-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Sostinėje, Kalinausko gatvėje, buvusiose banko patalpose įsikurs mokykla

Tarptautinė nekilnojamojo turto konsultacijų bendrovė „Newsec“ tarpininkavo sudarant nuomos sandorį – Vilniuje, Kalinausko g. 13 esantis objektas, kuriame buvo įsikūręs bankas „Citadele“, išnuomotas privačiai mokslo įstaigai „Pažinimo medis“. Pastato, kurio bendras plotas siekia 2,461 kv. m, nuomos sutartis pasirašyta 12 metų laikotarpiui. Apie tai skelbiama pranešime žiniasklaidai.
Pastatas Kalinausko g., kur vietoje banko įsikurs mokykla
Pastatas Kalinausko g., kur vietoje banko įsikurs mokykla / „Coagency“ nuotr.

Vilniuje keturis filialus – Verkių, Ozo, Fabijoniškių ir Jeruzalės – turinti privati švietimo įstaiga „Pažinimo medis“ plečiasi ir Kalinausko g. 13 esančiame objekte planuoja įkurti dar vieną padalinį. 1914 metais pastatytame ir 2012 metais renovuotame administracinės paskirties pastate iki šiol veikė „Citadele“ banko centrinė būstinė.

„Augant mūsų ugdytiniams tiek skaičiumi, tiek amžiumi ėmėme nebetilpti esamuose filialuose ir jau seniai svajojome apie mokyklą centrinėje miesto dalyje mūsų vyriausiesiems pagrindinės mokyklos moksleiviams, būsimiems gimnazistams. Pagrindinė mokykla-gimnazija įsikūrusi miesto centre leis dar labiau plėsti pamokų formatą, į pamokas suintegruoti kultūrinį turinį. Nuo naujųjų mokyklos patalpų iki, pavyzdžiui, „MO šiuolaikinio meno centro“ yra tik kelios minutės pėstute. Tai puiki galimybė pamokos metu pamatyti edukacinius objektus gyvai, mokytis ne tik už mokyklos suolo, bet ir plėsti pasaulėžiūrą. Taip pat šių patalpų pasirinkimą lėmė gerai išvystyta aplinkinė infrastruktūra bei mokyklos poreikius atliepiantis pastato išplanavimas ir patalpos“, – sako mokyklos direktorė Audronė Kancė-Grdzelišvili.

Pasak „Newsec“ tarpininkavimo paslaugų grupės vadovės Jurgitos Ragaišės, pastatą supanti aplinka, galimybė įrengti vidinį mokyklos kiemą, aktyvaus laisvalaikio zonos ir kt. dažnai yra lemiami faktoriai renkantis patalpas privačioms ugdymo įstaigoms. Pagrindinius kriterijus atitinkantys objektai būna itin paklausūs rinkoje, todėl surasti tinkamas patalpas pažangiomis mokymo metodologijomis besivadovaujančioms mokykloms yra sudėtinga.

„Nemaža dalis patalpų centrinėje Vilniaus miesto dalyje nėra tinkamos mokykloms dėl veiklai nepritaikytos tiek vidinės, tiek aplinkinės infrastruktūros, kurią dažniausiai lemia erdvės stygius. Svarbu ir tai, jog patalpos turi atitikti ugdymo įstaigoms keliamus reikalavimus“, – pažymi J.Ragaišė.

Augantis poreikis skatina mokyklų plėtrą

Pasak ekspertės, pastaraisiais metais vis labiau ryškėjanti tendencija – tiek Vilniuje, tiek Kaune vykdoma aktyvi privačių švietimo įstaigų plėtra.

2019-2020 mokslo metais, Švietimo informacinių technologijų centro duomenimis, privačių (nevalstybinių) mokyklų Lietuvoje veikė 74, iš viso 6-iomis daugiau nei prieš metus. Daugiausia – 36 privačios mokyklos – veikė Vilniaus miesto savivaldybėje, o Kauno miesto savivaldybėje privačių bendrojo ugdymo mokyklų skaičius siekė 10.

„Jau kelerius metus privačių ugdymo įstaigų paklausa tolygiai auga, todėl galima matyti gana aktyvią mokyklų plėtrą nuomojantis patalpas, tiek statant atskirus naujus pastatus ilgalaikės nuomos pagrindais“,– teigia J.Ragaišė.

Šį rugsėjį sostinės centre, Aludarių ir Pakalnės gatvių sankirtoje, atsidarys „Erudito licėjus“, o Juozapavičiaus g. 13 esančiame 4 tūkst. kv. m ploto pastate veiklą pradės „Šiaurės licėjus“. 2020 m. pradžioje sostinės Kalnėnų rajone 2 hektarų sklype iškilo 7,5 tūkst. kv. m ploto „Karalienės Mortos mokykla“ ir vaikų darželis „Vaikystės sodas“, į kurio statybas privataus kapitalo fondų valdytojo „BaltCap“ fondas „BaltCap Infrastructure Fund“ (BInF) investavo 11 mln. eurų. 2019 m. Medeinos g., Pašilaičiuose, buvo užbaigta statyti katalikiška „Šv. Juozapo“ mokykla ir darželis. 2018 m. iki tol vien tik Vilniuje veikusi pradinė mokykla „Šiaurės licėjus“ įkūrė padalinį istoriniame Kauno senamiestyje.

Pasak ekspertės, šiandien renkantis privačią mokyklą, atsižvelgiama ne tik į kokybiško ir šiuolaikiško mokymosi galimybes, bet ir ugdymo įstaigos lokaciją – ji turi būti tėvams patogioje vietoje, dažniausiai netoli centro, kur didesnė biurų koncentracija, arba kuo arčiau namų, kad po pamokų vaikai galėtų patys saugiai pasiekti užklasines veiklas ir namus. Tėvams aktualu, kad vaikų mokykla būtų pakeliui arba šalia darbovietės, kadangi taip sutaupoma gerokai laiko. Be to, mokyklų plėtra centrinėje miesto dalyje sutampa su miesto teritorijų planuotojų siekiais tankinti miestą, o ne plėsti jo ribas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius