15min be reklamos

Konkursas „Už darnią plėtrą: administracinis pastatas Naujamiestyje virsta loftais jaunimui

Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Build Me“ sostinės Vytenio gatvėje, greta menų fabriko „Loftas“, nebenaudojamame administraciniame pastate įrenginėja 48 loftus. Projektas „Lagom Lofts“ pretenduoja tapti geriausio gyvenamojo būsto kategorijos projektu konkurse „Už darnią plėtrą“ ir yra pateiktas konkurso vertinimui.
Projektas „Lagom“ sostinės Naujamiestyje
Projektas „Lagom“ sostinės Naujamiestyje / Bendrovės nuotr.

Beveik 1,7 tūkst. kv. m ploto, 5 aukštų pastate įmonė ketina įrengti 48, 21–75 kv. m ploto loftus. Taip pat pirmame aukšte numatytos 3, 93,20 – 118,40 kv. m ploto komercinės patalpos. Prie pastato yra įrengta 15 automobilių stovėjimo vietų, kurios atiduotos eksploatuoti savivaldybei.

Statybas įmonė ketina baigti 2019 metų IV ketvirtį. Investicijos į šį projektą turėtų siekti 2,1 mln. eurų be PVM.

Bendrovės nuotr./Projektas „Lagom“ sostinės Naujamiestyje
Bendrovės nuotr./Projektas „Lagom“ sostinės Naujamiestyje

Pasak „Build Me“ direktoriaus Martyno Samausko, Naujamiestis ir konkrečiai Vytenio gatvė pasirinkti dėl daugelio priežasčių. Pirmiausiai plėtotojų dėmesį atkreipė modernėjantis rajonas, kuris dėl investicijų į nekilnojamąjį turtą bei sparčios plėtros yra vadinamas vienu perspektyviausių rajonų Vilniuje.

„Naujamiestyje yra susiformavę du loftų kvartalai. Tai Vytenio g. 50 buvusios „Elfa“ gamyklos teritorija ir Ševčenkos g. 16 „Elektrit“ radijo aparatūros gamyklos teritorijos. Būtent šiose teritorijose ieškota galimybių plėtoti loftų projektą – suprojektuoti išskirtinio išplanavimo butus su unikalia aplinka centrinėje miesto dalyje”, – sakė M.Samauskas.

„Build Me“ vadovo teigimu, projektas taikosi į jaunas poras ar 22–27 metų amžiaus vienišius, kuriems nuosavi namai simbolizuoja jų siekiamą gyvenimo būdą. Kita tikslinė pirkėjų grupė – investuotojai.

„Ruošiant projektą vadovautasi principu, kad namai – tai ne tik sienos, bet ir gyvenamąją aplinką kuriančios detalės. Dėl šios priežasties planuojama visiškai atnaujinti pastato fasadą. Taip pat didelis dėmesys skiriamas pastato vidui. Vadovaujantis „lagom“ filosofija – tik tiek, kiek reikia – yra suprojektuotas laiptinės įėjimas, koridoriai ir koridoriaus salelės, kuriose vyrauja visame projekte naudojamos pastelinės spalvos, medžio detalės ir gamtos motyvai, gyvi augalai“, – pasakojo M.Samauskas.

Bendrovės nuotr./Projektas „Lagom“ sostinės Naujamiestyje
Bendrovės nuotr./Projektas „Lagom“ sostinės Naujamiestyje

Rytinėje pastato pusėje įmonė ketina įrengti terasą ant stogo.

M.Samauskas sakė, kad vystant loftų projektą didelis iššūkis buvo nupirkti visą pastatą. Rinkai buvo norima pasiūlyti atskiras patalpas ar kelis aukštus.

„Daugelis erdvių turi skirtingą lubų aukštį, skirtingai išsidėsčiusias sijas, todėl kitas iššūkis – nedidelėje erdvėje patogiai ir funkcionaliai suprojektuoti esamas erdves”, – tikino jis.

Bendrovės nuotr./Projektas „Lagom“ sostinės Naujamiestyje
Bendrovės nuotr./Projektas „Lagom“ sostinės Naujamiestyje

Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija (LNTPA) kartu su Darnios plėtros akademija skelbia dvyliktą geriausio NT projekto konkursą „Už darnią plėtrą“. Dešimties narių komisija renka geriausią gyvenamąjį, komercinį, visuomeninį ir konversijos (teritorijos pertvarkymo) projektus. 15min skaitytojai bus kviečiami balsuoti už savo favoritus bei išrinkti Tautos geriausią projektą.

Plačiau apie konkursą skaitykite čia.

Inicijuotas turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką