Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugsėjo 17d. 08:01

Paviešinti naujojo Lenkijos oro uosto architektų pasiūlymai

Architektų pasiūlymai Lenkijos oro uostui
KPF / Architektų pasiūlymai Lenkijos oro uostui

Lenkija dar vienu žingsneliu priartėjo naujojo oro uosto link. Trys garsūs architektūros biurai pateikė savo projektus naujam Lenkijos oro uostui, kuris jau dabar vadinamas „Solidarumo“ vardu. 

Teigiama, kad dalyvauti konkurse buvo pakviesti patyrę architektų biurai, kurie anksčiau yra dirbę prie Seulo, Abu Dabio ir Singapūro oro uostų projektų.

Anot lenkų portalo „WNP“, pagrindinis uždavinys architektams buvo keleivių patogumas. Projektuotojų prašyta, kad terminalai ir įlaipinimo vartai nebūtų smarkiai vienas nuo kito nutolę.

Woods Bagot/Architektų pasiūlymai Lenkijos oro uostui
Woods Bagot/Architektų pasiūlymai Lenkijos oro uostui

Projekto atstovų teigimu, architektų idėjos būtinos siekiant sukurti pradinę transporto mazgo koncepciją.

Projektų autoriai siūlo oro uoste įrengti kuo daugiau pramogų ir paslaugų zonų: nuo SPA centro, sporto salės iki masažo kambarių.

Praėjusių metų gegužę Lenkijos Žemieji parlamento rūmai patvirtino specialų teisės aktą, kuriame apibrėžtos oro uosto finansavimo ir statybos sąlygos ir visų pirma sudaroma galimybė greitai gauti projektui būtiną žemės plotą.

KPF/Architektų pasiūlymai Lenkijos oro uostui
KPF/Architektų pasiūlymai Lenkijos oro uostui

Planuojama, kad naujasis oro uostas, pavadintas „Solidarumo“ vardu, bus pastatytas tarp Varšuvos ir Lodzės ir bus atidarytas 2027–2028 metais.

Iš pradžių jis turėtų aptarnauti iki 45 mln. keleivių per metus, tačiau vėliau jo pajėgumas galėtų būti padidintas iki 100 mln. keleivių.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

04:41
01:21
06:02

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką