Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti

Lietuvos paštas rengiasi Vilniaus centrinio pašto pardavimui

Valstybės valdoma įmonė Lietuvos paštas rengiasi Vilniaus centrinio pašto pardavimui.
Architekto Vytauto Nasvyčio darbai – Vilniaus centrinis paštas
Architekto Vytauto Nasvyčio darbai – Vilniaus centrinis paštas / Kultūros paveldo departamento nuotr.

Bendrovės atstovų teigimu, pastatas rinkai gali būti pasiūlytas jau artimiausiais mėnesiais. Gautas lėšas numatoma investuoti į logistikos centro statybas.

Lietuvos paštą šiais klausimais konsultuos nekilnojamojo turto paslaugų bendrovė „Newsec advisers LT“.

Lietuvos pašto Korporatyvinių reikalų departamento vadovė Vaida Budrienė BNS teigė, kad paslaugų kaina su sėkmės mokesčiu gali siekti 41,1 tūkst. eurų.

Laimėtojas turės atlikti kompleksinį objekto vertinimą, teikti rekomendacijas dėl veiksmų, siekiant padidinti turto likvidumą ir kainą, dėl pardavimo būdo, termino, kainos, informacijos platinimo kanalų, taip pat organizuoti turto pardavimą.

„Jeigu viskas vyks kaip numatyta, objektą pardavimui planuojame pasiūlyti šių metų trečiąjį ketvirtį“, – BNS sakė V.Budrienė.

Pasak jos, iš turto pardavimo gautas lėšas bendrovė planuoja skirti 10,2 mln. eurų vertės logistikos centro, kuriame bus skirstomos siuntos, statybai Vilniuje ir paštų modernizavimui.

Konsultacijų konkurse dalyvavo bendrovės „Inreal“ ir „Ober-Haus“, taip pat įmonių „Real game“, „Real game Kaunas“ bei „Real data“ konsorciumas. Jų pasiūlymų vertės Lietuvos paštas kol kas neskelbia. Konkurso laimėtojas pasirinktas pagal mažiausios kainos kriterijų.

Lietuvos pašto vadovė Asta Sungailienė gegužę BNS yra sakiusi, jog Vilniaus ir Klaipėdos centrinių paštų pastatus planuojama parduoti, tuo tarpu Kauno centrinio pašto pastatą, kuris jau paskelbtas valstybės saugomu kultūros paveldo objektu, tikimasi, išpirks valstybė, sumokėdama kompensaciją.

2017 metais Lietuvos paštas ketino parduoti trijų didžiųjų miestų centrinių paštų pastatus, nes didmiesčiuose jų patalpos daugiausiai yra tuščios, nenaudojamos, o sąnaudos – didelės.

Tuomet buvo paskelbtas ir turto pardavimo konkursas, kuriame 5,4 tūkst. kv. m ploto sostinės centrinio pašto pastatas buvo įvertintas daugiau nei 11 mln. eurų, 5 tūkst. kv. m ploto Kauno centrinio pašto pastatas Laisvės alėjoje – beveik 1,62 mln. eurų, o 3,3 tūkst. kv. m ploto Klaipėdos centrinio pašto pastatas Liepų gatvėje – 1,57 mln. eurų.

Konkursą vėliau sustabdė Lietuvos paštą valdanti Susisiekimo ministerija.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Žiemą per dieną išsimaudęs penkiuose ežeruose keliautojas K.Mieliauskas ragina kas rytą lįsti po šaltu dušu
Reklama
Inovacijų agentūros teikiamas paslaugas teigiamasi vertina 88 proc. klientų
Reklama
Paroda „Beauty Expo 2024“: trys dienos profesionaliems grožio produktams ir paslaugoms
Reklama
IKEA mažina kainas
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką