-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Savivaldybė kreipėsi dėl teisinės apsaugos „Kabliui“ suteikimo

Po pasiūlymų keisti Vilniuje esančio klubo „Kablys“ paskirtį iš kultūrinio į administracinį, Vilniaus Vyriausiojo miesto architekto skyrius kreipėsi į Vilniaus miesto nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo tarybą, kad ši įvertintų, ar „Kablio“ vardu žinomame pastate nuo pat pastatymo vykusi ir tebevykstanti kultūrinė veikla gali būti saugoma kaip vertingoji savybė.
„Kalėdų Pop Up“ sostinės klube „Kablys“ momentas
Sostinės klubas „Kablys“ / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Apie tai pranešime žiniasklaidai skelbia Vilniaus miesto savivaldybė.

Sausį 15min rašė, kad keisti pastato, kuriame įsikūręs „Kablys“, paskirtį prašo jo paties savininkai: juos įpareigoja sutartis su Nacionaline žemės tarnyba (NŽT). Projektas jau buvo pristatytas visuomenei.

Projektiniuose pasiūlymuose buvo rašoma, kad būtų atliktas remontas, o esamos patalpos pritaikomos pagal paskirtį: pagrindinė salė po remonto virstų konferencijų salė, mažesnės salės – kabinetais ir pan. Bendrųjų patalpų – koridorių, fojė, sanitarinių mazgų ir kt. – paskirtis nebūtų nekeičiama.

Vyriausiojo miesto architekto Mindaugo Pakalnio vertinimu, tai, kad pastatas Kultūros paveldo departamento patvirtintame Naujamiesčio paveldosauginiame plane yra nurodytas kaip vertingųjų savybių požymių turintis ir kultūros vertybės teritorijoje esantis objektas, leidžia manyti, kad viena iš jo vertingųjų savybių gali būti ir kultūrinė paskirtis.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Mindaugas Pakalnis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Mindaugas Pakalnis

„Mano požiūriu, būtų gerai, kad tie objektai, kurie turi vertę kaip neformalūs bendruomenės centrai, buriantys žmones, išsaugotų savo telkiančią funkciją, – sako M.Pakalnis. – Jei būtų konstatuota, kad pastatui taikytina tokia, platesnė, apsauga, reikėtų toliau šnekėtis su savininkais. Kalbu apie kompromiso paieškas – kad kultūrinę paskirtį turintis ir atitinkamai suprojektuotas pastatas galėtų išsaugoti kultūrines funkcijas, kad čia liktų renginiams ar kitokiai kultūrinei veiklai pritaikytų erdvių. Toks pastarąjį dešimtmetį yra susiformavęs ir šio pastato statusas miesto urbanistinėje struktūroje, tokią jo reikšmę mato ir savivaldybė.“

Projektinių pasiūlymų autoriai bendrovė „Mažasis atriumas“ Vilniaus miesto administraciją informavo, kad keisti pastato paskirtį pastato savininkus – prieš dešimtmetį jį įsigijusią bendrovę „Žibosa“ įpareigoja sutartis su Nacionaline žemės tarnyba. Kitaip su jais būtų nutraukta žemės nuomos sutartis.

Vilniaus miesto nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo taryba sprendimą po Vyriausiojo miesto architekto skyriaus kreipimosi priimti turėtų per kelias savaites.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius