Dabar populiaru

Kauno Vienybės aikštę pabaigti planuojama iki pavasario

Rekonstruojama Kauno Vienybės aikštė jau atverta praeiviams, tačiau darbai joje tęsiasi. Juos vykdančios įmonės vadovas sako, kad laikinosios sostinės centre esančią aikštę visiškai užbaigti tikimasi iki pavasario.
Baigtas statyti antrasis BLC verslo centras
Baigtas statyti antrasis BLC verslo centras / SBA nuotr.

„Aikštė jau atvira, miestiečiai gali ja naudotis. Tik kai kuriose zonose aikštės pakraščiuose ir palei verslo centrą „BLC2“ dar vyksta darbai. Visus darbus aikštėje siekiame baigti kuo greičiau. Tikimės, kad iki pavasario, tačiau tai priklausys ir nuo oro sąlygų“, – BNS informavo SBA grupės bendrovės „Urban Inventors“ vadovas Lionginas Šepetys.

Pasak L.Šepečio, esminiai rekonstrukcijos ir įrengimo darbai jau baigti, o šiuo metu atliekami „smulkesni, kruopštumo reikalaujantys darbai“.

Šiuo metu galima iš K.Donelaičio gatvės pro anksčiau gruodį baigtą statyti „Urban Inventors“ verslo centrą „BLC 2“ patekti į V.Putvinskio gatvę, ties aikšte sugrąžinta pėsčiųjų perėja.

„Vienybės aikštės rekonstrukcijos laikas koregavosi dėl užsitęsusių įvairių procesų ir derinimų. Ilgai užtruko granito pirkimo konkursai, vėlavo jo pristatymas. Kloti aikštėje jis pradėtas tik birželį. Darbus koreguoja ir nepalankios oro sąlygos“, – sakė L.Šepetys.

Granitą Vienybės aikštei pagal sutartį tiekia Kauno miesto savivaldybė. Darbai užsitęsė, nes ne iš pirmojo karto pavyko įvykdyti granito viešąjį pirkimą.

Aikštėje turėtų atsirasti keli vandens telkiniai, taip pat fontanas. Čia bus pasodinta keletas didelių medžių, metančių šešėlį, taip pat dešimtys mažesnių želdinių.

Vienybės aikštė taip pat išlaikys reprezentacinę funkciją: čia išliks erdvės renginiams, koncertams, ceremonijoms ir susibūrimams.

Aikštės erdvės kaina – per 10 mln. eurų, iš jų apie 5 mln. eurų sudaro aikštės viršutinės dalies darbai, antra tiek – požeminė 500 vietų automobilių stovėjimo aikštelė. Joje pagal sutartį su savivaldybe 50 vietų bus skirta miestiečiams.

Savivaldybė už granito dangą savivaldybei priklausančioje aikštės dalyje sumokėjo apie 1 mln. eurų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką