Dabar populiaru
Publikuota: 2019 liepos 24d. 12:35

Paskelbta, kaip atrodys Ignalinos atominės elektrinės pastatas

„Studija 501“ projektas „Kontaktas“
„Studija 501“ / „Studija 501“ projektas „Kontaktas“

Lietuvos architektų sąjunga (LAS) praneša, kad Ignalinos atominės elektrinės naujo pastato architektūrinį konkursą laimėjo „Studija 501“ projektas „Kontaktas“.

Projekto architektai – Ernesta Bagužaitė, Kristijonas Nenartavičius, Martynas Norvila, Agnė Šeduikytė.

„Komisija pažymėjo gerą genplano sprendimą – įvertinus projektuojamo sklypo esamą užstatymą, pagrindinis įėjimas numatytas iš vidinės projektuojamo sklypo pusės. Pasiūlytas pastato architektūrinis įvaizdis tinka numatomai pastato paskirčiai. Pastato architektūra lakoniška, nesudėtingos konstruktyvinės schemos, patogi naudoti, planinė struktūra aiški, funkciškai tvarkinga. Siūlomi sprendiniai indikuoja racionalius realizavimo kaštus“, – rašoma LAS pranešime.

15min skelbė, kad už ES ir Lietuvos biudžeto lėšas ardoma Ignalinos atominė elektrinė (IAE) ketina statyti naują administracinį pastatą, valgyklą ir informacijos centrą.

Praėjusių metų spalį elektrinės Komunikacijos vadovė Ina Daukšienė 15min sakė, kad ardomai atominei elektrinei naujų patalpų prireikė dėl taupumo.

„Daugelis pastatų yra morališkai pasenę, nebeatitinka šiuolaikinių sanitarinių-higienos reikalavimų, yra neekonomiški ir reikalauja didelių finansinių investicijų, siekiant toliau palaikyti tinkamą jų būklę“, –tuomet atsiųstame komentare teigė I.Daukšienė.

Naujas pastatas bus vieno aukšto, o bendras plotas neturi viršyti 1,8 tūkst. kv. metrų ploto.

Iš viso IAE naujo pastato konkursui pateikti 6 projektiniai pasiūlymai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis

Video

00:12
00:51
00:48

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką