Dabar populiaru
15min be reklamos

Pietinėje Klaipėdoje statys naują prekybos centrą

Pietinėje Klaipėdos dalyje, Statybininkų prospekte 18, planuojama statyti prekybos centrą.
Projekte numatyta, kad įrengta automobilių stovėjimo aikštele galės naudotis ir gyventojai
Projekte numatyta, kad įrengta automobilių stovėjimo aikštele galės naudotis ir gyventojai / Projektuotojų vizualizacija / „Vakarų ekspreso“ nuotr.

Statytojai planuoja rekonstruoti dabar esantį 1975 metais statytą 2 aukštų prekybos paskirties pastatą ir įrengti vieno aukšto prekybos centrą.

Anksčiau buvo skelbta, kad čia turėtų atsirasti „Lidl“.

Svarstymui pateikti pakoreguoti sprendiniai – anksčiau buvo sulaukta kritikos dėl želdinių.

Projektiniuose pasiūlymuose nurodoma, kad pagrindinis įėjimas į būsimą pastatą projektuojamas iš pietvakarių pusės. Rytinėje pastato dalyje projektuojamos pagalbinės patalpos, taros supirktuvė, kepykla, prekių pristatymo zona.

Šiaurinėje statinio pusėje projektuojamos prekių priėmimo ir pristatymo patalpos bei sanitariniai mazgai. Greta pagrindinio įėjimo projektuojama taros supirktuvė. Prie rampos rytinėje pusėje, ant atraminės sienutės, numatoma įrengti apsauginę triukšmo sienutę.

Taip pat triukšmui mažinti rytinėje pusėje planuojama sodinti želdinių.

Ūkinis kiemas nuo daugiabučių bus atskirtas 10 m pločio želdinių juosta. Sklype planuojama šalinti 28 medžius, kurių 10 yra saugotini. Už nukirstus saugotinus medžius bus atlyginama sumokant jų atkuriamąją vertę.

Patekimas į sklypą numatomas pietvakarinėje pusėje esančia nuovaža iš Statybininkų prospekto.

Pagal atskirą su Saugaus eismo komisija suderintą susisiekimo schemą, numatoma naikinti pietinėje sklypo dalyje esantį įvažiavimą, pietvakarinėje sklypo dalyje esantį įvažiavimą perkelti palei pietinę sklypo ribą, o pietrytinėje sklypo dalyje iš esamos nuovažos įvažiavimą į sklypą įrengti atitraukiant nuo sklypo ribos per 10–15 m, taip išvengiant klientų ir daugiabučių gyventojų srautų susikirtimo.

Abu planuojami įvažiavimai į sklypą iš Statybininkų pr. susijungia per planuojamą automobilių aikštelę daugiabučių namų gyventojams. Automobilių parkavimas numatomas sklypo pietinėje dalyje – numatoma įrengti 136 stovėjimo vietas.

Jos numatomos palei Statybininkų prospektą, toliau nuo vaikų darželio teritorijos.

Susipažinti su projektu ir teikti pasiūlymus galima iki rugsėjo 22 d. Viešas susirinkimas vyks rugsėjo 23 d. 16 val. nuotoliniu būdu.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Vakarų ekspresas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką