Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Lidl“ Lietuvoje žengia nauju taku: Klaipėdoje projektuoja parduotuvę su daugiabučiu

Taip atrodys „Lidl“ projektuojamas daugiabutis ir parduotuvė Šiaurės prospekte, Klaipėdoje
„Projesta group“ / Taip atrodys „Lidl“ projektuojamas daugiabutis ir parduotuvė Šiaurės prospekte, Klaipėdoje
Šaltinis: 15min
4
A A

Klaipėdoje, Šiaurės prospekte, netoli prekybos centro „Luizė“, bendrovė „Lild Lietuva“ planuoja statyti trečią mieste parduotuvę, o šalia jos – daugiabutį. 15min žiniomis, šiuo metu namas yra projektuojamas, o parduotuvė duris turėtų atverti šių metų pabaigoje.

Klaipėdoje iškils nauja parduotuvė kartu su daugiabučiu namu? To „Lidl Lietuva“ Lietuvoje dar nesiėmė. Kiti prekybos tinklai taip pat nelinksta imtis tokių projektų, išimtis – „Maxima“.

Lietuvoje nėra dažna, kad būstą statytų prekybininkai, – sakė S.Vagonis.

Tačiau gauti informaciją apie „Lidl“ planus nėra paprasta. Vokiečių kapitalo bendrovė ir objektą projektuojanti architektė Agnė Ilginytė apie projektą kalbėti atsisakė.

Informaciją patvirtino savivaldybė

Tačiau Klaipėdos miesto savivaldybės Statybos ir infrastruktūros plėtros skyriaus vedėjas Valdas Švedas 15min patvirtino, kad sklypo Šiaurės prospekte valdytojas yra „Lidl“, o bendrovė čia projektuoja daugiabutį bei parduotuvę.

Lidl sklypas
Lidl sklypas

Anot jo, pagal detalųjį planą sklype, kuris priklauso „Lidl“ prekybos tinklą valdančiai bendrovei, turi būti 51 proc. gyvenamosios paskirties statinių, o likusi dalis gali būti komercinė.

Be to, Klaipėdos savivaldybės interneto svetainėje galima susipažinti su projekto vizualizacija, kurioje aiškiai matyti, kokia parduotuvė iškils.

Projektiniuose pasiūlymuose rašoma, kad Klaipėdoje, Šiaurės prospekte, bendrovė „Lidl Lietuva“ planuoja statyti parduotuvę, sujungtą su daugiabučiu.

Daugiabutis – 6 aukštų

Sklype turėtų iškilti 6 aukštų, 48 butų, A energinio efektyvumo klasės namas. Planuojama kiekviename aukšte po 8, 2–3 kambarių butus. Parduotuvė turėtų įsikurti greta.

„Neužstatytoje sklypo dalyje planuojami takai, žali plotai, vaikų bei paauglių žaidimo aikštelės, poilsio vietos ir kt. Sklypas bus apželdintas, numatoma ne mažiau nei 30% žaliųjų plotų“, – rašoma projektiniuose pasiūlymuose.

Po namu projektuojama 1620 kv. m ploto požeminė aikštelė namo gyventojams, o parduotuvei – 103 vietų automobilių stovėjimo aikštelė.

Lidl sklypas Klaipėdoje

Lidl sklypas Klaipėdoje

Šiuo metu aštuonios „Lidl“ parduotuvės veikia Vilniuje, trys – Kaune, dvi – Klaipėdoje, po vieną – Šiauliuose, Alytuje, Marijampolėje, Kėdainiuose, Telšiuose, Kretingoje, Mažeikiuose, Tauragėje, Jonavoje ir Panevėžyje.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Atidarymo akimirka
Luko Balandžio / 15min nuotr./Atidarymo akimirka

Klaipėdoje planuojama statyti dar dvi parduotuves – vieną jų bus Šiaurės prospekte, o kitos vietos bendrovė neatskleidžia.

Būtų antras atvejis Lietuvoje

Nekilnojamojo turto paslaugų bendrovės „Ober-Haus“ Vertinimo ir rinkos tyrimų departamento vadovo Sauliaus Vagonio teigimu, jei „Lidl“ užsakymu būtų statomas daugiabutis, tai būtų antras atvejis Lietuvoje.

„Ober-Haus“ nuotr,/Saulius Vagonis
„Ober-Haus“ nuotr,/Saulius Vagonis

Pirmas – „VP grupė“, kurios nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „M.M.M. projektai“ yra pastačiusi ne vieną kelių paskirčių pastatą su grupei priklausančia „Maximos“ parduotuve. „Lidl“ atvejis nuo „Maximos“ skirtųsi tik tuo, kad vokiečių prekybininkai statybininkus samdytųsi.

„Nėra dažna, kad būstą statytų prekybininkai. Atvirkščiai, atsiranda plėtotojas, kuris pastato kompleksą ir jį išnuomoja. Kalbant apie Lietuvą, tai bus antras atvejis, nes iki šiol nei „Norfa“, nei „Rimi“, nei „Iki“ tokių dalykų nedarė“, – sakė S.Vagonis.

Gerų sklypų deficitas

Anot jo, „Lidl“ sprendimą įsigyti gyvenamosios paskirties sklypą galima būtų paaiškinti tuo, kad rinkoje yra mažai sklypų gerose vietose ir tinkančių prekybai. O tų, kurie yra – kaina neadekvačiai didelė. Dėl to prekybos tinklai, šiuo atveju „Lidl“, imasi netradicinių veiksmų.

„Sklypų trūkumo nėra, tačiau klausimas, kur jie yra. Yra deficitas sklypų, esančių patraukliose vietose, o sklypą geroje vietoje gali nupirkti ir kiti konkuruojantys prekybos tinklai. Yra nemaža konkurencija, todėl priimami nestandartiniai sprendimai įsigyti gyvenamosios paskirties sklypą. Sklypų, esančių patraukliose prekybai vietose, nėra daug, o tų, kurie yra rinkoje – jų kainos būna labai aukštos“, – teigė S.Vagonis.

Beje, „Lidl“ parduotuvė turėtų iškilti šalia jau veikiančios „Rimi“. Kituose miestuose „Lidl“ parduotuvės veikia būtent šalia didesnių prekybos centrų.

informacija
LIDL LIETUVA, UAB biuras
Darbuotojų sk.: 1585
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Lidl Klaipėda
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką