Dabar populiaru
Publikuota: 2020 sausio 28d. 12:26

Prekybos centras „Ozas“ sulauks pokyčių: atnaujins interjerą, pertvarkys įėjimus

„Ozas“
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / „Ozas“

Sostinės Ozo gatvėje esančio prekybos centro „Ozas“ savininkai planuoja rekonstruoti pastatą. Po atnaujinimo turėtų pasikeisti trečias aukštas, kur vietoje automobilių stovėjimo vietų norima įrengti papildomas nuomojamas patalpas, taip pat pakeisti interjerą bei pertvarkyti įėjimus. Tačiau, savininkų teigimu, projektas dar ankstyvoje stadijoje ir gali kisti.

Vilniaus miesto internetinėje svetainėje rašoma, kad bendrovės „Ozantis“ užsakymu architektų studija „Unitectus“ parengė prekybos centro projektinius pasiūlymus. Nurodoma, kad planuojama rekonstruoti prekybos centrą Ozo gatvėje.

Tiesa, bendrovės „NEPI Rockcastle Lithuania“ mažmeninės prekybos turto valdytojas Antanas Kemėšis 15min teigė, kad šiuo metu projektas yra pirminėje stadijoje.

„Viešumoje pasirodę sprendimai nėra galutiniai ir dar gali būti ne kartą koreguojami. Todėl konkrečiau kalbėti apie investicijas į PPC atnaujinimą ir darbų terminus dar negalime. Apie atnaujinimo etapus ketiname reguliariai pranešti ateityje, turėdami galutinai patvirtintą techninį projektą, biudžetą ir darbų tvarkaraštį“, – 15min atsakė jis.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Ozas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Ozas

Paviešintame dokumente nurodoma, kad statybos darbus ketinama atlikti visuose aukštuose: numatoma perstatyti pastato laikančiąsias konstrukcijas, padidinti pastato plotą ir vakarinio korpuso aukštį. Po rekonstrukcijos objekto plotas turėtų padidėti iki 141,005 kv. metrų.

Darbus planuojama įgyvendinti keliais etapais. Pirmiausiai norima suformuoti naują įėjimą pietiniame fasade, kartu uždarant nefunkcionuojantį įėjimą vakariniame fasade.

„Vakarinis įėjimas nėra naudojamas lankytojų patekimui į pastatą, jį numatoma uždaryti, suformuojant papildomą nuomojamą plotą“, – nurodoma dokumente.

„Unitectus“/Planuojama rekonstruoti prekybos centrą „Ozas“
„Unitectus“/Planuojama rekonstruoti prekybos centrą „Ozas“

Projektiniuose pasiūlymuose rašoma, kad norima išplėsti nuomojamas patalpas ties rytiniu įėjimu. Tiesa, šiuos darbus numatoma vykdyti atskiru statybos etapu, gaunant atskirą statybos leidimą.

„Rytinis įėjimas į pastatą generuoja didžiausius lankytojų srautus, todėl numatoma išplėsti aplink jį išdėstytas nuomojamas patalpas, įrengiant papildomą plotą prekybai, maitinimui ir pramogoms“, – aiškinama dokumente.

Ketinama įrengti papildomas nuomojamas patalpas 3 aukšte bei atnaujinti bendrųjų erdvių interjerus, atsisakant raudonos spalvos, permąstant poilsio salelių sprendimus.

„Pastato trečiame aukšte, abipus centrinės galerijos, vietoje esamų automobilių parkavimo vietų, numatoma įrengti papildomas nuomojamas patalpas, į kurias būtų patenkama iš antro aukšto (formuojamos nuomojamos patalpos per 2 aukštus)“, – rašoma dokumente.

„Unitectus“/Planuojama rekonstruoti prekybos centrą „Ozas“
„Unitectus“/Planuojama rekonstruoti prekybos centrą „Ozas“

Skelbiama, kad pietiniame, Ozo gatvės, fasade turėtų būti įrengtas naujas įvažiavimas į požeminį automobilių saugyklos lygį, sujungiant jį su rekonstruotomis susisiekimo komunikacijomis.

„Greta įvažiavimo įrengiamas įėjimas į prekybos centrą su patekimais iš formuojamos promenados -1 aukšto lygyje ir automobilių stovėjimo aikštelės pirmo (0) aukšto lygyje“, – rašoma dokumente.

15min primena, kad vieną didžiausių Lietuvoje prekybos centrų „Ozas“ Vilniuje iš Vokietijos kompanijos „ECE Projektmanagement“ už 124,6 mln. eurų įsigijo Pietų Afrikos Respublikos (PAR) nekilnojamojo turto kompanija „NEPI Rockcastle“, 2018-ųjų birželį skelbė BNS.

Apie 62 tūkst. kv. metrų nuomos ploto „Ozas“ atidarytas 2009 metais. Į jį investuota 170,3 mln. eurų, iš kurių pusę skyrė ECE, kitą pusę – jį statęs koncernas „Icor“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

09:00
07:59

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką