Dabar populiaru
Sportas gyvai
Sportas gyvai
15min be reklamos

Ministerija: paimant žemę visuomenės poreikiams turi būti apsaugoti teisėti savininkų interesai

Žalioji zona prie „Litexpo“
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Žemės sklypas
Susisiekimo ministerija parengė ir teikia Vyriausybei svarstyti 9 įstatymų projektų paketą, kuriuo siekiama užtikrinti asmenų teisėtų interesų apsaugą valstybei įgyvendinant ypatingos valstybinės svarbos projektus ir sudaryti teisines prielaidas efektyviai bei racionaliai šiuos projektus įgyvendinti. Apie tai skelbiama pranešime žiniasklaidai.

„Įgyvendindami ypatingos valstybinės svarbos projektus, tokius kaip „Rail Baltica“ ir „Via Baltica“, nuolat susiduriame su žemės ar kito turto paėmimo visuomenės poreikiams būtinybe. Įvertinę savo patirtį įgyvendinant tokius projektus ir kylančias praktines problemas, siekiame teisiniais būdais apsaugoti teisėtus savininkų interesus ir užtikrinti efektyvesnį projektų įgyvendinimo procesą“, – sako susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius.

Pasak ministro, vienas svarbiausių siūlomų įstatymų pakeitimų tikslų – užtikrinti, kad faktiškai asmenų gaunamos kompensacijos už prarastą turtą nebūtų sumažinamos per mokestines prievoles. Siūloma įtvirtinti, kad atlyginimas už visuomenės poreikiams paimamą žemę ar kitą turtą, kai valstybė įgyvendina ypatingos valstybinės svarbos projektus, nebūtų apmokestinamas gyventojų pajamų, pridėtinės vertės ar pelno mokesčiu.

Be to, siūloma, kad žemės savininkui būtų atlyginami nuostoliai, kurie atsiranda, kai po žemės paėmimo apribojama galimybė likusį mažą sklypą panaudoti pagal buvusią paskirtį. Projektų įgyvendinimo patirtis rodo, kad tai aktualu namų valdos sklypų atveju, kai dėl nustatytos apsaugos zonos savininkas negali pasistatyti gyvenamojo namo.

Susisiekimo ministerijos siūlomais įstatymų pakeitimais taip pat siekiama efektyvinti ypatingos valstybinės svarbos projektų įgyvendinimo procesą ir tam tikras procedūras atlikti, kiek įmanoma, lygiagrečiai, tuo pačiu metu. Taip suderinus žemės paėmimo visuomenės poreikiams, projektavimo, inžinerinių geologinių ir geotechninių žemės gelmių bei kitų tyrimų procesus, būtų galima taupyti apie 1,5–2 metus laiko ir greičiau įgyvendinti projektus.

Įstatymų pakeitimais siekiama patobulinti ir asmenų informavimo procesą, numatant elektroninių ryšių priemonių naudojimą. Tai ypatingai aktualu atliekant įvairias procedūras šiuo pandemijos laikotarpiu, kuomet būtina užtikrinti saugos priemonių laikymąsi dėl COVID-19. Taip pat norima išspręsti kitas, mažesnės apimties praktines problemas, nuo kurių taip pat priklauso projektų įgyvendinimo kokybė ir terminai.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Rūpintis aplinka – paprasta

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką