Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rinkėjus praradusiai Darbo partijai nereikia ir patalpų Gedimino prospekte, jos parduodamos aukcione

Aukcione parduodamos buvusios Darbo partijos patalpos Gedimino pr.
Vilniaus miesto sav. nuotr. / Aukcione parduodamos buvusios Darbo partijos patalpos Gedimino pr.
Šaltinis: 15min
3
A A

Elektroninėje varžytynių sistemoje Vilniaus miesto savivaldybė paskelbė parduodanti aukcione patalpas sostinės Gedimino prospekto ir Totorių gatvių kampe, kuriose daug metų glaudėsi Darbo partijos Vilniaus skyriaus nariai. Tik du parlamentarus Seime turinti partija čia persikėlė 2011 metais. Patyrusi pralaimėjimą rinkimuose partija atsisako ir patalpų.

2011 metų pabaigoje sostinės taryba ne konkurso būdu buvo išnuomojusi 469,8 kv. m ploto patalpas Darbo partijai Gedimino prospekto ir Totorių gatvės kampe. Iki tol ten glaudėsi Naujoji sąjunga, kuri susijungė su „darbiečiais“. Darbo partija iš patalpų išsikėlė šių metų kovo pradžioje, pasibaigus nuomos sutarčiai.

Patalpas Gedimino prospekte Vilniaus savivaldybė parduoda už pradinę 782,5 tūkst. eurų kainą.

Nuomojosi prabangias patalpas

Atsakingas už turto priežiūrą Senamiesčio seniūnijos seniūnas Jonas Šerėnas 15min tikino, kad partija paliko patalpas tvarkingas, o balandžio 10 dieną organizuojama jų apžiūra.

„Patalpos yra geros būklės. Ten buvo Darbo partijos būstinė ir jos paliktos tvarkingos. Ten geros administracinės patalpos. Tik paskelbėme aukcioną, jų apžiūra vyks balandį, kol kas niekas nesidomėjo“, – teigė jis.

Vilniaus miesto sav. nuotr./Aukcione parduodamos buvusios Darbo partijos patalpos Gedimino pr.
Vilniaus miesto sav. nuotr./Aukcione parduodamos buvusios Darbo partijos patalpos Gedimino pr.

Skelbta, kad už jų nuomą partija kas mėnesį mokėjo apie 139 eurus. Vilniaus savivaldybės duomenimis, per metus į miesto biudžetą partija sumokėdavo apie 8,3 tūkst. eurų, tačiau, jei patalpos būtų nuomotos rinkos kaina, per metus „darbiečiai“ būtų sumokėję per 101 tūkst. eurų.

Gedimino prospekte esantis pastatas nuo 2005 metų yra įtrauktas į nekilnojamųjų kultūros vertybių sąrašą – tiksliau, vertingas jo fasadas. Kultūros vertybių registre skelbiama, kad namas pradėtas statyti 1855 metais, o pastarąjį kartą rekonstruotas 1980-aisiais.

Elektroninėje varžytynių sistemoje skelbiama, kad patalpų Gedimino pr. 10 aukcionas vyks gegužės 9-12 dienomis.

V.Bukauskas: tenkinsimės vienomis patalpomis

Darbo partijos pirmininkės pavaduotojas Valentinas Bukauskas teigė, kad patalpas partija apleido kovo pradžioje.

„Pagal sutartį kovo 1-ą dieną patalpos turėjo būti atlaisvintos, tai buvo padaryta ir jos atiduotos. Kiekvienais metais tas patalpas tvarkėme, bet tai, ką partija investavo į baldus ir kitą inventorių, viską išvežėm“, – sakė jis.

„Scanpix“ nuotr./Darbo partijos būstinė Ankštojoje g., Vilniuje
„Scanpix“ nuotr./Darbo partijos būstinė Ankštojoje g., Vilniuje

Darbo partija taip pat nuomojasi patalpas visai šalia Seimo, nuo Gedimino prospekto atsišakojusioje Ankštojoje gatvėje, kur dar vis įsikūrusi partijos centrinė būstinė. Ji užima visą pirmą aukštą – 250,85 kv. m ir už patalpas nemoka nieko. Panaudos sutartis dar galioja iki 2018 metų rugsėjo 25 dienos.

„Dabar tenkinamės Ankštojoje g. 3 esamomis patalpomis, kur ne kartą buvo susirinkęs prezidiumas. Apie ateities planus galėsime vėliau pasakyti, šiai dienai apie tai negirdėjau, kad būtų diskutuota“, – sakė jis.

Darbo partija savivaldos rinkimuose 2015 metais Vilniuje liko be nieko, o Seimo rinkimuose neperžengė 5 proc. ribos ir parlamentarais tapo vos du „darbiečiai“, laimėję rinkimus vienmandatėse apygardose.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką