Dabar populiaru
Publikuota: 2019 spalio 15d. 08:00

Rajonas Kaune, kurio greitai neatpažinsime: siūlo daugiausiai naujų butų

Vilijampolė
„Inreal“ nuotr. / Vilijampolė

Vilijampolė – vienas aktyviausiai besikeičiančių Kauno rajonų, išsidėstęs palei Neries ir Nemuno upes bei jų santaką. Šiandien čia – didžiausia naujų butų pasiūla Kaune. Rajonas pasižymi žaluma, išvystytais dviračių ir pėsčiųjų takais, gera socialine infrastruktūra. Vilijampolė greitai keičiasi ir per 5–10 metų gali tapti neatpažįstama.

„Naujų gyvenamųjų projektų plėtra, gerinama susisiekimo infrastruktūra, artumas centrui ir graži gamta augina šio rajono reputaciją. Kauniečiai vis mieliau renkasi čia gyventi. Žmonėms, kurie nori ir gyventi mieste, ir mėgautis gamtos teikiamais privalumais, Vilijampolė – idealus sprendimas“, – „Inreal“ tinklaraštyje pasakoja įmonės Kauno skyriaus NT brokerė Edita Urbanavičiūtė.

Pažvelgus į Vilijampolės mikrorajoną iš paukščio skrydžio akivaizdu, jog jame vyrauja individualūs namai. Čia galima rasti ir didesnio ploto mūrinių pastatų, ir nedidelių medinukų.

Kita vertus, prieš kelerius metus šiame Kauno mikrorajone prie upių bei vaizdingesnių vietovių pradėti statyti ir daugiabučių kvartalai. Iš viso per pastaruosius ketverius metus plėtotojai Vilijampolėje pasiūlė apie 570 naujų būstų, apie 360 buvo parduoti. Šių metų rugsėjo pabaigoje pirminėje būsto rinkoje šiame rajone buvo parduodama apie 250 naujų butų. Tai yra apie trečdalis visų naujų butų pasiūlos Kaune.

„Inreal“ nuotr./Edita Urbanavičiūtė
„Inreal“ nuotr./Edita Urbanavičiūtė

Nauji gyvenamieji projektai

Vienas didžiausių ir ilgiausiai trunkančių Vilijampolės projektų – „Piliamiestis“. Kitas – mažaaukštės statybos jaukus kvartalas – „Neries slėnis“. Taip pat kotedžų kvartalas ant Neries upės kranto „Neries namai“ bei dideli loftų projektai Varnių ir Panerių gatvėse.

Senos statybos būstų kainos Vilijampolėje prasideda nuo 800 eur/kv.m. Senos statybos nuosavų namų – nuo 600 eur/kv.m. Naujos statybos butų su daline apdaila kaina yra nuo 1100 eur/kv.m iki 2500 eur/kv.m, tačiau gali būti ir didesnė, jei pro langus atsiveria Neries upė arba vaizdas į Kauno pilį.

„Inreal“ nuotr./„Neries Slėnis“
„Inreal“ nuotr./„Neries Slėnis“

Komercinė plėtra

Vilijampolėje plėtojami ne tik gyvenamieji projektai. Čia statomi nauji verslo centrai: A klasės verslo centrai „Piliamiestis“ (6,8 tūkst. kv. m) ir „Alia“ (5,4 tūkst. kv. m) bei B klasės verslo centrai „Griniaus“ ir „Neris“. Kauno savivaldybės planuose numatomas naujas tiltas į Marvelę.

Pirkėjo portretas

E.Urbanavičiūtės teigimu, Vilijampolės gyventojai labai įvairūs tiek amžiaus, tiek socialinio statuso prasme. Galima sakyti, kad kauniečiai šį rajoną atranda iš naujo. Prasidėjus nekilnojamojo turto projektų plėtrai paupių takais važinėjasi ne vien dviratininkai, bet ir jaunos šeimos su vaikiškais vežimėliais.

„Tiesa, Vilijampolėje vis dar yra neprižiūrėtų namų ir apleistų teritorijų, kurių savininkus derėtų paskatinti labiau rūpintis savo turtu. Taip pat čia yra gatvių bei šaligatvių, kuriuos reikėtų suremontuoti, atnaujinti, žaliųjų zonų, kurių sutvarkymas suteiktų šiam rajonui dar daugiau naujos vertės“, – pasakoja ji.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

00:40
49:40
01:06

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką