15min be reklamos

Naujoje Pilaitės mokykloje tilps iki 1000 gimnazistų

Vilniaus savivaldybėje pristatyti planai, kaip turėtų atrodyti naujai planuojama statyti mokykla Pilaitės rajone, Vilniuje. Čia turėtų iškilti apie 14 tūkst. kv. m ploto, 4 aukštų pastatas. Tokius planus ketvirtadienį Vilniaus merui Remigijui Šimašiui pristatė pastatą projektuojančios įmonės architektai iš „Projektai ir Co“.
Pilaitės pr.
Pilaitės prospektas / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Teigiama, kad naujoji mokykla talpins iki 1 tūkst. mokinių. Prie pastato projektuojami trys atviri kiemai, o jame – valgykla, sporto salė, skaitykla ir kitos edukacinės erdvės. Greta bus išsaugotas senas riedlenčių parkas.

Projektuoja šiuolaikišką mokyklą

Šiuo metu pastatas dar projektuojamas, o R.Šimašiui pristatyti projektiniai pasiūlymai. Vilniaus mero teigimu, šį etapą ketinama baigti iki rudens ir iškart pradėti viešųjų pirkimų procedūras.

„Vilniuje planuojame statyti penkias mokyklas ir Pilaitė yra viena iš šių kertinių vietų, nes čia jaunas gyvenamasis rajonas, daug jaunų šeimų, daug vaikų ir jų tik daugėja, todėl natūralu, kad, norint visiems sutilpti, reikia naujos mokyklos. Planuojame statyti gimnaziją tarp bažnyčios ir kitos esamos mokyklos“, – 15min informavo sostinės vadovas.

Pilaitės mokyklos vizualizacija
Pilaitės mokyklos vizualizacija

Anot R.Šimašiaus, ketvirtadienį buvo aptarta, kaip sukurti mokyklą, kuri būtų pritaikyta šiuolaikiniams poreikiams ir į ją vaikai norėtų ateiti.

„Aptarėme, kaip padaryti, kad tai būtų mokykla, į kurią vaikai norėtų ateiti ir nenorėtų išeiti. Tai susiję ir su vidaus planavimo dalykais, ir su mokymo filosofija, ir su integravimu į rajoną. Jaunimas yra pamėgęs riedlenčių parką, todėl ir planuojame, kad jis liks šalia mokyklos. Smagu matyti projektuojamą mokyklą, kuri yra kiek kitokia, negu ta, kuri galvoje susėdusi kiekvienam mano kartos žmogui, kuris baigė mokyklą, statytą sovietmečiu“, – aiškino meras.

Pilaitės mokyklos vizualizacija
Pilaitės mokyklos vizualizacija

Nori didesnių klasių

Be to, Vilniaus miesto savivaldybė žada inicijuoti Statybos techninio reglamento (STR) pakeitimus, mat paaiškėjo, kad kai kurie reikalavimai prieštarauja šiuolaikiniams poreikiams.

„Pavyzdžiui, įvairios triukšmo normos, kurios liepia tarp riedlenčių parko ir mokyklos statyti didelę tvorą, nors tai galėtų būti arčiau susieta erdvė. Kitas dalykas, norime turėti didesnes klases, kuriose galėtų vykti įvairūs lankstesnės formos užsiėmimai, kad būtų ir erdvės įvairiam judėjimui, kūrybiniams procesams. Bet tada atsiremiame į kai kuriuos dalykus, nes yra ribojimai maksimaliam klasių dydžiui, kas sunkiai suvokiama ir atrodo keistai, kai draudžiama padaryti didesnę klasę. Tokius dalykus iškelsime, kad turėtume puikią, o ne vidutinę mokyklą“, – teigė R.Šimašius.

Mokyklos projektas dar bus pristatomas ir Pilaitės bendruomenei.

Pilaitės mokyklos vizualizacija
Pilaitės mokyklos vizualizacija

Šiuo metu Pilaitėje veikia dvi savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklos – M.Mažvydo progimnazija ir Pilaitės gimnazija, jose mokosi 2028 mokiniai (78 klasių komplektai) ir viena priešmokyklinukų grupė.

Pilaitėje nuolat auga pirmokų skaičius – 2014 metais seniūnijoje registruotų pirmokų buvo 256, o pernai jų skaičius išaugo iki 377. Pilaitėje numatomas ir dar didesnis pirmokų augimas, todėl planuojama, kad seniūnijoje turėtų veikti dvi progimnazijos ir viena gimnazija.

Pilaitės mokyklos vizualizacija
Pilaitės mokyklos vizualizacija

Katalikiškos mokyklos Pilaitėje neturėtų būti

Šių metų kovą naujienų agentūra BNS skelbė, kad bažnyčia nebepuoselėja planų statyti katalikiškos mokyklos Pilaitėje, nauja katalikiška progimnazija ir darželis per kelerius metus turėtų būti pastatyti Pašilaičiuose.

Kaip tuomet BNS sakė Vilniaus arkivyskupas Gintaras Grušas, Vilniaus savivaldybei nesutikus skirti Bažnyčiai sklypo Pilaitėje, Tolminkiemio gatvėje, kitos siūlomos alternatyvos netinka. Šioje vietoje statyti savo mokyklą nusprendė savivaldybė.

„Mes sakėme, kad mums šis sklypas įdomus, nes jis yra šalia bažnyčios. Kitas sklypas, apie kurį jie užsiminė, mums netinka, o katalikiškų mokyklų tinklą mes plėsime, bet kitur“, – sakė G.Grušas.

Pilaitės mokyklos vizualizacija
Pilaitės mokyklos vizualizacija

Plečiant katalikiškų įstaigų tinklą, artimiausi arkivyskupijos planai yra statyti progimnaziją ir darželį Pašilaičiuose. G.Grušas tikino, kad mokykla turėtų būti pastatyta per kelerius metus, vėliau čia numatyta statyti ir bažnyčią.

Sostinėje kils 5 mokyklos

Iš viso sostinės valdžia per artimiausius kelerius metus žada statyti 5 naujas mokyklas ar jų priestatus Vilniuje. Apie 3 tūkst. naujų vietų moksleiviams atsiras Pilaitėje, Verkiuose, Pašilaičiuose, Pavilnyje ir Žirmūnuose.

Pirmoji sostinėje duris turėtų atverti nauja šiuolaikiška pradinė mokykla Balsiuose. Parengus techninį projektą, kitų metų vasarą prasidės statybos darbai.

Naujų mokyklų statyboms, savivaldybės skaičiavimais, prireiks 32,2 mln. eurų.

Per pastaruosius beveik tris dešimtmečius Vilniuje iškilo viena nauja mokykla (Balsiuose).

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Iliuzionistas Rokas Bernatonis priima iššūkį: degalų taupymo magija
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką