Dabar populiaru
Publikuota: 2018 rugsėjo 7d. 05:42

Milijardieriaus kova su bendruomene: gailisi pirkęs, bet pasiduoti neketina

Šunų banglentininkų konkursas Kalifornijoje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Šunų banglentininkų konkursas Kalifornijoje

Kova tarp IT milijardieriaus Vinodo Khosla'os ir Kalifornijos aktyvistų toliau nerimsta. Verslininkas jau dešimtmetį kovoja, kad jo 37 mln. JAV dolerių vertės turtas pakrantėje nebūtų prieinamas bendruomenei. Nors 63 metų vyras jau pramintas „paplūdimio blogiuku“, tačiau jis teigia neketinantis nuleisti rankų.

Interviu „The New York Times“ V.Khosla pateikė savo versiją apie Kaliforniją krečiantį skandalą, kuris supriešino jį su vietos bendruomene ir valdžia.

„Jei nuoširdžiai, norėčiau, kad niekada nebūčiau įsigijęs to turto. Galop, vis tiek, parduosiu jį. Norėčiau, kad visa tai nebūtų prasidėję. Bet turi išlikti principingu“, – „Business Insider“ cituoja „The New York Times“ kalbėjusį V.Khoslą.

„Milijardierius yra labai blogas žodis šioje šalyje ir jis man kenkia“, – tęsė jis.

James Duncan Davidson/O'Reilly Media, Inc./Vinodas Khosla
James Duncan Davidson/O'Reilly Media, Inc./Vinodas Khosla

2008 metais V.Khosla, kompanijos „Sun Microsystems“ investuotojas ir bendraįkūrėjas, už 36 ha ploto teritoriją sumokėjo 37 mln. JAV dolerių. Ilgą laiką banglentininkai ir šeimos galėjo naudotis paplūdimiu, tačiau verslininkas 2010 metais uždarė vartus į Martins paplūdimį, į kurį patenkama per jo valdas.

Tuomet vietiniai sukilo prieš jį, o Kalifornijos teismas vėliau nusprendė, kad, užblokuodamas patekimą į paplūdimį, V.Khosla pažeidė valstijos įstatymus. Dabar jis teikia bylą Aukščiausiajam šalies Teismui. Teigiama, kad jeigu Teismas nuspręs nagrinėti verslininko byla, ji gali turėti didžiulę įtaką visai šaliai.

Ankstesni turto, per kurį galima patekti į paplūdimį, savininkai vartus laikė atvirus, tačiau už tai, kad norėdavai pastatyti automobilį arčiau, tekdavo sumokėti nuo 2 iki 10 JAV dolerių.

„Tai šeimoms skirtas paplūdimys, kuris buvo atviras bendruomenėms ištisas kartas. Toks elgesys yra didžiausias įžeidimas“, – 2014 „Business Insider“ sakė banglentininkų fondo vadovė Angela Howe.

Tačiau V.Khoslos teigimu, teisė į turtą yra aukščiau galimybės patekti į paplūdimį.

Nors verslininkas pernai pralaimėjo teismus prieš aktyvistus ir Kalifornijos teismo buvo pripažintas kaltas, kad užtvėrė kelią į paplūdimį, V.Khosla neketina pasiduoti. Jis vasarį paprašė JAV Aukščiausiojo Teismo peržiūrėti jo bylą argumentuodamas tuo, kad pažeidžiama jo teisė į turtą.

Take me home country roads ????

A post shared by VanessaAlexandra (@vanessaalexandrapope) on

Jis taip pat nori 30 mln. JAV dolerių kompensacijos iš valstijos, kuri leido patekti į paplūdimį per jo turtą.

Pasak verslininko advokato, Kalifornijos pakrančių komisija išplėtė valstijos įstatymus ir tokiu būdu leido naudotis V.Khosla'os turtu ir pažeidė jo konstitucines teises.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką