Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2016 spalio 2d. 21:12

Konkursas „Už darnią plėtrą“: to paties kvartalo Pilaitėje vienodi namai skirtingai moka už šildymą

Projektas „Karaliaučiaus slėnis“ Pilaitėje
Projektas „Karaliaučiaus slėnis“ Pilaitėje

Konkurse „Už darnią plėtrą“ dalyvauja Vilniaus mikrorajone Pilaitėje plėtojamas kvartalas „Karaliaučiaus slėnis“, 1,5 ha ploto teritorijoje pradėtas statyti dar 2015 metų pradžioje. 52 kotedžų kvartalas ypatingas tuo, kad jame yra pastatyta trijų skirtingų energinių klasių namai, nors iš pirmo žvilgsnio jie atrodo vienodi.

Šiuo metu kvartale – 52 kotedžai, kurių statybos kainavo 4,5 mln. eurų. Projektą plėtojanti nekilnojamojo turto bendrovė „Citus construction“ teigia siekianti pirmųjų netoli Gilužio ežero pastatytų kotedžų įvertinimo.

Bendrovės direktorius Mindaugas Vanagas teigia, kad projektas orientuotas į jaunus žmones ir šeimas, kurios nori gyventi mieste, kur sukurta tinkama infrastruktūra, bet ir kartu turėti nuosavą erdvę lauke.

„Mūsų įmonė ne vienerius metus yra rinkoje, o „Karaliaučiaus slėnis“ – mūsų vizitinė kortelė. Projekto sėkmę įrodo, kad jau vystomi 4-7 šio projekto etapai, o 160 šeimų pasirinko mūsų kvartalą“, – teigė M.Vanagas.

Projektas „Karaliaučiaus slėnis“ Pilaitėje
Projektas „Karaliaučiaus slėnis“ Pilaitėje

Visi kotedžai vienodo dydžio – 110 kv. m ploto, tačiau skirtingų energinių klasių – B, A ir A+. Juose įrengtas geoterminis šildymas, rekuperacijos sistema.

„Reikėjo statyti ne žemesnės kaip B energinės klasės namus, bet mes orientuojamės į kokybiškesnius namus. Mes jau buvome statę A klasės namus. Dėl to nusprendėme, kad didžioji dalis namų bus B klasės ir šiek tiek A. Pradėjus pardavimus, žmonės rinkosi A klasę, tad nusprendėme, kad reikia didinti A klasės butų skaičių. Pavyzdžiui, šiandien mes statome tik A arba A+ klasės namus“, – sakė M.Vanagas.

Projektas „Karaliaučiaus slėnis“ Pilaitėje
Projektas „Karaliaučiaus slėnis“ Pilaitėje

Per pirmus du etapus pastatyti 21 B energinio naudingumo klasės namai, A klasės – 25 ir A+ klasės – 6 namai.

Anot vystytojų, B energinės klasės kotedže šildymui išleidžiama apie 40 eurų, A energinės klasės – apie 20 eurų, o A+ energinės klasės – apie 15 eurų per mėnesį.

„Visi namai yra vienodi, tačiau jie skiriasi tik energinio efektyvumo klasėmis. Šią žiemą planuojame atlikti monitoringą ir tiksliai nustatyti, kiek skiriasi šildymo kaina kiekviename name“, – tikino M.Vanagas.

Kvartalo teritorija aptverta, joje įrengtos vaizdo stebėjimo kameros. Aptverti ir atskirų kotedžų blokai, į kuriuos patekti gali tik jų gyventojai. Prie namų įrengtos terasos, bendros vaikų žaidimų aikštelės.

Gyvenvietėje įrengtos 47 vietų stoginės aikštelės ir 64 paprastos automobilių stovėjimo vietos.

Šiuo metu teritorijoje toliau vyksta plėtra: kyla 160 A energinės klasės butų ir dar 15 kotedžų.

Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija kartu su Darnios plėtros akademija rengia tradicinį konkursą „Už darnią plėtrą“, kuris atviras visiems nekilnojamojo turto plėtotojams. Pagrindiniai konkurso tikslai – puoselėti darnios plėtros idėjas, atkreipti dėmesį ir pristatyti visuomenei geriausius nekilnojamojo turto plėtotojų projektus, skatinti bendradarbiavimą tarp verslo, mokslo, valstybinių ir nevyriausybinių organizacijų.

Projektas „Karaliaučiaus slėnis“ Pilaitėje
Projektas „Karaliaučiaus slėnis“ Pilaitėje

Projektų vertinami pagal koncepcijos atitikimą darnios urbanistinės plėtros, gyvenimo kokybės sukūrimo tikslams, architektūros, urbanistinę ir statybos kokybę ir pagarbą gamtos bei kultūros paveldui. Taip pat įvertinami energiniai pastatų sprendiniai, projekto atitikimas NT poreikiams ir ekonominis naudingumas bei kiti kriterijai.

Komisijos nariai – Lietuvos architektų rūmų, projektuojančių įmonių, Lietuvos statybininkų asociacijų, bankų, Vilniaus Gedimino technikos universiteto, Aplinkos ministerijos, Vilniaus miesto savivaldybės, Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos ir žiniasklaidos atstovai.​

15min yra šio konkurso informacinis partneris, todėl skaitytojams kiekvieną savaitę pateiksime po kelis konkursui „Už darnią plėtrą“ pateiktus projektus. Spalio mėnesį galėsite balsuoti ir išrinkti geriausią NT projektą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Video

26:32
00:48
26:34

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką