Dabar populiaru
15min be reklamos

„Notus Developers“ užbaigė „Inno Line“ pastato statybą

SBA grupės statybų vystymo ir valdymo bendrovė „Notus Developers“ baigė naują baldų gamyklos „Inno Line“ pastatą SBA Industrinių inovacijų slėnyje šalia Klaipėdos, rašoma pranešime spaudai.
Nauja SBA Inno Line gamykla
Nauja SBA Inno Line gamykla / SBA nuotr.

Apie 50 000 kv. m. ploto gamybos pastato statybos truko 9 mėnesius. Pramonės objekto statybų pabaiga įtvirtina „Notus Developers“ pasirinktą veiklos kryptį – orientaciją į gamybos ir logistikos projektus. Bendrovės jau išvystytų projektų plotas SBA Industrinių inovacijų slėnyje siekia 100 000 kv. metrų.

„Statybos vyko kaip niekad įtemptu laikotarpiu – pandemijos įkarštyje ir karo Ukrainoje metu. Galybė iššūkių, pradedant žaliavų kainų šuoliais ir baigiant beprecedenčiu jų trūkumu.

Juos komandai įveikus ir pastačius vieną didžiausių gamybos kompleksų Lietuvoje, nusprendėme jėgas ir energiją koncentruoti būtent į pramonės objektų vystymą ir jų statybų valdymą. Šalies pramonei demonstruojant ilgametį atsparumą ir plėtrą, šį statybų rinkos segmentą vertiname kaip itin perspektyvų, kuris šalia mūsų jau turimų krypčių – biurų ir gyvenamųjų objektų statybos – užims vis reikšmingesne portfelio dalį“, – sako SBA bendovės „Notus Developers“ vadovas Giedrius Cvilikas.

Statant 7 futbolo aikštėms prilygstantį „Inno Line“ gamyklos pastatą sunaudota beveik 25 000 t betono – tai yra tiek, kiek sveria Vilniaus televizijos bokštas. Į statybų aikštelę suvežta 2800 sunkvežimių smėlio, žvyro ir skaldos, 1100 t metalo. Gelžbetonio konstrukcijoms atvežti į objektą reikėjo 250 vilkikų reisų. Pastato stogas dengtas modernia danga, kuri, priešingai nei įprasta bituminė, neleidžia saulei jo perkaitinti. Prie gamyklos įrengta 180 vietų automobilių aikštelė, iš jų 20 vietų numatyta elektromobiliams.

Anot G.Cviliko, pastatyti tokio dydžio – beveik penkių hektarų ploto - pastatą per palyginti trumpą laiką pavyko dėl preciziško planavimo. „Notus Developers“ užsakovo vardu padėjo įsigyti žemės sklypą, organizavo detaliojo plano rengimą, valdė projektavimo ir statybos darbus.

Statybinės medžiagos buvo užsakytos vos patvirtinus projektą ir patikimi tiekimo partneriai juos atgabeno sutartais terminais, o tai ženkliai padėjo sutapyti laiko. Dėl didžiulio statybų masto ir siekiant suvaldyti rizikas, pastato darbai buvo skaidomi ir jiems atlikti samdyti iš viso keliolika rangvų. Visus procesus statybvietėje valdė du „Notus Developers“ projektų vadovai, o likusi komanda organizavo medžiagų teikimą, derino dokumentus ir derėjosi su partneriais.

„Pastato statybos ir įrengimo darbai baigti laikantis nustatytų terminų, todėl dabar visas jėgas galime skirti įrangos, baldų gamybos linijų, robotizuotų ir automatizuotų sistemų montavimui ir bandomajai gamybai. Klientui esame įsipareigoję jau metų pabaigoje tiekti maksimalų sutartą produkcijos kiekį. Kad tai pasiektume, turime nepriekaištingai suderinti procesus ir įgauti tinkamą

gamybos mastą. Darbuotojams čia bus užtikrintos ypač palankios sąlygos darbo vietose ir komfortiškas poilsio erdvėse“, - teigia „Inno Line“ gamyklos vadovas Rolandas Baltuonis.

Naujas „Inno Line“ pastatas atitinka A++ energetinę klasę ir aukščiausius tvarumo reikalavimus, įdiegtos aplinkai draugiškos technologijos. Informacinė sistema leidžia iš bet kurio taško pagal poreikį keisti įvairius parametrus (šildymo, vėsinimo intensyvumą ir kt.) ir taip taupyti energiją. Išmanioji valdymo sistema apšvietimą reguliuoja ir taupo elektros energiją priklausomai nuo natūralios šviesos kiekio ir žmogaus buvimo patalpoje. Šdiegta efektyvi šilumos gamybos sistema: karštas vanduo ruošiamas panaudojant gamybos įrenginių sukuriamą šilumą, o šiluminė energija bus gaminama iš gamybos likučių, atitinkančių biokuro reikalavimus, todėl jos nepateks į sąvartynus.

„Notus Developers“ komanda per pastaruosius kelerius metus išvystė ir kitus pramoninius objektus SBA Industrinių inovacijų slėnyje – logistikos centrą „Innovo logistika“ ir baldų ruošinių gamyklą „Laminn“, kurių pastatai vėliau parduoti Estijos fondų valdymo bendrovei „EfTEN“. Šie pastatai įvertinti tarptautiniu tvarumo sertifikatu BREEAM. Jiems suteiktas labai geras („Very good“) įvertinimas naudojamų pastatų („In–Use“) kategorijoje.

„Notus Developers“ šiuo metu valdo naujos „Kauno baldų“ gamyklos, gyvenamųjų namų kvartalo Kaune „Nemunaičiai“ bei verslo centro „Verde“ Rygoje statybų procesus. Bendrovė taip pat valdo „SBA Urban“ plėtojamų 60 000 kv. m. elektroninės prekybos miestelio „Urban Hub Kaunas“ techninio projekto rengimą ir vykdo „Urban Hub Vilnius“ projektuotojų atranką, o ateityje valdys ir pačius šiuos projektus.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką