Dabar populiaru
Publikuota: 2019 vasario 8d. 13:42

Kauno LEZ atidarytoje gamykloje – lietuvių kurti ateities skaitikliai

Axioma Metering gamykloje
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Axioma Metering gamykloje

Vasario 8 d. išmaniųjų ultragarsinių vandens ir šilumos apskaitos prietaisų kūrėja ir gamintoja bendrovė „Axioma Metering“ Kauno LEZ atidarė vieną moderniausių fabrikų Baltijos šalyse, į kurį investavo daugiau nei 15 mln. eurų. Dar šiais metais skaitiklių gamybos apimtis robotizuotoje gamykloje ketinama išauginti dešimteriopai – iki 0,5 mln. per metus. Šalia ruošiamasi statyti dar vieną fabriką.

„Čia gaminsime ateities skaitiklius. Viso pasaulio akys krypsta būtent į ultragarsines technologijas. Mes galėsime tai pasiūlyti. Mūsų kompanija – technologijos ir patento turėtoja.

2021 metais planuojame gaminti jau virš 2 milijonų skaitiklių. Su konkurencingais produktais tikimės įsiterpti tarp penkių didžiausių pasaulio ultragarsinių skaitiklių gamintojų. Tai – ambicingas tikslas. Nusitaikėme į pozicijas, kuriose tarp Lietuvos plataus panaudojimo technologijos tiekėjų yra įsitvirtinę tik lazerių gamintojai“, – ryžtingai atidarymo metu kalbėjo Andrius Janukonis, „Axioma Metering“ valdančios įmonės ICOR valdybos pirmininkas.

Pasak jo, greitai nebekels nuostabos tai, kad Lietuvoje lietuvių sukurtą skaitiklį žmonės regės JAV, Anglijoje ar kitose šalyse.

„Mūsų skaitiklis – kaip "Apple" telefonas telefonų srityje prieš dvejus metus. Pareiškimas stiprus, bet mes tikime savo komanda“, – drąsiai rėžė A.Janukonis.

2021 metais planuojama gaminti jau virš 2 milijonų skaitiklių.

„Statybos ir technologijų kūrimas truko intensyvius dvejus metus. Pagaliau mes jau gaminame, jau tą produktą turime.

Visą dėmesį esame sutelkę į modernių lietuviškų skaitiklių eksporto auginimą. Profesionalais nuolat stipriname mūsų pardavimo komandą, kuri rūpinasi produktų pristatymu potencialiems klientams – pasaulinėms komunalinio ūkio bendrovėms, diegiančioms vandens ir šilumos apskaitos prietaisus“, – teigė „Axioma Metering“ generalinis direktorius Ignas Vosylius, patikinęs, kad netrukus jų kuriami skaitikliai įsiverš ir į Pietryčių Aziją, Viduriniuosius Rytus, netgi kai kurias Afrikos šalis.

Anot jo, bendrovė iš anksto ruošiasi būsimam augimui, o su šiomis technologijomis jau dirba apie du dešimtmečius. Šis produktas – naujausias ir moderniausias. Žadama 90 mln. eurų apyvarta jau trečiaisiais veiklos metais. Ateityje investicijos sieks dar 20 mln. eurų.

„Šalia naujosios gamyklos jau turime įsigiję sklypą dar vieno fabriko statyboms, kurio prireiks, kai pasieksime skaitiklių gamybos lubas. Statybos turėtų startuoti šių metų gruodį ar kitų metų sausį. Laukia nepaprastai įdomus ir intensyvus laikotarpis tiek esamiems, tiek būsimiems mūsų darbuotojams, kuriems siūlome tikrą iššūkį“, – sakė I.Vosylius.

Paklaustas, kodėl įsikūrė būtent Kauno LEZ, jis patikino, kad jie buvo ir yra Kauno įmonė, o Kauno LEZ suteikė puikią infrastruktūrą, geras bendradarbiavimo sąlygas.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Axioma Metering gamykloje
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Axioma Metering gamykloje

„Konkuruojam dėl talentingiausių specialistų. Norime pasikviesti čia tuos, kurie neieško komforto zonos, bet ieško ambicijos, kurie turi tautinį pasididžiavimą. Dėl to esame aiškiai atskiriami nuo kitų gamybinių įmonių. Netgi tų, kurios įsikūrusios šalia, Kauno LEZ. Esame lietuviška organizacija. Tik dabar prisijungė vienas specialistas iš Lotynų Amerikos. Tuo labai džiaugiamės“, – teigė I.Vosylius.

Žadama 90 mln. eurų apyvarta jau trečiaisiais veiklos metais.

Gamykla – stadiono dydžio

Moderni „Axioma Metering“ gamykla iškilo 1,6 ha ploto Kauno LEZ sklype, kuriame įrengtos beveik futbolo aikštės ploto – 7 200 kv. metrų – patalpos. Robotizuotais procesais valdomoje gamykloje sukurta 200 darbo vietų, šis skaičius toliau augs.

Gamykloje po vienu stogu apjungtos visos skaitiklių gamybos operacijos, kurias sudaro skirtingi procesai. Tai – retas reiškinys Lietuvos pramonėje.

„Axioma Metering“ skaitiklius ne tik gamina, bet ir kuria, yra apskaitos prietaisų technologijos autorė. Pats naujausias „Axioma Metering“ kūrinys, kuris bus gaminamas naujajame fabrike – išmanusis vandens skaitiklis „Qalcosonic W1“. Šis ultragarsinis apskaitos prietaisas artimiausiu metu pakeis rinkoje vis dar plačiai naudojamus mechaninius skaitiklius. Modernus skaitiklis vartotojams leis nuotoliniu būdu stebėti vandens suvartojimą, o komunalinėms įmonėms gerokai efektyviau valdyti savo infrastruktūrą: taupyti kaštus ir mažinti geriamojo vandens švaistymą.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Skaitiklis
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Skaitiklis

„Jau dabar galima teigti, kad rinkos potencialas šiam inovatyviam produktui yra didelis. Naujos kartos „Qalcosonic W1 skaitiklį testuoja jau daugiau nei 30 Vakarų Europos komunalinių įmonių“, – teigė I.Vosylius, patikinęs, kad pernai šis produktas dar nebuvo pardavinėjamas, pardavimai prasidės tik šiemet.

Skaitiklis sertifikuotas, paruoštas komercinei vandens apskaitai ES šalyse.

„Rodiklių kokybė ir tikslumas nenukenčia, nes nėra jokių judančių rodyklių, prietaisas nedyla. Jo apgauti kaip ir neįmanoma. Patys dar nesugalvojome, kaip tą padaryti. Gal kiti gudresni bus. Dabartinius mechaninius skaitiklius galima su magnetu net "numušti".

Tai metrologinis gaminys, kuris turi atitikti aukštus standartus. Nėra jokių elektroninių prijungimų, turi vidinę nepakraunamą bateriją, kuri gali veikti dešimt metų.

Ar lietuviai domisi šiuo produktu? Lietuvoje esame sumontavę tūkstančius bandomųjų vienetų. Testų rezultatai geri. Supraskite, Lietuva - maža šalis, maža ir rinka. Net jei ir visi lietuviai namuose turėtų mūsų produktą, liktų laisvų resursų. Todėl turime žiūrėti į užsienio rinkas“, – paaiškino įmonės vadovas.

Paklaustas, kokia prietaiso „silpnybė“, jis atsakė, kad šiuo metu sukurtas produktas tinka tik mažo diametro vamzdžiams, tad tinkamas montuoti tik namuose, įmonėse, kur nėra didelis vandens suvartojimas. Šiuo metu kuriamas naujas produktas, kuris tiks gamyklinėms patalpoms, plataus diametro vamzdžiams.

Gavo ES paramą

Naujausias produktas tarp šilumos skaitiklių – naujos kartos ultragarsinis šiluminės energijos skaitiklis „Qalcosonic E3“, kuris palaipsniui pakeis dabar gaminamus „Qalcosonic E1 tipo skaitiklius. Visi bendrovės kuriami naujos kartos skaitikliai yra pritaikyti daiktų interneto technologijai.

„Axioma Metering“ potencialą stiprinti technologinių inovacijų eksportą pastebėjo ir ES fondai. Sausio mėnesį nuolat į skaitiklių kūrimą investuojančiai bendrovei buvo skirta 3,5 mln. eurų parama. Pagal ES fondų priemonę „Intelektas LT-2“ bus iš dalies finansuojamas tolimesnis inovatyvių produktų kūrimas, kurių vertė – 7,2 mln. eurų. Pati „Axioma Metering“ į šių produktų kūrimą investuos 3,7 mln. eurų. Tokio tipo parama skirta vos trims Lietuvos įmonėms.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Axioma Metering gamykloje
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Axioma Metering gamykloje

„Axioma Metering“ apskaitos prietaisų eksportas sudaro apie 70 proc. apyvartos, ši dalis ateityje bus auginama. Pagrindinės bendrovės produktų eksporto šalys: Vokietija, Italija, Didžioji Britanija, Prancūzija ir JAV.

8,2 mln. eurų šios gamyklos statyboms, kaip buvo skelbiama 2018 m. rugsėjį, paskolino vienas didžiausių šalies bankų „Luminor“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

01:03
01:42
01:24

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką