Dabar populiaru
Publikuota: 2020 lapkričio 5d. 07:10

Statybos inspekcija primena: pasikeitė statybos užbaigimo procedūrų tvarka

Statybos aikštelėje
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Statybų aikštelėje

Valstybinė teritorijų planavimo ir statybų inspekcija (VTPSI) informuoja, kad lapkričio 30 dieną aplinkos ministro Kęstučio Mažeikos įsakymu pakeistos statybos techninio reglamento nuostatos, kurios įtvirtina statinių užbaigimo procedūras karantino metu.

VTPSI nurodo, jog pasikeitė statybos techninio reglamento STR 1.05.01:2017 „Statybą leidžiantys dokumentai. Statybos užbaigimas. Statybos sustabdymas. Savavališkos statybos padarinių šalinimas. Statybos pagal neteisėtai išduotą statybą leidžiantį dokumentą padarinių šalinimas“ (Reglamentas) 12 priedo nuostatos „Statybos užbaigimo procedūrų vykdymo karantino metu tvarkos aprašas“.

Inspekcija atkreipia dėmesį, kad aprašo nuostatos galioja tik tose šalies savivaldybių teritorijose, kuriose Vyriausybės nutarimu yra paskelbtas karantinas.

Atsižvelgiant į tai, kad karantino laikotarpiu įstaigose darbas organizuojamas ir klientai aptarnaujami nuotolinėmis darbo priemonėmis, išskyrus atvejus, kai būtina atitinkamas funkcijas atlikti konkrečioje vietoje, Apraše nustatyta, kad statytojas ar jo įgaliotas asmuo prašymą išduoti statybos užbaigimo aktą ar patvirtinti deklaraciją turi pateikti nuotoliniu būdu per Lietuvos Respublikos statybos leidimų ir statybos valstybinės priežiūros informacinę sistemą „Infostatyba“ (IS „Infostatyba“). Su šiais prašymais privalomi pateikti dokumentai taip pat teikiami nuotoliniu būdu per IS „Infostatyba“.

„Primename, kad nesant galimybių statybos užbaigimo procedūras vykdyti nuotolinėmis darbo priemonėmis arba prireikus statybos užbaigimo komisijos funkcijas įgyvendinti statybvietėje, statytojas turi laikytis Reglamento 12 priedo 9 punkte numatytų reikalavimų ir sudaryti tinkamas bei saugias sąlygas komisijos nariams atlikti savo funkcijas, t. y. aprūpinti dezinfekcinėmis priemonėmis, užtikrinti vietą, kur būtų galima nusiprausti veidą, rankas, užtikrinti minimalaus asmenų skaičiaus dalyvavimą objekto apžiūroje bei saugaus atstumo (ne mažiau kaip 2 metrų) tarp asmenų laikymąsi. Be to, vykdant dokumentų apžiūrą lauke ar erdvioje patalpoje vienu metu negali būtų daugiau kaip 3 asmenys. Pageidautina, kad statytojas, esant galimybei, teiktų prioritetą dokumentų apžiūrai lauke“, – rašoma VTPSI pranešime.

Jei statytojas neužtikrina aukščiau išvardytų saugumo reikalavimų, komisijos nariai turi teisę atsisakyti atvykti ir (ar) vykdyti funkcijas. Statytojui neužtikrinus šių reikalavimų laikymosi, komisija stabdo užbaigimo procedūras.

Taip pat statybos užbaigimo procedūros stabdomos, jeigu komisijos nariai dėl ligos ar izoliacijos reikalavimų negali atlikti funkcijų. Tokiu atveju procedūros sustabdomos, kol bus paskirti nauji komisijos nariai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką