Dabar populiaru
15min be reklamos

Pirko būstą renovuotame name: kas turi išmokėti likusią sumą už renovaciją?

„Planuojame įsigyti butą renovuotame name, kur dar likusi neišmokėta renovacijos mokesčio dalis. Kas turi baigti mokėti? Senieji būsto šeimininkai?“ – su tokiu klausimu į redakciją kreipėsi skaitytoja Kristina.
Renovuotas namas
Renovuotas namas / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.
Temos: 2 Pinigai Renovacija

15min pasidomėjo, kas šiuo atveju turėtų sumokėti likusią sumą.

Daugiabučius administruojančios įmonės „Mano būstas“ atstovas Paulius Ugianskis teigė galintis komentuoti tik konkrečius atvejus.

O Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) Komunikacijos skyriaus vedėja Eglė Pliuskuvienė teigė, kad, pagal Valstybės paramos daugiabučiams namams atnaujinti (modernizuoti) įstatymą, pardavus būstą naujam savininkui, pereina ir prievolė toliau mokėti įmoką už renovaciją.

Įstatyme teigiama, kad buto ar kitų patalpų perleidimo atveju, išskyrus paveldėjimo atvejus, įsiskolinimus pagal atnaujinimo projektą, susidariusius iki buto ar kitos patalpos perleidimo dienos, padengia buto ar kitos patalpos pardavėjas (perleidėjas), o vykdytinos prievolės perduodamos buto ar kitų patalpų pirkėjui (įgijėjui).

„Paveldėjimo atveju įsiskolinimus, susidariusius iki buto ar kitos patalpos paveldėjimo momento, apmoka ir vykdytinas prievoles pagal atnaujinimo projektą perima paveldėtojas“, – paaiškino ji.

Pardavimo mokestį už renovaciją moka tuometinis būsto šeimininkas, o po pardavimo jį perima jau naujasis.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką