Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Sparčiausias kainų kilimas – senos statybos butų Vilniuje

Per pastaruosius dvylika mėnesių butų kainos Lietuvos didmiesčiuose augo 4,2 proc. Nekilnojamojo turto ekspertai fiksuoja, kad sparčiausiai kilo senos statybos butų kainos Vilniuje.
Nuoma
Nuoma / 123rf.com nuotr.

Vilniuje butų kainos per metus augo 5,1 proc. iki 1453 eurų už kv. m liepą, skelbia nekilnojamojo turto bendrovė „Ober-Haus“.

Kaune metinis butų kainų augimas liepą siekė 3,7 proc. iki 1008 eurų už kv. m, Klaipėdoje – 2,7 proc iki 1030 eurų už kv. m, Šiauliuose – 2,7 proc. iki 605 eurų už kv. m ir Panevėžyje – 3,4 proc. iki 565 eurų už kv. metrą.

„Žvelgiant į pastarųjų dvylikos mėnesių statistiką, matyti, kad šalies didmiesčiuose auga tiek naujos, tiek senos statybos butų kainos. Analizuojant aktyviausius šalies didmiesčius, stebima, kad šalies sostinėje per metus sparčiau augo senos statybos butų kainos, o Kaune ir Klaipėdoje – naujos statybos butų“, – teigia „Ober-Haus“ Vertinimo ir rinkos tyrimų departamento vadovas Saulius Vagonis.

Per metus Vilniuje senos statybos butai brango 5,6 proc., o naujos statybos – 4,5 proc. O Kaune ir Klaipėdoje per tą patį laikotarpį senos statybos butai brango atitinkamai 3 proc. ir 1,8 proc., o naujos statybos – atitinkamai 5,4 proc. ir 4,5 proc.

„Kaune ir Klaipėdoje pastaruoju metu pradedami plėtoti nauji projektai siūlo įvairesnes pasirinkimo galimybes pirkėjams tiek vietos, tiek kokybės atžvilgiu. Plėtotojai pradėdami naujo projekto plėtrą numato aukštesnes būsto realizavimo kainas tiek dėl augančių statybos kaštų, tiek dėl pastatams keliamų aukštesnių techninių reikalavimų bei besikeičiančių pirkėjų poreikių“, – sako S.Vagonis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Reklama
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius
Reklama
Kam ir kada reikalingi saulės akiniai ir dirbtinis akių drėkinimas
Reklama
Šiaulių banko grupės valdomi pensijų fondai į daugiabučių renovaciją investuoja dar 7,5 mln. eurų
Užsisakykite 15min naujienlaiškius