15min be reklamos

Naujamiestyje – nedidelių loftų projektas: per dvi savaites rezervavo 30 proc.

Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Build me“ sostinės Naujamiesčio rajone įgyvendina naują loftų projektą. Nors įmonė dar nevykdo aktyvios rinkodaros, tačiau iš 48 įrengiamų būstų apie 30 proc. jau rezervuoti.
„Lagom lofts“ pristatymas
„Lagom lofts“ pristatymas / Josvydo Elinsko / 15min nuotr.

Nekilnojamojo turto bendrovė „Build me“ sostinės Vytenio gatvėje, apie 1,6 tūkst. kv. m ploto pastate įrenginėja 48 loftus. Iš viso projekte „Lagom lofts“ įmonė rinkai siūlo 11 skirtingo tipo būstų, kurių plotas siekia nuo 21 iki 75 kv. metrų. Tiesa, įmonės atstovų teigimu, didžiąją dalį sudaro nedideli loftai ir tik du iš jų yra didieji, siekiantys 75 kv. metrus.

Statybos darbus įmonė ketina baigti šių metų rugsėjį, o investicijos į projektą turėtų siekti 2,2 mln. eurų.

Moona.lt nuotr./„Lagom lofts“ pristatymas
Moona.lt nuotr./„Lagom lofts“ pristatymas

Vidutinė kvadratinio metro kaina projekte siekia apie 2 tūkst. eurų. Vidutinis loftas be baldų kainuoja apie 43 tūkst. eurų, o įrengimas, bendrovės skaičiavimu, su baldais, kainuotų dar 11 tūkst. eurų.

Projekto tikslinė auditorija – 22–27 metų vieniši žmonės arba jaunos poros. Tačiau dalis loftus perka siekdami išnuomoti. Įmonės skaičiavimu, apie 60 proc. pirkėjų nori būsto sau, likę – investicijai.

„Perka ilgalaikei, trumpalaikei nuomai ir dėl investicinio stabilumo“, – aiškino „Build me“ direktorius Martynas Samauskas.

Bendrovės vadovas tikino, kad aktyviai projekto dar nereklamuoja nei skelbimų portale Aruodas.lt, nei kitur. Tačiau per dvi savaites jau sulaukė 30 proc. rezervacijų – ir tai tik iš dalyvavimo „Būsto mugėje“ ir pranešimų apie projektą keliose feisbuko grupėse.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Martynas Samauskas
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Martynas Samauskas

Pirmame aukšte planuojamos administracinės patalpos, kuriose numatomos kavinės ar kitos paslaugos.

„Kol kas tų patalpų (pirmame aukšte, – aut. past.) nepardavinėjame, šnekamės su įvairiais tiekėjais. Kadangi šis visas kvartalas yra visas loftinis, norime apatinius aukštus įrengti taip, kad jie būtų traukos centras visiems“, – aiškino M.Samauskas.

Ateityje mažės loftų pasiūla

Anot M.Samausko, pastato su sklypu įsigijimas truko apie metus. Administraciniame pastate anksčiau savo veiklą vykdė apie 50 nuomininkų.

„Didelis iššūkis buvo, nes visi tokie daiktai yra išparceliuoti, išdalyti į atskirtus turtinius vienetus, kuriuos valdo dėdės, ir neaišku, kam yra išnuomoję. Turėjome galimybę arba keisti aukštais, kaip gretimame pastate, bet norėjome paimti atskirą daiktą ir rekonstruoti“, – žurnalistams pasakojo jis.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./„Lagom lofts“ pristatymas
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./„Lagom lofts“ pristatymas

Įmonės plėtros direktorius Paulius Dubickas žurnalistams pasakojo, kad pasitempti nekilnojamojo turto plėtotojus verčia ne tik kylantys žmonių atlyginimai, kylantys būsto įperkamumo rodikliai, bet ir konkurencinga sostinės rinka. Taip pat jis pripažino, kad patys bankai sunkiau išduoda paskolas, ypač mažesniems ir vidutiniams plėtotojams.

„Turėjome ir kitų derybų kituose pastatuose, tačiau didžiausias iššūkis yra tai, kad tie pastatai arba jau išdalyti, arba ten daug savininkų. Todėl tas išpirkimas imlus laikui ir tam tikrais atvejais tampa neįmanomas. Todėl turime rinktis, ar daryti dalį aukšto, tačiau pasirinkome sudėtingesnį kelią – daryti iškart visą pastatą. Tokių projektų, kur rekonstruojamas visas loftų pastatas, Vilniuje nėra daug“, – tikino jis.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Paulius Dubickas
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Paulius Dubickas

P.Dubicko teigimu, ateityje naujų loftų projektų Vilnius nekilnojamojo turto pasiūloje turėtų mažėti. Visų pirma, dėl to, kad investuotojams užtrunka ilgai surasti administracinį ar gamybinį pastatą bei jį rekonstruoti, taip pat dėl kylančių kainų.

„Naujų loftų statyba yra šiek tiek brangesnė negu tų pačių butų, todėl vystytojai neapsiima. Jų rinkoje vis mažės, o kaina didės“, – kalbėjo P.Dubickas.

Investicijų į pastatą bendrovė neatskleidė, tačiau, anot jų, dėl įvairių susitarimų, sandorio sudarymo, statybos pradžios atidėjimas kainą pakėlė.

„Nėra garantijų, gali būti, kad apskritai nerasi tokio pastato, vietos ar derybos gali bet kada nutrūkti“, – aiškino P.Dubickas.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./„Lagom lofts“ pristatymas
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./„Lagom lofts“ pristatymas

Planuoja plėtrą

„Build me“ įgyvendina kotedžų projektą Kalnėnuose „Cherry Garden“, taip pat atnaujino patalpas Subačiaus g. 1. Bendrovė tikina šiemet planuojanti pradėti 1 ar 2 projektus Vilniuje, žvalgosi ir į Kauną.

„Konkrečių vietų dar negalime atskleisti, tačiau vienas projektas bus Vilniuje. Pats projektas bus prabangių butų, apie 15–20 apartamentų Senamiestyje.

Bet žiūrime ir Kaune, kur, nepatikėsite, bet rinka labai aktyvi. Ne tik vietinių plėtotojų, bet ir dalį rinkos paėmę vilniečiai. Bet nėra ten lengva surasti įdomaus rekonstruojamo daikto, teko ir varžytinėse dalyvauti, bet kainos tiek užkeliamos, kad ne plėtotojui tampa įdomu, o pasiliekamas pastatas sau, kaip paminklinis prisiminimas“, – pasakojo M.Samauskas.

Jo teigimu, įmonė žvalgosi plėtoti nekilnojamąjį turtą ir Klaipėdoje, Palangoje ar Neringoje.

„Tačiau kol kas nebuvo tokio objekto, kuris būtų likvidus“, – aiškino M.Samauskas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką