2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Paaiškėjo, kas iškils vietoje buvusio kandidato į prezidentus namo Vilniuje

Sausio 9 dieną Vilniaus architektūros ir urbanistikos ekspertų tarybos posėdyje bus nagrinėjamas sklypo T.Kosciuškos g. 32, Vilniuje, detaliojo plano koregavimas ir daugiabučių komplekso projektiniai pasiūlymai. Čia verslininko Nerijaus Numavičiaus netiesiogiai kontroliuojama nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovė „K.O.S. projektai“ planuoja naują projektą.
N.Numavičiaus įmonė vietoje J.Petraičio namo statys daugiabučius
N.Numavičiaus įmonė vietoje J.Petraičio namo statys daugiabučius / „Arches“

Lietuvos architektų sąjungos puslapyje nurodoma, kad sklypo T.Kosciuškos gatvėje detaliojo plano rengėjai – „Senojo miesto architektai“ (projekto vadovė – Diana Sabaliauskienė, autorės – D.Sabaliauskienė, Violeta Miciūtė). Projektinius pasiūlymus rengė „Arches“. Projekto vadovas – Edgaras Neniškis, autoriai – E.Neniškis, Andrius Uogintas, Enrika Geštautaitė.

2019 metų rugsėjį BNS pranešė, kad verslininko Nerijaus Numavičiaus netiesiogiai kontroliuojama nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovė „K.O.S. projektai“ už neskelbiamą sumą įsigijo nebaigtą statyti gyvenamąjį pastatą ir žemės sklypą Vilniuje, priklausiusį buvusio kandidato į prezidentus, Australijos lietuvio Juozo Petraičio šeimai.

TAIP PAT SKAITYKITE: N.Numavičiaus įmonė įsigijo J.Petraičio namą Vilniuje

Pastatas šiuo metu nugriautas.

„Šiuo metu rengiamas sklypo Kosciuškos g. 32 detalusis planas bei atliekami archeologiniai tyrimai. Į šį daugiabučių projektą planuojame investuoti beveik 9 mln. eurų, įrengti 49 butus ir dvi studijas. Bendras antžeminis pastatų plotas sieks 4360 kv. m, po žeme bus įrengtas 73 vietų parkingas. Kaip nurodoma architektų vizijoje, siekiame išsaugoti buvusį užmiesčio vilų užstatymą ir taip atskleisti šios apleistos vietos unikalumą“, - 15min sakė „M.M.M. projektų“ Gyvenamojo būsto projektų direktorė Rūta Grucienė.

15min primena, kad sklypas su gyvenamuoju namu T.Kosciuškos gatvėje buvo įsigytas už 3,5 mln. eurų. Tai antras pagal dydį gyvenamojo segmento sandoris Lietuvoje.

TAIP PAT SKAITYKITE: Staigmenų pateikęs TOP 10 brangiausių NT sandorių 2019 metais: N.Numavičiaus įmonės ir R.Karbauskio pirkiniai

„Arches“/N.Numavičiaus įmonė vietoje J.Petraičio namo statys daugiabučius
„Arches“/N.Numavičiaus įmonė vietoje J.Petraičio namo statys daugiabučius

„Arches“ parengtuose projektiniuose pasiūlymuose rašoma, kad siūloma išsaugoti šioje vietoje buvusį užmiesčio vilų užstatymą, susiliejantį su gamta bei prie upės krantų esančiu stačiu šlaitu.

„Vengiama perimetrinio užstatymo, artėjant prie smulkaus humaniško mastelio. Kuriama laiptuota, šlaituota pastato struktūra su vidiniu amfiteatru – kiemu bei maksimaliai atsiveriančiais vaizdais į visas panoramas. Pastato architektūrinei išraiškai naudojami klasikiniai architektūriniai fasado elementai – kolonos, kurios dažnai sutinkamos aplinkinio užstatymo pastatuose.

Tūris laiptuojamas kylant į šlaito viršų, kuriant į viršų platėjančią kiemo erdvę. Pastato terasos ir balkonai nukreipti į upės šlaito bei senamiesčio panoramas. Naudojamos natūralios fasadų apdailos medžiagos, tokios kaip betonas, medis, akmuo. Komplekso želdinti stogai kertasi į esamą vietos šlaitą natūraliai pratęsdami apželdintas sklypo terasas“, – dokumente aprašoma komplekso architektūrinė vizija.

„Arches“/N.Numavičiaus įmonė vietoje J.Petraičio namo statys daugiabučius
„Arches“/N.Numavičiaus įmonė vietoje J.Petraičio namo statys daugiabučius

Nurodoma, kad 4,5 tūkst. kv. m ploto sklype turėtų iškilti beveik 6,5 tūkst. kv. m ploto pastatai (antžeminė ir požeminė dalys). Keturiuose korpusuose turėtų būti įrengti 49 butai, taip pat 2 studijos.

Požeminėje aikštelėje ketinama įrengti 73 vietas automobiliams, taip pat ir dviračių saugyklas.

BNS skelbė, kad T.Kosciuškos gatvės gale, netoli Neries esančio pastato statybos pradėtos maždaug 2000-aisiais, tačiau netrukus įstrigo. 2001 metais Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos tarnyba J.Petraičio žmonai Giedrai Petraitis, kuri buvo projekto užsakovė ir dalies sklypo savininkė, surašė protokolą dėl savavališkai statomų namo priestatų.

Žiniasklaidos teigimu, vėliau statyboms būtini leidimai buvo išduoti, tačiau jos taip ir nebuvo baigtos.

J.Petraitis 2002 metais nesėkmingai kandidatavo į Lietuvos prezidentus. 2006 metais jis įtartas antikvarinių vertybių kontrabanda, tačiau tuomet ikiteisminis tyrimas buvo nutraukta. Dar vėliau J.Petraitis buvo teisiamas dėl nužudytam kunigui Ričardui Mikutavičiui priklausiusios XVI amžiaus medinės skulptūros neteisėto išvežimo iš Lietuvos ir netikro vekselio pagaminimo, tačiau 2013-aisiais jis buvo išteisintas.

2009 metais dėl bandymo pavogti marškinius iš dėvėtų rūbų parduotuvės „Humana“ teismas J.Petraičiui skyrė 87 eurų baudą.

15min primena, kad greta, T.Kosciuškos gatvėje stūksantis „vaiduoklis“ – senosios gaisrinės pastatas – bus prikeltas naujam gyvenimui. Bendrovė „SPV-11“ pastate įrenginėja 8 butus ir 7 komercines patalpas.

Name suprojektuoti 8, 2–5 kambarių, 36–135 kv. m. butai bei 7 komercinės patalpos. Pirmo aukšto butai turės terasas, kiti – balkonus. Automobilių stovėjimo vietos suplanuotos vidiniame kieme, dalis jų bus dengtos stogeliu.

Investicijos į projektą turėtų siekti 2 mln. eurų, o darbai turėtų būti baigti per 14 mėnesių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Reklama
Breketai ar kapos? Patikimiausi dantų tiesinimo būdai
Reklama
Stogas be saugos elementų – lyg automobilis be saugos diržų
Reklama
Pagal vėžio gydymą Vidurio Europos ir Baltijos šalys vis dar atsilieka nuo Vakarų Europos
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką