Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gruodžio 4d. 08:02

Sostinėje kils naujas komisariatas ir kelių policijos pastatas: pateikė projektą

Projektuojamas policijos komisariatas ir kelių policijos pastatas Vilniuje
„Atamis“ / Projektuojamas policijos komisariatas ir kelių policijos pastatas Vilniuje

Sostinės Sietyno gatvėje planuojama statyti Vilniaus miesto 5-ojo policijos komisariato ir kelių policijos pastatą. Jau parengtas ir projektas, kurį projektuotojai pateikė visuomenės vertinimui.

15min primena, kad šių metų birželio pabaigoje Turto bankas paskelbė, kad pasirašė techninio projekto rengimo ir projekto vykdymo priežiūros paslaugų sutartį su architektūrine, inžinerine-konsultacine bendrove „Atamis“ dėl Vilniuje, Sietyno gatvėje iškilsiančio naujojo policijos pastato. Bendra sutarties suma – beveik 239 tūkst. eurų.

Dabar „Atamis“ pateiktuose projektiniuose pasiūlymuose rašoma, kad 0,53 ha ploto sklype pastatytame sklype turėtų įsikurti Vilniaus aps. VPK Vilniaus miesto penktasis ir šeštasis policijos komisariatai, Kelių policijos valdyba, Lietuvos kelių policijos tarnyba, buhalterinės apskaitos valdyba.

„Atamis“/Projektuojamas policijos komisariatas ir kelių policijos pastatas Vilniuje
„Atamis“/Projektuojamas policijos komisariatas ir kelių policijos pastatas Vilniuje

Statinyje turėtų dirbti apie 460 darbuotojų. Antžeminės pastato dalies plotas sieks 5,3 tūkst. kv. m, o požeminės – 4,6 tūkst. kv. metrų.

„Šiuo metu dalis sklypo išvažinėta, per jį susijungia Sietyno gatvė, todėl būtina iškeldinti metalinius bešeimininkius garažus ir sujungti Sietyno gatvę. Dalyje sklypo yra menkaverčių krūmų ir medžių“, – konstatuoja architektai.

Iš viso yra projektuojama apie 246 automobilių stovėjimo vietų (tarnybiniam transportui, darbuotojams ir lankytojams), iš jų 189 vienetai yra sklype ir 57 – už sklypo ribų, rašoma projektiniuose pasiūlymuose.

Nurodoma, kad pirmas aukštas bus skirtas interesantų priėmimui ir jų aptarnavimui. Šiame aukšte bus įrengtas laukiamasis/priimamasis, raštinė, apklausos kambariai, susirinkimų salė, kavinė ir kitos patalpos.

„Susirinkimų salė ir pagrindinis laukiamasis/priimamasis projektuojami su erdve per du aukštus. Iš kavinės suprojektuotas patekimas į pietinę terasą“, – rašoma dokumente.

„Atamis“/Projektuojamas policijos komisariatas ir kelių policijos pastatas Vilniuje
„Atamis“/Projektuojamas policijos komisariatas ir kelių policijos pastatas Vilniuje

Antrame pastato aukšte numatomos pareigūnų buitinės patalpos, taip pat spec. inventoriaus saugyklos. Dalyje 2 aukšto patalpų įsikurs Lietuvos kelių policijos tarnyba (LKPT).

Trečiame aukšte įsikurs 5 ir 6 policijos komisariatai bei buhalterinės apskaitos valdyba (BAV). O ketvirtame aukšte suprojektuotos patalpos Buhalterinės apskaitos valdybai ir Vilniaus apskrities kelių policijos valdybai (KPV).

„Sklypas yra tarp „miško ir miesto“. Todėl didžiausią įtaką pastato architektūrinei idėjai turėjo medžiai, todėl kuriant pastato tūrį ir fasadų variantus buvo naudojamas tas pats leitmotyvas. Pastatas suprojektuotas taip, kad kuo mažiau užgožtų mišką gyventojams, pakeleiviams, lankytojams. Taip pat pastatas tarnaus kaip akustinė siena, taip bent dalinai sumažindamas akustinio triukšmo lygį aplinkinėse teritorijose“, – taip projektiniuose pasiūlymuose argumentuojami architektūriniai sprendiniai.

Teigiama, kad projektuojamas pastatas turi tenkinti A++ energinio naudingumo klasės reikalavimus.

Anksčiau skelbta, kad bendra projekto vertė sudaro apie 10 mln. eurų. Jis finansuojamas parduodant nenaudojamas policijos patalpas ir pastatus. Tiek projekto vystymu, tiek finansavimu rūpinasi Turto bankas, kuris rangos konkursą naujajam policijos pastatui planuoja paskelbti kitų metų antrąjį pusmetį.

Projekto svarstymas su visuomene numatytas šių metų gruodžio 18 dieną.

Komentarai: 5

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

00:52
08:29
03:24

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką