Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Neįvykstantys aukcionai Palangoje Vilniaus savivaldybės apetitą sumažino 4 mln. eurų

Aukcione parduodamas pastatas Palangoje
Vilniaus savivaldybės nuotr. / Aukcione parduodamas pastatas Palangoje
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus savivaldybė dešimtą kartą skelbs poilsio namų Palangoje aukcioną. Objekto kainą per pusantrų metų teko sumažinti bene 4 mln. eurų, tačiau jo įsigyti kol kas nepanoro niekas. Anot nekilnojamojo turto specialistų, savivaldybė už nenaudojamą pastatą prašo per didelės kainos. Koją pritraukti pirkėjų kiša ir biurokratija pagarsėjusi kurorto savivaldybė.

Šiuo metu buvusių poilsio namų „Jūros vilnis“ pastatas Palangos Vytauto gatvėje stūkso užrakintas ir nenaudojamas, nors jis patrauklioje vietoje – netoli Gintaro muziejaus, o sklype galima imtis statybų, nes Palangos miesto savivaldybė leistų keisti teritorijos detalųjį planą.

Daugiau nei 3 tūkst. kv. m ploto pastate yra 78 poilsio kambariai, jam priskirtas 73 arų ploto žemės sklypas. Teritorijoje, kuri ribojasi su Birutės kalnu, įrengti pėsčiųjų takai.

Per laiką, kai poilsio namus aukcionuose pardavinėja savivaldybė, jų pradinė kaina sumažinta nuo 5,88 mln. eurų iki 1,98 mln. eurų

Vilniaus savivaldybės Turto valdymo skyriaus vedėja Aurelija Klemanskytė, pasakojo, kad poilsio namus bandoma parduoti jau ne vienerius metus: pati savivaldybė aukcionus skelbia nuo 2015 metų – iki tol pastatas priklausė savivaldybės įmonei „Start Vilnius“, kuriai taip pat nepavyko objekto parduoti.

Per laiką, kai poilsio namus aukcionuose pardavinėja savivaldybė, jų pradinė kaina sumažinta nuo 5,88 mln. eurų iki 1,98 mln. eurų – už tiek pastatą bus siūloma įsigyti lapkričio pabaigoje. Tačiau ir šiam aukcionui neįvykus, kaina bus mažinama dar kartą.

A.Klemanskytės teigimu, objektu domimasi, tačiau iki šiol jo niekaip nepavyksta parduoti.

„Objektas sulaukia susidomėjimo, tačiau potencialūs pirkėjai svarsto savo finansines ir investavimo galimybes. Jie neatskleidžia informacijos apie save ir savo planus. Kiekvienas investuotojas turi savo matymą dėl pastato paskirties keitimo, jo griovimo ar rekonstrukcijos, taip pat žemės sklypo paskirties keitimo“, – 15min sakė ji.

Nekilnojamojo turto paslaugų bendrovės „Ober-Haus“ Vakarų Lietuvos regiono vadovo Lino Juozaičio nuomone, Vilniaus savivaldybės valdomi poilsio namai neranda savo pirkėjo, nes objektas yra pakankamai prastos būklės ir per brangus.

„Pastatas yra prastos būklės. Vieta gera, bet, ką nusipirkus su juo daryti? Jį reikėtų pilnai renovuoti, o tai kainuotų labai brangiai. Beveik tiek pat, kiek jis kainuoja dabar. Butais neparduosi, nes reikėtų keisti planus. Paprasčiau yra nusipirkti žemės sklypą su konkrečia paskirtimi ir statyti naują objektą. Pastatas nėra nei labai geras, nei blogas, tačiau jo plotas didelis. Žmonės, turbūt, nesiryžta investuoti“, – svarstė L.Juozaitis.

Vilniaus savivaldybės nuotr./Aukcione parduodamas pastatas Palangoje
Vilniaus savivaldybės nuotr./Aukcione parduodamas pastatas Palangoje

Jo nuomone, reali poilsio namų kaina galėtų siekti apie 1,2-1,3 mln. eurų.

L.Juozaičio nuomone, viena iš priežasčių, kodėl objektas nesulaukia pirkėjų – Palangoje pakankamai sudėtinga pakeisti sklypo paskirtį ar gauti statybos leidimą.

„Palangoje yra daug nukentėjusių vystytojų, kurie susidūrė su biurokratija išduodant leidimus, keičiant paskirtį. Šiuo metu pastato pagrindinė paskirtis yra poilsio ir norinti jį padalinti, reikėtų vėl susidurti su ilgais biurokratiniais sprendimais, kol kažką sutvarkytų. Visi atsikandę šių dalykų, todėl paprasčiau pirkti žemės sklypą, padaryti savo projektą. Daug mažiau problemų.

Renovacija užima daug laiko, derinimai gali trukti metus ar du. Norint ten statyti SPA centrą reikėtų statyti priestatus, kurių be specialių savivaldybės leidimų nebus. O nusipirkus kaip gyvenamas patalpas nuomai, didelio pelno nebūtų“, – sakė L.Juozaitis.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką