Dabar populiaru
Publikuota: 2018 lapkričio 11d. 17:42

Konkursas „Už darnią plėtrą“: žalumos apsupti daugiabučiai Bajoruose

Projektas „Bajorų alėjos“
Bendrovės nuotr. / Projektas „Bajorų alėjos“

Įkvėpta sėkmingai išplėtoto kvartalo „Santariškių namai“, nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Eika“ įgyvendina kitą mažaaukštės statybos projektą „Bajorų alėjos“. Įmonė nusprendė išmėginti jėgas ir konkursui „Už darnią plėtrą“ pateikė pirmą projekto etapą, kurio kieme teka iš akmenukų suformuota upelio vaga. Teigiama, kad iš viso iki 2025 metų kvartale turėtų įsikurti 376 šeimos.

Projektas pretenduoja tapti geriausiu metų gyvenamuoju projektu.

„Bajorų alėjos“ – tai mažaaukščių namų gyvenvietė kalvotoje 9 ha teritorijoje Bajoruose. Projektas plėtojamas keliais etapais ir kvartalais. Pirmajame kvartale pastatyti 33 butai, o per pirmąjį etapą – 117 butų su balkonais, terasomis ar individualiais kiemeliais.

„Projektas „Bajorų alėjos“ paskatintas kito mūsų sėkmingo projekto „Santariškių namai“, kuris taip pat kaip ir „Bajorų alėjos“ buvo vystytas mažaaukštės statybos kvartaliniu principu miesto pakraštyje“, – pasakojo „Eikos“ plėtros direktorius Martynas Žibūda.

Bendrovės nuotr./Projektas „Bajorų alėjos“
Bendrovės nuotr./Projektas „Bajorų alėjos“

Bajoruose „Eika“ suprojektavo kelių tipų pastatus: dviejų aukštų su mansarda kotedžų tipo daugiabučius su individualiais įėjimais ir keturių aukštų daugiabučius su erdviais balkonais.

Po namais suprojektuoti sandėliukai, o prie kotedžų įrengtos stoginės automobiliams. Kotedžų pirmuose aukštuose įrengtos terasos, o šalia terasų pirmuose aukštuose įrengtos daiktadėžės įvairiems daiktams laikyti.

„Eikos“ plėtros vadovo teigimu, „Bajorų alėjos“ yra vidutinės klasės lygio projektas kol kas už ekonominės klasės kainą. A energinės klasės namuose yra suprojektuota rekuperacija. Kotedžuose ir daugiabučiuose įrengiamas grindinis šildymas. Gyvenvietės šildymas yra nepriklausomas nuo centrinio miesto šildymo – kiekvienas namas turi atskirą dujinę katilinę. Būtent puikų gyvenimo kokybės ir kainos santykį akcentuoja Eikos atstovas.

„Neabejojame, jog ateityje būsto vertė čia augs, nes bus suformuotas pilnavertis, neintensyvus, ramybe dvelkiantis kvartalas su jaukia maisto prekių parduotuve, geresniu visuomeninio transporto prieinamumu bei netoliese nutiesta Mykolo Lietuvio gatve nuo Ukmergės g. iki Molėtų plento“, – teigė M.Žibūda.

Bendrovės nuotr./Projektas „Bajorų alėjos“
Bendrovės nuotr./Projektas „Bajorų alėjos“

Anot M.Žibūdos, „Bajorų alėjos“ yra žaliuojančio kiemo gyvenvietė, o namai čia formuoja uždarą erdvę. Vidiniame kieme yra iš akmenukų suformuota upelio vaga, pavasarį jau žydėjo pirmosios liepų ir obelų alėjos, prie kiekvieno daugiabučio namo formuojamos atskiros vaikų žaidimo aikštelės. Bendrose erdvėse įrengtos kokybiškos iš Suomijos atvežtos pavėsinės bei grilinės.

Šiuo metu „Bajorų alėjoje“ parduota 50 proc. butų.

Projektą konkursui teikia projekto plėtotojas bendrovė „Eika“. Projektuotojas – įmonė „ERINAR“, projekto vadovas – Vitalijus Barstys. Architektai – Aušra Černauskienė, Indrė Ruseckaitė, Jonas Ruseckas. Generalinis rangovas –„Eikos Statyba“.

Pirmąjį daugiabutį „Liepa 3“ įmonė pradėjo statyti 2015 metų lapkričio mėnesį, „Vyšnia 1“ statybos prasidėjo 2016 lapkritį. „Liepa 3“ baigtas statyti pradėjusių metų kovą, o „Vyšnia 1“ –2017 rudenį.

Bendros investicijos į projektą siekia 8 mln. eurų be PVM.

Bendrovės nuotr./Projektas „Bajorų alėjos“
Bendrovės nuotr./Projektas „Bajorų alėjos“

Plėtra – tik darni!

Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija kartu su Darnios plėtros akademija 11-ąjį kartą rengia tradicinį konkursą „Už darnią plėtrą“, kuris atviras visiems nekilnojamojo turto plėtotojams. Tai vienintelis nekomercinis visiems atviras nekilnojamojo turto plėtotojų konkursas Lietuvoje.

Pagrindiniai konkurso tikslai – puoselėti darnios plėtros idėjas, atkreipti dėmesį ir pristatyti visuomenei geriausius nekilnojamojo turto plėtotojų projektus, skatinti bendradarbiavimą tarp verslo, mokslo, valstybinių ir nevyriausybinių organizacijų.

LNTPA nuotr./Konkurso „Už darnią plėtrą“ apdovanojimas
LNTPA nuotr./Konkurso „Už darnią plėtrą“ apdovanojimas

Svarbiausias vertinimo kriterijus – objekto pritaikymas darnios plėtros principams. Atskirai vertinami urbanistiniai sprendimai, padedantys pastatui ar jų kompleksui įsilieti į aplinką, prisidėti prie papildomo miestiečio komforto, intuityvaus judėjimo mieste. Konkurse pagrindiniu prizu gali būti apdovanoti tik bent vieną žiemą išgyvenę pastatai, tai daroma siekiant įvertinti realias energines pastato sąnaudas ir įvairių technologinių sprendimų efektyvumą. Taip pat vertinamas projekto ekonominis efektyvumas.

Iki šiol išdalinta 41 ekspertų įvertinimą žyminti statulėlė. Jos buvo suteikiamos geriausio gyvenamojo namo, geriausios konversijos, geriausio visuomeninio projekto, biurų pastato, taip pat ateities projekto ir kitose kategorijose. Šiemet konkurse laukiama per 20 dalyvių.

Šiais metais dalyvių vertinimo komisijoje yra architektai Tauras Paulauskas ir Linas Naujokaitis, Statybininkų asociacijos atstovas Alvydas Kvedaravičius, Vilniaus miesto mero patarėja architektė Dalia Bardauskienė, Vilniaus Gedimino technikos universiteto profesorius Vytautas Martinaitis, Aplinkos ministerijos Statybų ir teritorijų planavimo departamento direktorius Marius Narmontas, „Swedbank“ NT klientų skyriaus vadovas Martynas Trimonis, bei žiniasklaidos atstovai: naujienų agentūros BNS Plius redaktorė Evelina Povilaitytė ir žurnalo IQ priedo „Statyk PRO“ redaktorius Darius Babickas.

15min yra šio konkurso informacinis partneris, todėl skaitytojams pristatysime konkursui „Už darnią plėtrą“ pateiktus projektus. Portalo skaitytojai taip pat turės galimybę prisidėti prie geriausiųjų rinkimų bei rinks savo favoritą.

Inicijuotas turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Būk sumanus

Metas rinktis

Naviguok į ateitį

Laikas iškylai

Vyrų mados savaitė

Venecijos meno bienalė

Dream 2 Drive

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką