Sportas gyvai

„Brexit“ nesutrukdė: rugpjūtį būsto kainos Jungtinėje Karalystėje vėl pakilo

Nepaisant ekonominio neapibrėžtumo, būstų kainos rugpjūtį Jungtinėje Karalystėje vidutiniškai pakilo 0,6 proc., palyginti su tuo pačiu metu pernai, skelbia „Telegraph“.
Londonas, Jungtinė Karalystė
Londonas, Jungtinė Karalystė / Vidmanto Balkūno / 15min nuotr.

Šis būsto kainų pakylimas yra didžiausias nuo gegužės mėnesio. Tai reiškia, kad Jungtinėje Karalystėje namas vidutiniškai kainuoja kiek daugiau nei 216 tūks. svarų (maždaug 196 tūkst. eurų).

Antradienį buvo paskelbta, kad liepą Jungtinės Karalystės bankai suteikė daugiau nei 43 tūkst. hipotekų, o tai yra didžiausias skaičius nuo 2017 m. vasario ir galėtų simbolizuoti nuosmukio (dėl artėjančio „Brexit“) pabaigą.

Vida Press nuotr./Būstas
Vida Press nuotr./Būstas

Tačiau ekspertai neskuba džiaugtis ir įspėja, kad būsto rinka išlieka jautri.

„Būsto rinkos tendencijos labai priklausys nuo pokyčių pasaulio ekonomikoje“, – teigė „Nationwide“ vyriausiasis ekonomistas Robertas Gardneris.

Kai ekonomika susiduria su sunkumais ir jos perspektyvos šiuo metu yra labai neaiškios, mes prognozuojame, kad būstų kainos išliks panašios, – teigė H.Archeris

„Kai ekonomika susiduria su sunkumais ir jos perspektyvos šiuo metu yra labai neaiškios, mes prognozuojame, kad būstų kainos išliks panašios, nepaisant pagyvėjusios būsto rinkos, nes ji gali būti laikina“, –tikino ekonominių prognozių lyderio EY ITEM Club ekonomistas Howardas Archeris.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Geriausia investicija – rūpinimasis savo sveikata
Reklama
Leiskite sau pasijusti geriau
Reklama
„Huawei Watch Fit 3“ – laikrodis, skatinantis pozityvius sveikatos įpročius
Reklama
Pekla ar gyvybės pradžia? Atskleidė, kaip kiekvienas grožio entuziastas gali prisidėti prie pelkių išsaugojimo
Užsisakykite
15min naujienlaiškius