Dabar populiaru
Publikuota: 2018 rugpjūčio 13d. 08:01

Prestižiniu laikomame sostinės Antakalnio rajone kils nedidelis biurų pastatas

Antakalnio gatvėje planuojamas biurų pastatas (vizualizacija bus tikslinama)
Bendrovės vizualizacija / Antakalnio gatvėje planuojamas biurų pastatas (vizualizacija bus tikslinama)

Sostinės Antakalnio rajone, greta Šilo tilto stotelės, vilniečiai stebėjo ilgus metus apleisto namo griovimo operaciją. Vietoje jo iškils administracinės paskirties pastatas, kuriame planuojama įrengti prekybos patalpas ir biurus.

Antakalnio gatvėje projektą įgyvendina nekilnojamojo turto įmonių grupei „Lithome“ priklausanti bendrovė „Aušrinės butai“. Registrų centro duomenimis, „Aušrinės butų“ akcininkai yra Raimondas Abromavičius, Vytautas Stražnickas ir Margarita Stražnickienė.

Bendrovė Antakalnyje, netoli Šilto tilto, suplanavo statyti nedidelį administracinės paskirties pastatą.

„Pirmajame aukšte suplanuotos erdvės prekybos ir paslaugų patalpoms, kituose trijuose aukštuose – biurai“, – 15min sakė „Lithome“ direktorė Rasa Radovičienė.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Griaunamas namas Antakalnyje
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Griaunamas namas Antakalnyje

Projekte planuoja įsikurti patys

Antakalnio gatvėje ketinama statyti A energinės klasės, 1,9 tūkst. kv. metrų ploto, keturių aukštų pastatą. Po juo numatyta įrengti 25 vietų automobilių stovėjimo aikštelę, o greta dar 5-ias stovėjimo vietas.

Biuro statybas planuojama pradėti šių metų rudenį, o pabaigti per metus. Investicijos į projektą turėtų siekti iki 3 mln. eurų.

Pasak R.Radovičienės, bendrovės įmonių grupės strategija – statyti objektus Vilniaus mikrorajonuose su gerai išplėtota miesto infrastruktūra. Būtent dėl to projekto įgyvendinimui pasirinktas Antakalnis.

„Antakalnis pasižymi puikia infrastruktūra, yra pamėgtas vilniečių ir svečių dėl patogaus susisiekimo ir daug rekreacinių erdvių – žalumos, parkų ir Neries upės pakrantės. Tikime, kad biurai šiame sostinės rajone turės paklausą. Juo labiau, kad pastaruoju metu Antakalnyje nebuvo naujos statybos biurų“, – 15min teigė „Lithome“ direktorė.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Griaunamas namas Antakalnyje
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Griaunamas namas Antakalnyje

R.Radovičienė sakė, kad šiuo metu galutinis sprendimas dėl pastato realizavimo dar nėra priimtas.

„Svarstome tiek patalpų nuomos, tiek pardavimo scenarijus. Sulaukėme nemažai susidomėjimo ir su keliomis įmonėmis jau vyksta derybos“, – aiškino ji.

Tačiau R.Radovičienė atskleidė, kad įmonė pati ketina įsikurti viename iš pastato aukštų.

Bendrovės vizualizacija/Antakalnio gatvėje planuojamas biurų pastatas (vizualizacija bus tikslinama)
Bendrovės vizualizacija/Antakalnio gatvėje planuojamas biurų pastatas (vizualizacija bus tikslinama)

„Lithome“ įmonių grupė šiuo metu vysto 4 daugiabučių gyvenamųjų namų projektus Vilniuje: „Visinoriai“, „Namai prie liepų“, „Justiniškių 18“, „Pilaitės parkas“. Per 8 veiklos metus „Lithome“ įgyvendino tokius daugiabučių namų projektus kaip „Talino namai“, „Saulėtekio mūza“, „Gabijos butai“, „Mano namai Lazdynuose“, „Trimitų namai“ ir kt.

M.Kulbokas: projektas yra ir bus nišinis

Nekilnojamojo turto konsultacijų bendrovės „Newsec“ Rinkos tyrimų ir analizės padalinio vadovas Baltijos šalyse Mindaugas Kulbokas 15min sakė, kad Vilniaus mieste intensyvi biurų plėtra prasidėjo 2013-2014 metais. Vilnius, kaip ir daugelis Europos šalių sostinių, pradėjo biurų pastatus plėtoti vadinamais klasteriais, kurie per penkerius plėtros metus įgavo savo aiškiai išreikštas ribas.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Mindaugas Kulbokas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Mindaugas Kulbokas

M.Kulboko teigimu, Antakalnis miesto užstatymo tankiu lenkia bet kokį kitą gyvenamąjį mikrorajoną. Pasiūloje nesant pakankamai sklypų, nebuvo jokių šansų, kad šiame rajone galėtų susiformuoti biurų segmento klasteris.

„Todėl pakankamai nemaža tikimybė, kad ilgainiui Antakalnyje gali atsirasti pavieniai projektai“, – komentavo jis.

Anot M.Kulboko, Antakalnis išsiskiria dar ir tuo, kad tai architektūriniu jautri teritorija, kur maksimalūs teritorijų tankinimai pastatais yra nepageidaujami.

„Buvusios ligoninės patalpose įsikūręs Sapiegų Techparkas atspindi Antakalnio tendenciją, kad daugeliu atveju teritorija ir joje esantys pastatai gali būti panaudojami esamo užstatymo rėmuose“, – aiškino jis.

„Newsec“ Rinkos tyrimų ir analizės padalinio vadovo nuomone, prie Šilo tilto suplanuotas projektas yra ir bus nišinis. Toks pastatas turėtų tikti nuomininkui, kuris ieško „netradiciško, išsiskiriančio ir pabrėžiančio nuomininko identitetą“.

„Labai didelė tikimybė ateityje nuomininkų rotacija, trumpo laiko susitarimai ( nuo 1 iki 3 metų) ir nemažai palaikomųjų investicijų“, – komentavo M.Kulbokas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką