Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Konkursas „Už darnią plėtrą“: ištirpstantys gamtoje namai Pervalkoje

Konkurse „Už darnią plėtrą“ dar kartą savo jėgas išbando „Inreal“ grupės sukurtas projektas Pervalkoje pavadinimu „Marių verandos“. Pernai šie namai 15min skaitytojų buvo išrinkti geriausiu metų projektu. Pernai pretendavęs Ateities kategorijoje, šiemet projektas taikosi į pagrindinį prizą.
Projektas „Marių verandos“
Projektas „Marių verandos“ / „Inreal“ nuotr.

Projektas pretenduoja tapti geriausiu metų poilsiui skirtu projektu.

37 arų teritorijoje ant pačios Kuršių marių pakrantės atgimė keturi 1–2 aukštų su mansardomis poilsio pastatai, pavadinti Nagliais, Smiltyne, Agila ir Pilkope. Tai – pavadinimai senųjų Kuršių nerijos kaimų, kurių gyventojai, bėgdami nuo slenkančio smėlio, rado savo namus Pervalkoje.

„Marių verandų“ spalvos atspindi subtilų Kuršių nerijos koloritą. Tai – vandens, smėlio, medžio, samanų, uogų atspalviai. Toks buvo projekto architekto Gintaro Prikockio sumanymas – sukurti projektą, ištirpstantį gamtoje“, – sakė „Inreal“ grupės pardavimų vadovė Sigita Jokšienė.

„Inreal“ nuotr./Projektas „Marių verandos“
„Inreal“ nuotr./Projektas „Marių verandos“

Šešių namų, kuriuose įrengti 26 (8 butai ir 18 poilsio patalpų), 24–80 kv. m ploto apartamentai architektūrinė idėja susijusi su Neringos raidos istorija.

S.Jokšienė pasakojo, kad XIX a. viduryje pusiasalio grožį atrado vokiečių dailininkai, per kuriuos susižavėjimu Kuršių nerijos gamta užsikrėtė Rytprūsių ir Vokietijos gyventojai, įpratę čia leisti savo atostogas. Poilsiautojai įnešė kurortinės kultūros, romantizmo, estetikos indėlį į Neringos architektūros raidą.

„Tam, kad nuoma taptų patrauklesnė, prie kuklių savo namelių neringiškiai pristatydavo puošnias verandas, kuriose apgyvendindavo svečius. Tokia buvo ir šio „Marių verandų“ projekto vizualinė idėja – paprastas, pilkšvas, gamtos atspalvių namas su dvišlaičiu stogu ir puošniomis, linksmomis verandomis. Tik šiame projekte veranda įgavo modernesnę transformaciją – tarsi pakilo nuo žemės ir tapo stoglangiu-veranda. Šio sprendimo sukuriamos vidinės verandų erdvės – ypač šviesios ir jaukios, natūraliai akumuliuojančios saulės šilumą“, – aiškino ji.

„Inreal“ nuotr./Projektas „Marių verandos“
„Inreal“ nuotr./Projektas „Marių verandos“

Kvartalo teritorija aptverta medine, Neringos mažajai architektūrai būdinga tvorele; įrengti takeliai iš trinkelių teritorijos viduje ir iki marių, vaikų žaidimo aikštelė, vietos dviračiams ir aikštelė automobiliams.

Projektas užbaigtas 2018 metais, bendros investicijos siekė 2,8 mln. eurų.

„Marių verandų“ projekte parduoti visi apartamentai.

Projektą konkursui teikia projekto plėtotojas „Inreal“ grupė. Projektuotojas – Gintaras Prikockis. Generalinis rangovas – bendrovės „Mikrovisata“, „Meranti“, „Euromontažas“ ir „Klaistvita“.

Statybos darbai buvo pradėti 2016 metais, o baigti 2018 metų balandžio mėnesį.

Bendros investicijos į projektą siekia 2,8 mln. eurų.

„Inreal“ nuotr./Projektas „Marių verandos“
„Inreal“ nuotr./Projektas „Marių verandos“

Plėtra – tik darni!

Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija kartu su Darnios plėtros akademija 11-ąjį kartą rengia tradicinį konkursą „Už darnią plėtrą“, kuris atviras visiems nekilnojamojo turto plėtotojams. Tai vienintelis nekomercinis visiems atviras nekilnojamojo turto plėtotojų konkursas Lietuvoje.

Pagrindiniai konkurso tikslai – puoselėti darnios plėtros idėjas, atkreipti dėmesį ir pristatyti visuomenei geriausius nekilnojamojo turto plėtotojų projektus, skatinti bendradarbiavimą tarp verslo, mokslo, valstybinių ir nevyriausybinių organizacijų.

LNTPA nuotr./Konkurso „Už darnią plėtrą“ apdovanojimas
LNTPA nuotr./Konkurso „Už darnią plėtrą“ apdovanojimas

Svarbiausias vertinimo kriterijus – objekto pritaikymas darnios plėtros principams. Atskirai vertinami urbanistiniai sprendimai, padedantys pastatui ar jų kompleksui įsilieti į aplinką, prisidėti prie miestiečio komforto didinimo, intuityvaus judėjimo mieste. Konkurse pagrindiniu prizu gali būti apdovanoti tik bent vieną žiemą išgyvenę pastatai, tai daroma siekiant įvertinti realias energines pastato sąnaudas ir įvairių technologinių sprendimų efektyvumą. Taip pat vertinamas projekto ekonominis efektyvumas.

Iki šiol išdalinta 41 ekspertų įvertinimą žyminti statulėlė. Jos buvo suteikiamos geriausio gyvenamojo namo, geriausios konversijos, geriausio visuomeninio projekto, biurų pastato, taip pat ateities projekto ir kitose kategorijose. Šiemet konkurse laukiama per 20 dalyvių.

Šiais metais dalyvių vertinimo komisijoje: komisijos pirmininkas, Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos direktorius Mindaugas Statulevičius, Lietuvos architektų rūmų tarybos narys Tauras Paulauskas, architektas Linas Naujokaitis, Statybininkų asociacijos atstovas Alvydas Kvedaravičius, Vilniaus miesto mero patarėja architektė Dalia Bardauskienė, Vilniaus Gedimino technikos universiteto profesorius Vytautas Martinaitis, Aplinkos ministerijos Statybų ir teritorijų planavimo departamento direktorius Marius Narmontas, „Swedbank“ NT klientų skyriaus vadovas Martynas Trimonis bei žiniasklaidos atstovai – naujienų agentūros BNS Plius redaktorė Evelina Povilaitytė ir žurnalo IQ priedo „Statyk PRO“ redaktorius Darius Babickas.

15min yra šio konkurso informacinis partneris, todėl skaitytojams pristatysime konkursui „Už darnią plėtrą“ pateiktus projektus. Portalo skaitytojai taip pat turės galimybę prisidėti prie geriausiųjų rinkimų bei rinks savo favoritą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius