Dabar populiaru
Publikuota: 2018 sausio 25d. 10:08

ŠMM ketina parduoti apie 100 nenaudojamų mokyklų ir bendrabučių

Jurgita Petrauskienė
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Jurgita Petrauskienė

Atlikusi valdomo turto analizę Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) teigia nutarusi atsisakyti per 100 pastatų ir statinių atiduodant juos Turto bankui. Nekilnojamojo turto likutinė vertė siekia daugiau nei 5 mln. eurų.

„Šiuos pastatus pardavus, gautos lėšos grįš į valstybės biudžetą“, – ketvirtadienį žiniasklaidai išplatintame pranešime teigia ministerija.

Ministerija Turto bankui perduos per 100 šiuo metu nenaudojamų pastatų ir statinių.

„Daugiausia tai miesteliuose stovintys buvusių mokyklų pastatai, mokinių bendrabučiai ir kitos gyvenamosios patalpos, sandėliai, garažai, dirbtuvės, ūkiniai pastatai, administracinės patalpos. Didesnės dalies šių patalpų plotas viršija 1000 kv. metrų, – dėsto ŠMM. – Dar keliolika pastatų ir statinių bus perduoti savivaldybėms, kurios gautas patalpas yra įsipareigoję pritaikyti švietimo ir kitoms visuomenės reikmėms.“

Didžiausios likutinės vertės perduodamų pastatų daugiausia yra Vilniuje, daug patalpų yra priklausę Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centrui, profesinėms mokykloms. Bendras perduodamų pastatų plotas siekia apie 59 tūkst. kv. m.

Švietimo ir mokslo ministrės Jurgitos Petrauskienės teigimu, dalis nuo sovietmečio švietimo sistemai priklausančių patalpų tapo nesusijusios su švietimo veikla ir prarado funkcinę reikšmę, tapo ministerijos išlaidomis, kurios nekuria pridėtinės vertės.

Išskaidrinę turto valdymą ir sumažinę kaštus, turėsime daugiau galimybių lėšas nukreipti ten, kur jos reikalingiausios ir atsiperka labiausiai – mokytojų ir dėstytojų atlyginimams, švietimo kokybės gerinimui.

„Išskaidrinę turto valdymą ir sumažinę kaštus, turėsime daugiau galimybių lėšas nukreipti ten, kur jos reikalingiausios ir atsiperka labiausiai – mokytojų ir dėstytojų atlyginimams, švietimo kokybės gerinimui“, – aiškina ministrė.

Šiuo metu beveik pusę visų švietimo lėšų (46 proc.) valstybė skiria plačiam mokyklų tinklui išlaikyti: mokyklų pastatams prižiūrėti, šildyti ir panašioms ūkio reikmėms.

Valstybės kontrolė ne kartą konstatavo, jog turto, kuris neturi nieko bendra su institucijų vykdomomis funkcijomis, turėtų nelikti, o institucijų išlaikymo išlaidos – sumažėti.

Trečiadienį paskelbtose audito išvadose institucija išsakė kritikos ir dėl konkrečių objektų, pavyzdžiui, beveik 300 kv. metrų administracinės paskirties pastato Vilniaus centre, Augustijonų gatvėje. Pažymima, kad nors prastos būklės pastatas nenaudojamas, ministerija nenurodo jo naudojimo perspektyvų.

Atsakyme BNS ministerija informuoja, kad „atsiradus galimybėms pastatas bus rekonstruojamas ir bus reikalingas pačios ministerijos reikmėms“, bet kokioms – nenurodo.

Valstybės kontrolė taip pat pareiškė pastabų dėl administracinių, poilsio, pagalbinių pastatų, taip pat valgyklos Palangoje, jog jų nėra Valstybės turto informacinėje paieškos sistemoje. Ministerija nurodo, kad klaida ištaisyta gavus audito išvadas, o turtas perduotas ministerijos viešajai įstaigai „Vaikų poilsis“, kuri turtą naudoja vaikų poilsiui organizuoti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:10
24:14
00:49

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką