Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugsėjo 13d. 19:24

Naujosios Vilnios gyventojams pagailo griaunamo restorano, kurio vietoje atsiras „Lidl“

Vietoje kavinės Naujojoje Vilnioje iškils „Lidl“
„Facebook“ nuotr. / Vietoje kavinės Naujojoje Vilnioje iškils „Lidl“

Dalis Naujosios Vilnios gyventojų penktadienį nustebo pamatę, kaip jų istoriniu laikytas pastatas virsta griuvėsių krūva. Teritorijoje greta Pramonės ir Pergalės gatvių turėtų iškilti „Lidl“ parduotuvė. Prekybos tinklo atėjimui į rajoną, regis, niekas nesipriešina, tačiau gyventojams kilo klausimas, kodėl reikėjo griauti buvusią kavinę?

15min rašė, kad Vokietijos kapitalo mažmeninės prekybos bendrovė „Lidl Lietuva“ sostinėje, Naujosios Vilnios rajone, planuoja statyti parduotuvę. Gegužę viešintuose bendrovės „City Projects“ parengtuose projektiniuose pasiūlymuose nurodoma, kad sklype projektuojamas vieno aukšto su antresole prekybos paskirties pastatas.

2142 kv. m ploto pastatas kils 3388 kv. m ploto sklype.

Dar anksčiau 15min skelbė, kad „Lidl Lietuva“ Naujojoje Vilnioje valdo kelis sklypus. Bendrovė apie planuojamą plėtrą žiniasklaidai nekomentuoja.

„Facebook“ nuotr./Vietoje kavinės Naujojoje Vilnioje iškils „Lidl“
„Facebook“ nuotr./Vietoje kavinės Naujojoje Vilnioje iškils „Lidl“

Gyventojai: pastatas suteikia žavesio

Tačiau penktadienį į 15min kreipėsi asociacijos „Naujosios Vilnios miesto bendruomenė“ pirmininkas Maksimas Zacharovas. Jis rašė, kad penktadienį pradėtas griauti „istorinis restorano pastatas N.Vilnios centrinėje sankryžoje Pergalės g. 4“.

„Vilniaus miesto savivaldybė 2017-12-22 išdavė leidimą maitinimo paskirties pastato rekonstrukcijai, tačiau, ar tai, ką matome, tikrai rekonstrukcija? Naujosios Vilnios miesto bendruomenė aiškinasi situaciją. Pastatas nėra kultūros paveldo saugomų objektų sąraše.

Naujajai Vilniai, kaip buvusiam istoriniam miestui, ypatingai svarbu išsaugoti savo istorinį identitetą. Istorinių pastatų nėra gausu, todėl kiekvienas įdomesnis pastatas suteikia šiai vietai savotišką žavesį ir išskirtinumą“, – 15min teigė jis.

„Lidl“ leidimą griauti statinį gavo šių metų balandį, o projekto viešinimas vyko šių metų gegužę. „Infostatyboje“ nurodoma, kad leidimo statyti pastatą prekybos tinklas dar neturi.

Užvirė diskusija feisbuke

Pastato griovimo operacija sukėlė tikrą audrą Naujosios Vilnios feisbuko grupėje. Vieni džiaugėsi, kad vietoje nenaudojamo pastato iškils naujas objektas, kiti stebėjosi, kodėl savininkai jo neišsaugojo.

„Vis geriau nei vaiduoklis“, – komentavo Tomas, sužinojęs, kad ten atsiras „Lidl“ parduotuvė.

„Baikit, žmonės, tikrai negaila. Geriau lidlas, nei apleistas senas griūvantis pastatas girtuokliams, narkomanams ir vaikams landžioti“, – įsitikinusi Vaida.

Super nebus vaiduoklio namo“, – rašė Inga.

„Facebook“ nuotr./Vietoje kavinės Naujojoje Vilnioje iškils „Lidl“
„Facebook“ nuotr./Vietoje kavinės Naujojoje Vilnioje iškils „Lidl“

„Vis tiek tas paveldas po 10–15 metu užgriūtų kokiam praeiviui ant galvos“, – svarstė Georgijus.

Tačiau tokių pritariančių pastato griovimui, bent tarp komentavusių, nebuvo daug.

„Man gaila, kad neatsirado noro išsaugoti šį pastatą. Nes jis šio rajono istorijos dalis. Kažkodėl nuvažiavę į įvairius užsienius, labai žavimės visokiais senais pastatais. Bet jeigu ten būtų viską griovę kas 50 metų, kažin, ar daug kuo žavėtumėmės“, – įsitikinusi Edita.

„Koks siaubas, ar per mažai parduotuvių. Kiekvienoje stotelėje po 4 parduotuves“, – piktinosi Ina.

„Gaila, nesu gyventoja N. V., bet pastatą galėjo išsaugoti ir padaryti restoraną gerą, prabangų, nes žmonės dabar į gerus restoranus traukia šimtus km., labai gaila. Tikėjausi, kad Lidl išsaugos ir padarys kavinukę, nes nežinau, kur galima būtų pasėdėt prie puodelio kavos su draugais, visur landynės, nesupykit“, – savo nuomone su gyventojais pasidalino Danuta.

„Facebook“ nuotr./Vietoje kavinės Naujojoje Vilnioje iškils „Lidl“
„Facebook“ nuotr./Vietoje kavinės Naujojoje Vilnioje iškils „Lidl“

„Tikrai gaila. Gal atėjo laikas pagalvot, kas liks po tų kartoninių dėžučių, kurių dabar pristatyta prie kiekvienos stotelės. Kas liks, kada pradės griauti parduotuves. NIEKO“, – rašė Marija.

Pasipiktino ir Prezidento patarėja

Griovimu pasipiktino Lietuvos Respublikos Prezidento patarėja Regina Statkuvienė.

„Viešų erdvių tvarkymas sostinėje. Čia istorinio pastato rekonstrukcija. Ir kultūrinis etinis žmonių supratimas apie mus supančią aplinką. Pigu ir apgailėtina“, – feisbuke rašė ji.

Pastatas – ne Kultūros paveldo vertybė

Pergalės gatvėje 4 numeriu pažymėtas namas nėra įtrauktas į Kultūros vertybių registrą, tačiau apie jį rašoma portale pamatyklietuvoje.lt

Skelbiama, kad restoranas iškilo „stalininiu laikotarpiu 1958 metais“.

„Restoranas priklausė kooperatyvų sąjungai ir išsiskyrė patiekalų įvairove bei kokybe. Sales puošė neoklasikiniai interjerai, kasdien grojo estradinis orkestras. Antrame aukšte buvo įrengta lauko terasa“, – taip portale aprašomas statinys.

Kad pastatas nėra saugomas, patvirtino ir prekybos tinklo „Lidl“ atstovas spaudai Valdas Lopeta.

„Esame įsigiję šį pastatą kartu su greta esančiais sklypais, planuojame čia statyti parduotuvę, taip pat sutvarkydami aplinką ir padarydami ją patogesnę bei saugesnę Naujosios Vilnios gyventojams. Minėtas statinys nėra kultūros paveldo objektas, todėl vystant šią teritoriją, papildomi reikalavimai nėra taikomi“, – 15min sakė jis.

„Lidl“ visoje Lietuvoje valdo 45 parduotuves.

Šiuo metu „Lidl“ parduotuvės veikia 20-tyje šalies miestų – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Alytuje, Marijampolėje, Kėdainiuose, Telšiuose, Kretingoje, Mažeikiuose, Tauragėje, Jonavoje, Panevėžyje, Ukmergėje, Utenoje, Plungėje, Palangoje, Elektrėnuose, Visagine bei Šilutėje.

Netoliese pradedamos statyti „Lidl“ veikia „Maximos“ ir „Iki“ parduotuvės.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15min tema

Ypatingos

09:00
07:59

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką