt jos bus integruotos į čia planuojamą muziejų, galbūt reikės jas restauruoti.

Pasak Modernaus meno centro direktorės Mildos Ivanauskienės, šiuo metu sprendžiama, kokia forma užrašas bus prikeltas naujam gyvenimui, ar jis bus integruotas 2018 metais buvusio kino teatro vietoje iškilsiančiame meno muziejuje. Kol kas nuimtą „Lietuvos“ užrašą planuojama saugoti MMC saugykloje.

„Išlaikydami kultūrinę erdvę Vilniaus miesto centre, vertiname vietos istoriją ir norime išsaugoti ryškiausią jos simbolį“, – sako Modernaus meno centro direktorė M.Ivanauskienė.

VIDEO: Nuo buvusio kino teatro „Lietuva“ pastato nuimtas jo pavadinimas

Griaus po truputį

Už projekto planavimą ir statybų valdymą atsakingos bendrovės „Baltic Engineers“ projektų direktorius Renatas Viršilas teigė, kad griovimo darbus atlieka rangovai – įmonė „Naresta“.

Pirmiausia turėtų būti griaunama žemesnioji pastato dalis, o po to stogas. Neveikiantį kino teatrą planuojama nugriauti iki balandžio mėnesio, o statybos turėtų prasidėti iškart baigus griovimo darbus ir išvalius teritoriją.

Buvusį „Lietuvos“ kino teatrą ir sklypą valdo verslininko ir žymaus meno kolekcionieriaus Viktoro Butkaus valdoma įmonė.

Iškils meno muziejus

Vietoje pastato planuojama pastatyti Modernaus meno centrą (MMC), kuris čia turėtų iškilti 2018 metų II–III ketvirtį. Muziejaus projektą rengė žymus architektas Danielis Libeskindas ir jo architektų grupė „Studio Libeskind“. Architektai dirba kartu su Lietuvos architektų biuru „Do architects“.

Investicija į muziejaus pastatą turėtų siekti apie 10 mln. eurų, įskaičiuojant ir sumokėtus pinigus už kino teatrą ir sklypą.

Muziejuje bus pristatoma Lietuvos modernaus ir šiuolaikinio vaizduojamojo meno kolekcija. Čia bus ne tik muziejus ir meno erdvė, bet ir vieta, kur galima bendrauti ar tiesiog išgerti kavos. Čia taip pat bus įrengta 200 vietų salė renginiams ir filmams.

Modernaus meno muziejuje bus eksponuojama daugiau nei 4 tūkst. Lietuvos menininkų darbų, tarp kurių – Vinco Kisarausko paveikslas „Krintantis sulaužytas žmogus“ (1965 m.), Arvydo Šaltenio „Moteris“ (1972 m.), Kosto Dereškevičiaus „Pašto dėžutės“ (1987 m.), Antano Sutkaus fotografijos „J.P.Sartre ir S.de Beauvoir Lietuvoje“ (1965 m.), Deimanto Narkevičiaus filmas „Nesprogusios bombos poveikis“ (2008 m.).

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką