Dabar populiaru
Publikuota: 2018 birželio 18d. 13:10

Renovuojamų daugiabučių gyventojams CPO LT elektroniniai katalogai sutaupė milijonus eurų

Chemikų g.58, Jonava
Partnerio nuotr. / Chemikų g.58, Jonava

Didžioji dalis daugiabučių, dalyvaujančių daugiabučių atnaujinimo (modernizavimo) programoje, rangos darbus įsigyja per elektroninius katalogus: CPO IS bei EPC. Šie katalogai vien nuo 2017-ųjų metų pradžios iki šio birželio gyventojams sutaupė apie 35 mln. eurų, o taip pat – užtikrino skaidrius pirkimus bei rangovų patikimumą.

Taupomi gyventojų pinigai

Statistiškai, per CPO IS bei EPC katalogus konkursus laimėję tiekėjai pasiūlo vidutiniškai 22 procentais mažesnę kainą nei renovacijai planavo skirti gyventojai. „Naujausi duomenys rodo, kad nuo praeitų metų iki šių metų birželio per šiuos elektroninius katalogus rangos darbus bei kitas renovacijos paslaugas pirkę daugiabučių gyventojai sutaupė beveik 35 milijonus eurų“, – apie rezultatus pasakoja CPO LT vadovas Darius Vedrickas.

EPC katalogas buvo sukurtas daugiau nei prieš metus, siekiant supaprastinti renovacijos darbų įsigijimą bendrijoms ir privačių daugiabučių namų administratoriams. CPO LT siekia, kad abiejuose kataloguose būtų galima įsigyti visus renovacijai reikalingus darbus ir paslaugas. Bendrijos ir privačių daugiabučių namų administratoriai šiandien gali įsigyti rangos darbus su ir be projektavimo, energinio naudingumo sertifikato ir investicijų plano rengimo paslaugas, taip pat techninio darbo projekto parengimo ir projektų vykdymo priežiūros paslaugas.

Šio katalogo asortimentas didinamas – greitai bus galima įsigyti statinio projekto ekspertizės bei statybos techninės priežiūros paslaugas. Dabar tikrinama tiekėjų kvalifikacija ir jie registruojami.

Daugiabučių namų administratoriais paskirtos savivaldybių įmonės per CPO IS katalogą nuo 2017 m. iki 2018 m. gegužės pabaigos įvykdė 340 rangos darbų užsakymų, o kartu su EPC katalogo vartotojais buvo nupirkta 425 rangos darbų.

Rangovai kruopščiai tikrinami

EPC katalogas gali padėti greičiau išspręsti su renovacija susijusius klausimus, tokius kaip bendrovės renovacijai pasirinkimas. Pasak CPO LT atstovo, tiekėjų kompetencija įvertinama pagal Aplinkos ministerijos nustatytus kvalifikacinius reikalavimus. „Rangovų patikimumas tikrinamas nuolat. Gavus neigiamą informaciją iš užsakovų ar žiniasklaidos, vykdomi neplaniniai patikrinimai, o nevykdantys savo įsipareigojimų tiekėjai pašalinami iš katalogo“, – tikina D. Vedrickas.

D. Vedrickas sako, kad gyventojams nerimauti dėl renovacijos kokybės nereikėtų. „Trumpiausias statybos darbų garantinis terminas – 5-eri metai, o paslėptų statinio elementų, pavyzdžiui, konstrukcijų bei vamzdynų, garantija siekia 10 metų. Nustačius, kad renovuojant daugiabutį buvo tyčia paslėpti defektai, garantinis laikotarpis jiems prasitęsia iki 20 metų. Terminas skaičiuojamas nuo visų renovacijos darbų atlikimo ir perdavimo užsakovui dienos“, – sako atstovas.

Supaprastintas ir skaidrus rangos darbų pirkimas

Per CPO IS katalogą perkančioms savivaldybių įmonėms, paskirtoms daugiabučių namų administratoriais, nebereikia kvalifikuoto personalo viešojo pirkimo procedūroms, pirkimo dokumentų rengimui ar tiekėjų atrankos vykdymui. „Visas šias procedūras įvykdo CPO LT. Rangos darbus galima įsigyti per 7–15 dienų. Be to, rangos darbų ir kitų renovacijos paslaugų konkursų nugalėtojus automatiškai atrenka elektroninė sistema, todėl pirkimuose korupciniai sandoriai neįmanomi – garantuojamas skaidrumas“, – teigia pašnekovas.

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką