Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Išrinktas projektas, pagal kurį projektuos „Hilton“ viešbutį Gedimino prospekte

Konkursą laimėjusios bendrovės pasiūlymas pastatų kompleksui Gedimino prospekte
„Unitechtus“ vizualizacija / Konkursą laimėjusios bendrovės pasiūlymas pastatų kompleksui Gedimino prospekte
Šaltinis: 15min
4
A A

Architektų komisija nusprendė, kaip turėtų atrodyti šalia Lukiškių aikštės Vilniuje iškilsiantis vienas pirmųjų Lietuvoje „Hilton“ viešbutis, verslo centras ir daugiabutis. Pirmąją vietą laimėjo architektūros studija „Unitectus“ darbas. Taip pat atskleista, kiek kainuos projektas – „Eika“ į kompleksą planuoja investuoti apie 45 mln. eurų.

Tarptautinio architektūrinio konkurso komplekso Gedimino prospekte Vilniuje kurti pirmąją vietą ir 15 tūkst. eurų laimėjo architektūros įmonė „Unitectus“.

Projektą plėtosiančios bendrovės „Eika“ generalinis direktorius Domas Dargis teigė, kad buvo sunku išsirinkti vieną nugalėtoją, nes visų darbai nebuvo idealūs. Todėl komisija, kurią sudarė bendrovės ir Lietuvos architektų sąjungos atstovai, išrinko tą pasiūlymą, kuris geriausiai atspindėjo visumą ir miesto kontekstą.

„Negalima pasirinkti vienos dalies, projektas turi būti vertinamas kaip visuma, o tai darbą pasunkino, nes idealaus pasiūlymo nebuvo. Tačiau komisijos narių nuomonės sutapo, jog be priekaištų darbų nebūna. Prizininkai išsiskyrė tuo, jog jų darbuose labiausiai atsižvelgta į užduotį ir į kontekstualumą“, – spaudos konferencijoje sakė D.Dargis.

„Unitechtus“ vizualizacija /Konkursą laimėjusios bendrovės pasiūlymas pastatų kompleksui Gedimino prospekte
„Unitechtus“ vizualizacija /Konkursą laimėjusios bendrovės pasiūlymas pastatų kompleksui Gedimino prospekte

Anot jo, šiuo metu planuojama derėtis su architektūros studija „Unitectus“ dėl pastato projektavimo, taip pat savo rekomendacijas pateiks ir „Hilton Worldwide“ tarptautinis viešbučių tinklas. Projektavimo darbai galėtų prasidėti po mėnesio, o statybos darbai – kitų metų viduryje. Iki to laiko planuojama išvalyti teritoriją ir šiuos darbus pradėti dar šiemet.

Konkursą laimėjusios įmonės „Unitectus“ architektas Povilas Čepaitis teigė, kad projektuojant pastatų kompleksą susidurta su problema, jog užsakovai norėjo mažame sklype sutalpinti didelį pastatą.

„Kuriant koncepciją mes matėme daug iššūkių. Reikėjo suprojektuoti miesto centrinę dalį su verslo patalpomis, viešbučiu ir daugiabučiu ankštoje vietoje, kurioje yra kur kas daugiau trukdžių nei galimybių. Norėjome sukurti viešąją erdvę, taip pat buvo svarbu sukurti adreso pojūtį viešbučiui, nes dėliojant koncepciją jis yra šone. Mums buvo svarbu fasadą orientuoti taip, kad aiškiai viešbutis būtų matomas“, – kalbėjo P.Čepaitis.

Iš viso architektūriniame konkurse dalyvavo šešios architektūros įmonės. Architektams pateiktoje užduotyje buvo keliamas uždavinys suderinti skirtingas komplekso funkcines dalis, darniai integruoti pastatus Gedimino prospekte. Taip pat įkomponuoti XX amžiaus pradžios pastatą Dainavos gatvėje, funkcionaliai suplanuoti pėsčiųjų ir automobilių zonas.

Antroji vieta paskirta bedrovės projektui „Cloud architektai“, trečioji – „PLH arkitekter A/S“ projektui.

Planuojama, kad naujas komercinis kompleksas, kuriame numatytas ir keturių žvaigždučių „Hilton Garden Inn“ viešbutis, Gedimino prospekto ir V.Kudirkos gatvių sankirtoje turėtų iškilti 2018 metais. Šiuo metu teritorija ruošiama statyboms, kurios planuojamos kitų metų pradžioje.

Kompleksą sudarys ne tik viešbutis, greta turėtų iškilti 5 tūkst. kv. m ploto verslo centras, prabangių butų pastatas, prekybinis pasažas bei visuomeninė galerija. Planuojama, kad bendras projekto plotas bus didesnis negu 18 tūkst. kv. metrų.

Dar vienas tarptautinio tinklo „Hilton Worldwide“ viešbutis suplanuotas greta Energetikos muziejaus. Jį statys „Vičiūnų“ įmonių grupė.

informacija
EIKA, UAB
Vadovas: Domas Dargis Darbuotojų sk.: 87 2015m . Pajamos: 10 - 20 mln. Eur
Komentarai: 4
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką