Dabar populiaru
15min be reklamos

Kultūros ministerija ir savivaldybė įtvirtins susitarimus dėl koncertų salės Vilniuje

Kultūros ministerijos ir Vilniaus miesto savivaldybės vadovai trečiadienį pasirašys ketinimų protokolą, kuriuo įtvirtins koncertų salės ant Tauro kalno būsimų darbų grafiką. Susitarimą pasirašys ministrė Liana Ruokytė – Jonsson bei Vilniaus meras Remigijus Šimašius.
Vilniaus profesinių sąjungų rūmai
Vilniaus profesinių sąjungų rūmai / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Kaip BNS informavo Kultūros ministerija, Vilniaus miesto savivaldybės tarybai ėmusis pirmųjų žingsnių dėl teritorijos ir pastatų perėmimo, ketinimo protokolu būtų įtvirtinti ir kiti konkretus darbai pradedant architektūrinės idėjos atrankomis, baigiant pačiomis statybomis. Tikimasi, kad naujas pastatas ant kalno galėtų būti pastatytas iki 2023-iųjų.

Savo ruožtu mero atstovas spaudai Aleksandras Zubriakovas pabrėžė, kad ketinimų protokolas pažymi galutinį sutarimą dėl projekto reikšmės Lietuvai ir Vilniui bei jo įgyvendinimo pradžią.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Aleksandras Zubriakovas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Aleksandras Zubriakovas

Be protokolo bus pasirašytas ir susitarimo veiksmų planas, jame numatyta iki 2018 birželio parengti Nacionalinės koncertų salės urbanistinę, programinę ir akustinę galimybių studiją.

„Bus sutarta dėl salės valdymo modelio. Iki 2018 metų rugsėjo bus parengtos koncertų salės tarptautinio architektūrinis konkurso sąlygos ir kartu su Tarptautine architektų sąjunga bus paskelbtas Nacionalinės koncertų salės tarptautinis architektūrinis konkursas. Planuojama salės statybos ir aplinkos tvarkybos darbus baigti iki Vilniaus 700 metų jubiliejaus, jis bus švenčiamas 2023 metais“, – BNS sakė A. Zubriakovas.

Tikimasi, kad naujas pastatas ant kalno galėtų būti pastatytas iki 2023-iųjų.

Planuojama iki šių metų liepos perimti ant Tauro kalno stovinčio buvusio Profesinių sąjungų rūmų pastatą, jo griovimo darbai prasidėtų liepą ir būtų baigti per metus. Jau rugsėjį ketinama skelbti ir tarptautinį architektūrinį konkursą naujajai salei, apsispręsti dėl jos valdymo modelio, 2019 metais parengti techninį projektą. Pačios statybos, planuojama, vyktų 2020–2022 metais. Kartu planuojama sutvarkyti ir kalno teritoriją – parką ir liuteronų sodą.

Prastos būklės pastatą šiuo metu valdo bankrutuojanti bendrovė „VIPC Vilnius“, vasarą skelbtose varžytinėse bankroto administratorius Stasys Poškus nesulaukė nė vieno pasiūlymo – bankrotą inicijavę kreditoriai tuomet buvo nustatę 11,53 mln. eurų pradinę pastato pardavimo kainą. Šiuo metu varžytinės sustabdytos. Administratorius taip pat pateikė ieškinius sostinės savivaldybei ir valstybei, jais reikalauja priteisti daugiau nei 12 mln. eurų žalos.

„VIPC Vilnius“ 2004 metais Profsąjungų rūmus įsigijo iš bendrovės „Hermis Capital“. Rūmus, mainais siūlant kitą savivaldybės turtą, bandė perimti ir praėjusios kadencijos savivaldybės politikai, tačiau įsikišus teisėsaugai procesas nutrūko.

1911 metais ant Tauro kalno buvo nupirktas žemės sklypas Tautos namams pastatyti. Projekto iniciatorius Jonas Basanavičius važiavo į Jungtines Valstijas rinkti lėšų statyboms. Tačiau ir tuomet Tautos namai Vilniuje nebuvo pastatyti. Dabartinis Vilniaus Profesinių sąjungų kultūros rūmų pastatas pastatytas sovietmečiu, 1964-aisiais.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką