Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 birželio 28d. 19:43

KTU „M-Lab“ laboratorijų kompleksas įamžino statybų pradžią

KTU „M-Lab“ laboratorijų kompleksas
KTU nuotr. / KTU „M-Lab“ laboratorijų kompleksas
Planuojama, kad KTU prototipavimo laboratorijų centras „M-Lab“, iškilsiantis buvusioje „Kolegų“ kavinės vietoje, duris atvers jau kitų metų pabaigoje. Pirmadien5 vykusios laiko kapsulės įkasimo ceremonijos metu buvo pasirašytas laiškas ateities kartoms. Jį pasirašė universiteto bendruomenės, rangovų „Dzūkijos statyba“ atstovai, ŠMSM ministrė Jurgita Šiugždinienė ir Kauno miesto savivaldybės meras Visvaldas Matijošaitis, rašoma išplatintame pranešime.

Kauno technologijos universiteto (KTU) eksperimentinių ir prototipavimo laboratorijų centras „M-Lab“ remsis tvarios architektūros principais – esamą infrastruktūrą keis darni konversija. Tikimasi, kad tai leis ne tik efektyviai išnaudoti turimą mokslinį potencialą, bet ir sėkmingai pritraukti tyrimams mokslininkus iš tarptautinės rinkos.

Vienas iš būsimo KTU „M-Lab“ laboratorijų centro tikslų – modernių eksperimentinių ir prototipavimo laboratorijų sukūrimas. Daugiau nei 5 mln. eurų kainuosiančiu projektu bus rekonstruotas apie 4 tūkst. kvadratinių metrų ploto mokslo paskirties pastatas.

Žalios architektūros viziją pasirinko ir pirmąją vietą architektūriniame konkurse KTU „M-Lab“ pastatui projektuoti užėmusi „G. Janulytės-Bernotienės studija“, pasiūliusi tvarios architektūros projektą. Koncepcijos esmė – urbanizuotą studentų miestelio viešąją erdvę bei saugomą rekreacinių želdynų erdvę aktyviai įtraukti į „M-Lab“ statinio prieigų bei rekreacinių-poilsio viešųjų erdvių sistemą.

Kaune iškilsiantis inovatyvus pastatas atitiks naujausias tvarumo koncepcijas, o jame įsikūrusios laboratorijos apims skirtingas mokslo kryptis. Nuo pat pirmosios idėjos buvo siekiama, kad laboratorijų kompleksas turėtų kuo mažesnį poveikį aplinkai, užtikrintų žmonių sveikatos ir psichologinę gerovę bei stiprintų mokslinius tyrimus per dirbtinį intelektą.

KTU Tarybos pirmininkas Raimundas Petrauskas prideda, kad Taryba visada palaikė šią idėją bei dėkoja visai Universiteto bendruomenei, idėją pavertusiai realybe

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

Grožio programa 360°

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Video

05:57
27:11
03:07

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Tausokime maistą kartu

Receptas
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką