Dabar populiaru
Publikuota: 2019 liepos 20d. 13:01

Nutylėta tiesa: 10 dalykų, ką NT brokeriai norėtų pasakyti, bet to nepadarys

Brokeris
123rf.com nuotr. / Brokeris

Darbe dažnai savo kolegai nepasakome to, ką galvojame, ypač tai galioja paslaugų sektoriuje. Nekilnojamojo turto brokeriai, besirūpinantys turto pardavimu ir tarpininkavimu, nėra išimtis. „Business Insider“ apklausė NT brokerius, kurie atskleidė blogiausias darbo detales bei ką jie norėtų pasakyti savo klientams, bet negali.

1. Šis sandoris ne toks jau pelningas, kaip manote

Buvimas nekilnojamojo turto brokeriu nebūtinai reiškia, kad daug užsidirbsite. Vankuveryje dirbantis ir vidutiniškai apie 700 tūkst. JAV dolerių įvertintus namus parduodantis Brianas Suico sakė kartais norintis klientui pasakyti, kiek iš viso išleidžia reklamai ir kitiems su turtu susijusiems mokesčiams.

„Visi mano, kad esame turtingi. Kai kurie, taip, yra, tačiau kaip ir bet kurioje kitoje industrijoje, mes leidžiame pinigus, kad juos uždirbtume. Mes prisiimame riziką“, – kalbėjo jis.

Kitas Vašingtone dirbantis agentas pridėjo, kad iš gautų komisinių jie turi padengti visas su pardavimu susijusias išlaidas.

Leono Garbačausko nuotr./Elegantiškas atostogų butas
Leono Garbačausko nuotr./Elegantiškas atostogų butas

2. Klientai būna nedėkingi

Daugelis brokerių kalbėję su „Business Insider“ teigė norintys, kad klientai žinotų darbo virtuvę.

„Taip, dalis mūsų darbo yra rodyti brangius namus Manhatane, tačiau tuo pat metu esame ir sandorių koordinatoriai, rinkodaros specialistai, terapeutai, pardavėjai, vadovai, apskaitininkai, mokytojai ir taip toliau“, – kalbėjo Spenceris Cutleris, brokeris iš Niujorko.

„Niekada nenorėčiau pasakyti klientui, kad jis nedėkingas, tačiau kartais taip atrodo“, – sakė Scotas Dalbery iš „REAL New York“ agentūros.

3. Neturite jokio skonio

„Warburg Realty“ agentūros, įsikūrusios Niujorke, brokerė Mary Hall Mayer tikino kartais norinti pasakyti klientais tiesą: „Neturite skonio, dėl to jūsų turtas negali pasiekti norimos kainos.“

Vida Press nuotr./Butas Niujorke
Vida Press nuotr./Butas Niujorke

4. Daugelis klientų 50 proc. viršija savo biudžetą

Prabangius namus parduodančios agentūros „Anchor NY“ brokeris Adamas Feinbergas teigė kartais norintis pasakyti klientams, kad jei jie nėra pasirengę iškart padidinti savo biudžeto, gali prarasti puikų pasiūlymą.

„Daugelis mano klientų galop biudžetą pakelia 50 proc. ir daugiau“, – „Business Insider“ sakė jis.

5. Nuosavas namas – ne kiekvienam

Namo, kaip ir prabangios mašinos įsigijimas, turėtų būti gerai apgalvojamas.

„Nuosavo namo turėjimas tikrai ne kiekvienam. Nebent kilus problemoms turėsite iš ko jas sutvarkyti. Jei ne, turbūt nereikėtų įsigyti namo“, – įsitikinęs Virdžinijoje įsikūrusios agentūros „Keller Williams“ brokeris.

123RF.com nuotr./Berniukas meta pinigus į taupyklę
123RF.com nuotr./Berniukas meta pinigus į taupyklę

6. Būstas, koks yra dabar, nepritrauks klientų

Agentūros „Warburg Realty“, parduodančios būstą Manhatane ir Brukline, brokerė Noemi Bitterman „Business Insider“ teigė norinti klientams dažnai pasakyti, kad jų namai su esamais baldais neatrodys gerai. Norint parduoti už aukščiausią įmanomą kainą, dažnai reikia pakeisti buto „įvaizdį“.

„Savininkai ir pardavėjai sunkiai susitaiko su faktu, kad jų būstui reikia kitokio įvaizdžio, kad pasiektų maksimalų rezultatą“, – kalbėjo ji.

7. Būtų šokiruoti, jei žinotų, su kiek žmonių vienu metu turime dirbti

Ostine įsikūrusi agentūros „Kuper Sotheby's International Realty“ brokeris Gregas Cooperis teigė, kad nuo klientų jis mažai ką nuslepia. Tačiau jis mano, kad klientai būtų šokiruoti sužinoję, su kokiu žmonių skaičiumi jie dirba norėdami parduoti turtą.

G.Cooperis parduoda tiek gyvenamąjį, tiek komercinį nekilnojamąjį turtą, kurio kaina siekia iki 8 mln. JAV dolerių.

Vida Press nuotr./Namai
Vida Press nuotr./Namai

8. Iškart nerasite savo svajonių būsto

Brukline dirbantis „Compass“ agentūros brokeris Jasonas Tsalkas „Business Insider“ tikino norintis pirkėjams, ypač pirmojo būsto, pasakyti, kad jie kol kas neras savo svajonių namų.

„Ir tai yra gerai. Toks turtas, kokio norite, tiesiog nepatenka į tą kategoriją, kiek esate pasirengę sumokėti. Tačiau su laiku, kylant karjeros laiptais, galite įsigyti savo svajonių būstą“, – sakė jis.

9. Norime praleisti savaitgalį su šeima

„Mes dvejojame pasakyti savo klientams, kad iškeliaujame atostogų arba šį savaitgalį nedirbsime, nes norime praleisti laisvalaikį su šeima“, – sakė Kalifornijoje ir Naujajame Džersyje namais prekiaujanti Smitha Ramchandani.

10. Viskas išsispręs

„The Robin Kencel Group“ agentūros brokerė Robin Kencel sako dažnai norinti nuraminti savo klientus ir jiems pasakyti, kad visi nusivylimai yra proceso dalis.

„Nesvarbu – pardavėjui ar pirkėjui – norėčiau pasakyti, kad viskas išsispręs. Parduodant ar perkant turtą kiekvienoje proceso dalyje išlyja nenumatytų dalykų, kurie gali atrodyti neįveikiami, nuviliantys, trikdantys ar tiesiog erzinantys. Stengiuosi būti tiek problemų sprendėja, tiek pozityvios energijos šaltinis šiame procese“, – aiškino ji.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

16:36
24:16
02:03

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką