Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Tarp geriausių architektūros projektų – lietuvių sukurta ispūdinga vila Latvijoje

Lietuvių projektuota vila Latvijoje
Juozo Kamensko nuotr./ archdaily.com / Lietuvių projektuota vila Latvijoje
Šaltinis: 15min
5
A A

Per dešimtąjį urbanistinį forumą Lietuvos aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas įteikė apdovanojimus už 2015 metų kūrybinius laimėjimus urbanistikos ir architektūros srityse. Tarp geriausių projektų – vila Latvijos pajūryje ir verslo centras Konstitucijos prospekte, Vilniuje.

Už geriausią gyvenamąjį pastatą – vilą kopose – apdovanoti architektai Aidas Kalinauskas ir Vaidas Tamošiūnas iš architektūros studijos „Archispektras“.

Pergalę pelnęs kampinis šiaudinis stogas atkartoja Latvijos kopų peizažą.

Namas pastatytas tik 100 metrų nuo Baltijos jūros. Tai itin svarbu šeimininkui, nes šis mėgsta leisti laisvalaikį prie vandens.

„Stogui dengti buvo naudojamos nendrės – pagal visas šios vietovės tradicijas. Mes paėmėme medžiagą ir išnaudojome ją taip, kad maksimaliai sukurtume modernią aplinką. Tai leido mums sukurti pastatą su stipriu charakteriu ir atspindėti paplūdimio nuotaiką“, – dezeen.com teigė A.Kalinauskas.

175 kv. metrų ploto namas dengtas šviesiomis pušinėmis lentomis, kurios sukuria šiltą ir atpalaiduojančią aplinką.

Apdovanojimams buvo pasiūlyta 15 pernai pastatytų objektų pagal tris nustatytas pastatų kategorijas: negyvenamieji, gyvenamieji ir inovatyvūs. Pretendentus pasiūlė Lietuvos architektų sąjunga, Lietuvos architektų rūmai, Anykščių rajono, Kauno ir Panevėžio miestų savivaldybių administracijos.

Vertinimo komisijos, sudarytos iš Aplinkos ministerijos, Lietuvos architektų sąjungos, Lietuvos architektų rūmų, Restauratorių sąjungos, Kraštovaizdžio architektų sąjungos ir Lietuvos žaliųjų pastatų tarybos atstovų, požiūriu apdovanojimo už geriausią negyvenamąjį pastatą labiausiai nusipelnė architektai Jurgis Rimvydas Palys ir Ieva Jurgita Palytė Veilandienė. Jie apdovanoti už karinių oro pajėgų aviacijos bazės paieškos gelbėjimo postą S. Dariaus ir S. Girėno aerodrome Kaune.

Geriausio inovatyvaus pastato autoriais pripažinti Antanas ir Aleksandras Gvildžiai, Steen Enrico Andersen, Virginija Kazlauskaitė, Sandra Paškevičienė ir Edimtas Šimeliūnas – už A klasės administracinį pastatą „K29“ Vilniuje.

Aplinkos ministerijos apdovanojimas už kūrybinius laimėjimus urbanistikos ir architektūros srityse įsteigtas 2007 metais.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką