Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugpjūčio 11d. 22:00

Lyg iš siaubo filmo: laiškai apie „paslaptingas mirtis“ šeimą privertė parduoti namą

Namas Naujajame Džersyje
Westfield Realty Service nuotr. / Namas Naujajame Džersyje

Ši istorija – lyg iš gero siaubo filmo. Amerikiečiai Maria ir Derekas Broaddusai po penkerių metų pagaliau pardavė savo svajonių namą Westfielde po to, kai juos pradėjo terorizuoti nežinomas asmuo. Pora nuolat gaudavo kraupius laiškus, kuriuose buvo reikalaujama „jauno kraujo“ bei užsimenama apie „paslaptingas mirtis“. Po ilgai trukusio pardavimo proceso jie už namą gavo beveik 500 tūkst. JAV dolerių mažiau nei patys mokėjo.

Maria and Derekas Broaddusai namą Jungtinių Valstijų Naujojo Džersio valstijoje, Vestfildo miestelyje, už 1,4 mln. JAV dolerių įsigijo 2014 metais. Iškart po to šeima į pašto dėžutę pradėjo gauti grasinančius laiškus. Tuo metu jie remontavo naująjį turtą ir gyveno senuosiuose namuose.

Praėjusių metų lapkritį portalo „The Cut“ žurnalistas, kurį cituoja „Business Insider“ paskelbė tyrimą apie neištirtą bylą. Reevesas Wiedemanas aiškino, kad laiškai buvo gauti iš asmens, kuris pristatė namo „Stebėtoju“.

AFP/Scanpix nuotr./Laiškai
AFP/Scanpix nuotr./Laiškai

Iš pradžių „Stebėtojas“ Broaddusų šeimą pasveikino atvykus į gyvenvietę, tačiau vėliau laiškai tapo vis kraupesni. Juose dažnai minėdavo Broaddusų tris vaikus, detaliai aprašydavo namo renovacijos procesą, taip pat teikdavo ataskaitas, kiek laiko savininkai praleidžia naujajame name.

„Ar jaunas kraujas žaidžia rūsyje? Ar jie bijo ten leistis vieni? Aš būčiau išsigandęs jų vietoje. Ši vieta yra toli nuo likusios namo dalies. Jei būtum rūsyje, niekada neišgirstum jų riksmų“, – rašoma viename iš laiškų.

Šį atvejį tyrusi Vestfildo policija ir prokurorai taip ir neišsiaiškino, kas šeimai siuntinėja tokius kraupius laiškus.

Praėjus šešiems mėnesiams po pirmojo laiško, Broaddusai paskelbė parduodantys namą. Tuomet jie prašė daugiau nei mokėjo, norėdami atgauti pinigus, kuriuos investavo jį renovuodami. Tačiau gandai apie persekiotoją pasklido ir jiems nepavyko surasti pirkėjo net nuleidus kainą.

Praėjus metams nuo pirkimo jie padavė buvusius savininkus, Woodsų šeimą į teismą. Ieškinyje jie tikino, kad Woodsai žinojo apie „Stebėtoją“ ir to neatskleidė pirkėjams. Tačiau Woodsai teigė, kad anonimišką raštelį gavo tik vieną kartą, likus kelioms dienoms iki sutarties pasirašymo. Woodsai neigė, kad raštelis buvo keistas. Ieškinys buvo atmestas 2017 metais.

Broaddusai bandė net nugriauti namą, tačiau iš „Stebėtojo“ jie sulaukė grasinimų, kad šis kerštaus.

„Galbūt autoavarija. Gal gaisras. Gal kažkas paprasto kaip liga, kuri, regis, praeina, bet verčia nuolat, diena iš dienos jaustis vis blogiau. Gal paslaptinga mylimo gyvūno mirtis. Mylimieji miršta netikėtai. Lėktuvo, automobilio, dviračio avarija. Kaulai lūžta“, – „The Cut“ citavo laišką.

Galop pora išnuomojo namą tikėdamiesi, kad galės jį parduoti. Dabar skelbiama, kad liepos 1 dieną jiems tai pavyko – „Stebėtojo“ pastebėtas namas parduotas už beveik 960 tūkst. JAV dolerių – 440,6 tūkst. JAV dolerių nuostoliu.

Maža to, kad Broaddusai niekada jame negyveno, jie išleido tūkstančius renovacijai, apsaugai ir privatiems sekliams.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Ypatingos

09:00
07:59

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką